![]() |
B7 A4 2.0T Quattro
6 Attachment(s)
2007 Audi A4 Quattro - masina perfecta pentru mine, deocamdata.
Sper sa aduc masinile in Bucuresti in octombrie; asta si un GTI Fahrenheit: https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/87846-gti-fahrenheit-45-1200-a.html Mi-am dorit-o exact pe asta asa de mult incat am condus 850km ca sa o iau. A meritat din plin! |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
2 Attachment(s)
Inca 2 poze. Acelasi motor pe ambele masini, comportament total diferit.
La GTI: motorul amplasat transversal, tractiune fata, mai usor, DSG. La A4: motorul amplasat longitudinal, tractiune integrala, tiptronic. Desi este mai greu si AWD, Audi consuma mai putin datorita transmisiei. |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
ce vrei sa spui prin total diferit ?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Quote:
La asta se mai adauga suspensia sport si vreo 250 kg in minus la GTI care o fac mult mai sportiva. Audi-ul are avantajul confortului si al tractiunii. Pe ploaie de exemplu GTI-ul incepe sa patineze la o curba luata mai sportiv iar Quattro parca e cusut de asfalt. M-am referit pana acum doar la manevrare. In rest, Audi-ul este net superior. |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
superbe :-) sa ai parte de amandoua ;)
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Multumesc! Le rasfat cu ceara, creme si sampoane :)
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
foarte frumoase ambele masini:love:,felicitari
sa le stapanesti sanatos si fara incidente |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
superb garajul tau (audi+golf)...sa ai parte de ele .. ;) ...imi place mult portocaliul de pe gti...mai multe poze..se poate ?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
scuza`ma ca te itnreb locuiesti in america sau in australia?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
australia cade din schema(acolo volanul e pe dreapta)
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Canada;)
Foarte frumoase ambele masini, felicitari! |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
10 Attachment(s)
Multumesc pentru cuvintele frumoase.
Locuiesc in South Carolina, US, de 5 ani si pentru inca o saptamana. Ma reintorc in tara cu masini cu tot. Am atasat cateva poze de la incarcarea containerului. Voi mai adauga cateva poze zilele astea facute putin mai artistic. Destinatia: Bucuresti! |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
7 Attachment(s)
Inca cateva poze (Nikon D80).
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Superbe masinile!
Nicaieri nu-i mai bine ca acasa :-) |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
ai mai trece pe transmisie manuala dupa atatia ani de automata ?:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:58. |
- Copyright 2026 4Tuning