Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/87575-supercar-polonez-veno-replica-lambo-reventon.html)

boy_wonder 15-08-08 13:58

Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
18 Attachment(s)
Veno Automotive este o noua companie din Polonia controlata de britanicii de la Heros Capital. Chiar daca se afla la inceput, firma poloneza a dezvaluit un plan ambitios de a construi un supercar in editie limitata, insa numele acestuia nu a fost inca dezvaluit. Cel mai simplu ar fi sa il numeasca Reventon Replica.

Conform celor de la Veno, supercarul va concura cu unele dintre cele mai puternice masini printre care Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, Koenigsegg, Ascari si Pagani. Oare cum intentioneaza sa faca acest lucru - in afara de designul de la Reventon? Gratie unui sasiu dezvoltat de ei capabil sa faca fata unei puteri de.. 1000 CP.

Mai mult de atat, supercarul polonez va fi disponibil in versiunile coupe si roadster si va beneficia de componente din fibra de carbon, night vision, internet si usi care se deschid la atingerea unui buton. Puterea va veni de la un propulsor Audi V8 de 4.2 litri care va dezvolta 350, 450 si 700 cai putere. Pentru 2009, Veno doreste si implementarea unor motoare V8 de pe Corvette.

cristy_sofy 15-08-08 14:24

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
arata forte bine :D

soulstorm 15-08-08 14:34

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Mi se pare o gluma de prost gust.In loc sa faca ceva nou , se chinuie sa faca ceva deja existent. Puteau sa scoata alt design.

bogg 15-08-08 14:39

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Incercarea lui Predator de a face un Lamborghini, ghinonul lui ca i-au furat polonezii planurile :lol:

ovytt 15-08-08 14:47

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
clar replica reventon

kronos_e36 15-08-08 14:51

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
batman e gelos si yo uimit :))

synu 15-08-08 14:58

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
arata bine dar puteau sa vina cu ceva mai original .....

HellFire90 15-08-08 15:11

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
copie dupa reventon :))) makar pretul sa fie mai mic :)) urmeaza sa faca o masina copie dupa dacia 1310 dar sa o faca Muscle car ;))

ALII 15-08-08 15:24

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
photoshop

Chucky bmw 15-08-08 15:30

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
ma arata frumos da e o mare REPLICA a lu lamborghini reventon

Radoo_84 15-08-08 15:43

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
mult mai frumos e reventon...!!!
asteptam ceva original

Vely 15-08-08 17:32

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Da chair ca seamana cu Reventon, acum dk s-or supara cei de la Lamborghini!?

Vely 15-08-08 17:33

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Quote:

Originally Posted by HellFire90 (Post 1697815)
urmeaza sa faca o masina copie dupa dacia 1310 dar sa o faca Muscle car ;))

Si ce asta-i rau?

Agitatu 15-08-08 17:37

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
este chiar tare modelul ala :)

UNLORD 15-08-08 17:41

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Quote:

Originally Posted by Chucky bmw (Post 1697849)
ma arata frumos da e o mare REPLICA a lu lamborghini reventon

...corect.


All times are GMT +2. The time now is 21:50.

- Copyright 2026 4Tuning