![]() |
Consum ford mondeo 1.8/93'
Salutare! Am de gand sa imi iau de dincolo un ford mondeo din 1993 cu motor 1.8 pe benzina.M-ar interesa cam cat ar consuma un astfel de motor...(stiu ca sunt diferente mici la consum intre 1.6 si 1.8).Daca stie si ma poate ajuta cineva cu un raspuns,i-as fi tare recunoscator.Multumesc.:D
|
Re: Consum ford mondeo 1.8/93'
In oras sa te te astepti la un 9-10 (pentru Bucuresti in jur de 12) iar extraurban in jur de 7, depinde cum mergi cu masina.
|
Re: Consum ford mondeo 1.8/93'
Subscriu, are nasul meu un Mondeo din 1993 1,8 si ii ia cam 10 in oras afara scade sub 7 acum depinde si de talpa la cat e de grea :lol:
|
Re: Consum ford mondeo 1.8/93'
Oooo,pai e destul de bine.Eu am un mers normal,omenesc :D Deci sa inteleg ca ar fi cam 7 si ceva consumul mixt?
|
Re: Consum ford mondeo 1.8/93'
Mixt majoritar extraurban - in jur de 8.
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:38. |
- Copyright 2026 4Tuning