![]() |
Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
3 Attachment(s)
General Motors a dezvaluit astazi primele detalii si fotografii cu noul Chevrolet Cruze, model care va debuta in octombrie la Salonul Auto de la Paris. Noul Cruze va fi un model global urmand a fi vandut pe pietele din Europa, America de Nord si Asia.
Versiunea europeana (cea din poze) va debuta pe Batranul Continent in martie 2009 si va fi propulsata de doua unitati pe benzina si una diesel. Motoarele pe benzina au o capacitate de 1.6 si 1.8 litri si dezvolta 112, respectiv 140 cai putere. Motorul turbodiesel va avea o capacitate de 2.0 litri si va oferi 150 cai putere si 320 Nm. Toate motorizarile vor putea fi conectate la o cutie manuala cu 5 viteze sau una automata cu 6. Noul Chevrolet Cruze a fost construit pe platforma Delta 2 fiind primul vehicul GM care foloseste aceasta platforma. In Statele Unite, Cruze va inlocui modelul Cobalt iar pe piata din Asia acesta va fi vandut sub brandul Daewoo. |
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
frumusel ... dar ceva preturi ???
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
Not bad, imi place ca Lexus a lansat o adevarata moda cu stopurile spate...
prea 7th series pt un chevy :lol: |
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
arata binisor...dar cand emblema de la chevrolet imi aduce aminte de calos, spark, aveo, etc..si mor...
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
frumos frumos
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
Spatele nu prea ma da pe spate, in rest e ok.
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
Cam ciudata linia capotei si a grilei.
But hey! It's something new! :) |
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
Motorul DIESEL este interesant dar la designul, spatele este urat rau .
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
fata de celelalte modele asta e chiar reusit
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
e ok..doar ca fatza e combinatie intre ford focus si noile modele de audi
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
Mah americanii astia o fac expre sau sunt batuti in cap - ce'i cu motorizarile alea de kko . Ei din 1.8 scot doar 140 cp ? Mai la nu stiu ce mustang prezentat acu cateva zile scoteau din 3litri 180-200cp ceva de genu. Le''a luat D-zeu mintile
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
E interesanta, si e destul de placuta si ca design. Motorul diesel de 150CP ar trebui sa fie solutia optima pt masina asta. O gama de preturi ceva?
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
e chiar foarte interesant... motorizarile sunt sigur ca sunt cele opel
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
pe platforma de delta 2?
|
Re: Primele fotografii cu noul Chevy Cruze
da... GM (in special opel si automat chevy) colaboreaza cu grupul fiat. asa a fost realizat si motorul diesel multijet/cdti
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:38. |
- Copyright 2026 4Tuning