Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica Ford (https://forum.4tuning.ro/324-zona-tehnica-ford.html)
-   -   Consum ford mondeo 1.8/93' (https://forum.4tuning.ro/324-zona-tehnica-ford/87620-consum-ford-mondeo-1-8-93-a.html)

_seby_ 16-08-08 09:21

Consum ford mondeo 1.8/93'
 
Salutare! Am de gand sa imi iau de dincolo un ford mondeo din 1993 cu motor 1.8 pe benzina.M-ar interesa cam cat ar consuma un astfel de motor...(stiu ca sunt diferente mici la consum intre 1.6 si 1.8).Daca stie si ma poate ajuta cineva cu un raspuns,i-as fi tare recunoscator.Multumesc.:D

NWZeu 16-08-08 13:10

Re: Consum ford mondeo 1.8/93'
 
In oras sa te te astepti la un 9-10 (pentru Bucuresti in jur de 12) iar extraurban in jur de 7, depinde cum mergi cu masina.

Kedy 16-08-08 14:50

Re: Consum ford mondeo 1.8/93'
 
Subscriu, are nasul meu un Mondeo din 1993 1,8 si ii ia cam 10 in oras afara scade sub 7 acum depinde si de talpa la cat e de grea :lol:

_seby_ 16-08-08 15:02

Re: Consum ford mondeo 1.8/93'
 
Oooo,pai e destul de bine.Eu am un mers normal,omenesc :D Deci sa inteleg ca ar fi cam 7 si ceva consumul mixt?

NWZeu 16-08-08 19:51

Re: Consum ford mondeo 1.8/93'
 
Mixt majoritar extraurban - in jur de 8.


All times are GMT +2. The time now is 23:38.

- Copyright 2026 4Tuning