![]() |
Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
18 Attachment(s)
Veno Automotive este o noua companie din Polonia controlata de britanicii de la Heros Capital. Chiar daca se afla la inceput, firma poloneza a dezvaluit un plan ambitios de a construi un supercar in editie limitata, insa numele acestuia nu a fost inca dezvaluit. Cel mai simplu ar fi sa il numeasca Reventon Replica.
Conform celor de la Veno, supercarul va concura cu unele dintre cele mai puternice masini printre care Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, Koenigsegg, Ascari si Pagani. Oare cum intentioneaza sa faca acest lucru - in afara de designul de la Reventon? Gratie unui sasiu dezvoltat de ei capabil sa faca fata unei puteri de.. 1000 CP. Mai mult de atat, supercarul polonez va fi disponibil in versiunile coupe si roadster si va beneficia de componente din fibra de carbon, night vision, internet si usi care se deschid la atingerea unui buton. Puterea va veni de la un propulsor Audi V8 de 4.2 litri care va dezvolta 350, 450 si 700 cai putere. Pentru 2009, Veno doreste si implementarea unor motoare V8 de pe Corvette. |
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
arata forte bine :D
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
Mi se pare o gluma de prost gust.In loc sa faca ceva nou , se chinuie sa faca ceva deja existent. Puteau sa scoata alt design.
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
Incercarea lui Predator de a face un Lamborghini, ghinonul lui ca i-au furat polonezii planurile :lol:
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
clar replica reventon
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
batman e gelos si yo uimit :))
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
arata bine dar puteau sa vina cu ceva mai original .....
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
copie dupa reventon :))) makar pretul sa fie mai mic :)) urmeaza sa faca o masina copie dupa dacia 1310 dar sa o faca Muscle car ;))
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
photoshop
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
ma arata frumos da e o mare REPLICA a lu lamborghini reventon
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
mult mai frumos e reventon...!!!
asteptam ceva original |
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
Da chair ca seamana cu Reventon, acum dk s-or supara cei de la Lamborghini!?
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
Quote:
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
este chiar tare modelul ala :)
|
Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:50. |
- Copyright 2026 4Tuning