![]() |
Daewoo Cielo 1.6
7 Attachment(s)
Motor de Opel Vectra , chilasa alezata,raport de compresie marit,arcuri intarite,supape majorate,culbutori de opel 1.6 + tacheti......discuri ventilate + etrieri Astra 1.6i...... 1- 55 km/h, 2- 100 km/h,3 - 140 km/h,4 - 165 km/h,5 - 195 km/h ..... masina trage destul de bine fata de una standard.....la liniute scot filtrul de aer si las admisia libera...sa traga aer rece.....urmeaza o priza de aer in fata pt racirea galeriei de evacuare si una langa admisie pentru aer rece....
|
promite mashina ...bv mah faruk...despre cealalta mashina...aia alba ...ai postat ceva detalii ? daca da...da shi u linku`
|
Salut
7 Attachment(s)
despre masina cealalta....ce pot sa-ti zic...o sa pun niste poze tot aici...
este un Fiat 131 Supermirafiori din 1983 cu motor de 131 Racing,de 2000 cm3,8 Valve,DOHC,cutie de Formula 2 Abarth(pt cunoscatori),diferential autoblocabil,125 cai putere,evacuare inox cap-coada,filtru conic din carbon Simota,Jante pe 15 din magneziu TITAN.......si inca o surpriza...NOS |
Poate trebuia sa mai spui si cati cai are Cielo
Fata de una standard nu se duce chiar asa de mult pe fiecare treapta Pe 1 cu 5km, pe 2 cu10 etc... Oricum bravo!!! |
salutare
n-am cum sa stiu exact cati cai are...de ce sa vb prostii si dupaia sa vorbeasca lumea...eu zic ca are peste 77 cu foarte putin....oricum sunt multumit de ea...si sper sa bag SFI de 2000
|
hoho sfi...ai planuri mari..:)
|
Apropo de cielo, merge evacuarea de la sfi daca faci o flansa inox si castigi. Schimbi injectoarele si mergi la daewoo service dai 100 mii si sub carcasa de filtru de aer e potentometrul de debit injectoare, da-l pe 800 si mai vezi, el e pe 540.
|
Re:
Quote:
|
Quote:
Ca si a mea i-a la fel..... sau prin zona ca nu prea mai am timp sa ma uit la vitezometru ca am in ochi numai turometru |
Re:
Quote:
|
faruc eu am un opel vectra B 1.6 8valve si vroiam sa stiu cam la cat s-a ridicat investitia si dak se pot face astfel de modificari si pe a mea.Mie mi s-a spus de tine de la varmiu(Andrei D) stii despre cine vb si de asta m-ar fi interesat.PS: am aproape 200.000 de km se mai merita investitia sau nu??? bafta
|
Re:
Quote:
|
aham.....pai sa vad acum trebuie sa imi iasa niste bani de la o manevrea si dak e vin la tine....si in legatura cu liniuta mi-o iau fara probleme k am vazut si eu GGG in port knd te-ai dat cu WYS si am ramas uitmit dar oricum ti-am spus dak e sa imi mearga treaba asta vin la tine cu mare placere .BAFTA
|
cielo e bestial la cea de-a doua interiorul e kalumea da la fatza ar mai treb8i lucrat sincer :roll:
|
si vroiam sa stiu dak mai ai si toba aia SUPERCAR,k mai mult as fii interesat de toba pentru a-i da masinii cat de cat un aspect k nu o prinde bine i-am skimbat jantele,arcurile.si e mai inaltata de spate k nu prea imi incapeau gumele si se vede naspa toba ei.DAk e sa zici si un pret concret k sa imi fac si eu niste calcule BAFTA
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:44. |
- Copyright 2026 4Tuning