Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Fotografiile mele (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele.html)
-   -   Alex Ivan - album de colorate (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele/87058-alex-ivan-album-colorate.html)

cRbL 10-08-08 14:18

Alex Ivan - album de colorate
 
65535 Attachment(s)
Aparatura:

Canon EOS 450D
18-55 Canon
70-300 Tamron
Filtru Kenko UV ( gone, spart )

observer 30-08-08 19:55

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
Chiar ma mir ca nu a comentat inca nimeni.:???:
Frumos, foarte frumos!
Teme alese cu grija, multa sensibilitate. Sigur, nu-s toate de acelasi nivel, dar talent ai cu siguranta.

Sonny 30-08-08 21:50

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
Unele au potential. Altele sunt "poze de vacanta". Cateva dintre ele adica majoritatea cred si sper ca sunt teste.

Din primul set de poze la cea cu ceasul as fi incercat ceva pe timp de expunere mai lung, ca secundarul sa se miste, iar tipul din fundal un pic miscat. Sau eventual vreo 2-3 poze cu orele schimbate dar nu prea iti mai iesea suprapunerea cand puneai ceasul inapoi.

mihai88 01-09-08 22:23

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
si io vroiam sa zic ceva despre aia cu ceasu da deja sa zis,alea in biserica imi plac
unele nu au ce cauta da merge,ex alea din masina

(unde erai la bowling?)

synu 01-09-08 22:47

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
foarte frumoase fotografiile
feliciteri ..... tot asa in continuare ;) si bafta ..

cRbL 02-09-08 00:09

Quote:

Originally Posted by observer (Post 1723970)
Chiar ma mir ca nu a comentat inca nimeni.:???:
Frumos, foarte frumos!
Teme alese cu grija, multa sensibilitate. Sigur, nu-s toate de acelasi nivel, dar talent ai cu siguranta.

ce pot sa zic, mersi. nivelul evident ca e destul de jos tinand cont ca sunt relativ incepator si nici aparatul nu imi permite sa fac cam tot ce as vrea eu. multumesc pentru aprecieri.

Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 1724141)
Unele au potential. Altele sunt "poze de vacanta". Cateva dintre ele adica majoritatea cred si sper ca sunt teste.

Din primul set de poze la cea cu ceasul as fi incercat ceva pe timp de expunere mai lung, ca secundarul sa se miste, iar tipul din fundal un pic miscat. Sau eventual vreo 2-3 poze cu orele schimbate dar nu prea iti mai iesea suprapunerea cand puneai ceasul inapoi.

ehe .... si eu as fi incercat timp de expunere mai mare dar riscam sa nu mai iasa absolut nimic ... cum am zis deja mai sus, din pacate nu ma ajuta aparatul. in timp poate cine stie ma voi indrepta spre un slr... momentan ma chinui cu ce am + ca nu am trepied :(.
in orice caz multumesc pentru apreciere:P

Quote:

Originally Posted by mihai88 (Post 1727433)
si io vroiam sa zic ceva despre aia cu ceasu da deja sa zis,alea in biserica imi plac
unele nu au ce cauta da merge,ex alea din masina

(unde erai la bowling?)

alea din masina au fost incercari ( nereusite evident ) de timp de expunere mare.
la bowling eram in cartierul general al majoritatii cocalarilor.. Plaza...

Quote:

Originally Posted by synu (Post 1727468)
foarte frumoase fotografiile
feliciteri ..... tot asa in continuare ;) si bafta ..

Multumesc, bafta in continuare si tie.

BC-20-LET 02-09-08 00:32

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
Unele foto imi plac, unele nu .(parerea mea )
Nu sunt in masura sa dau sfaturi deci voi incheia aici .

Succes !

cRbL 02-09-08 12:48

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
o poza sa iti fi placut si e de ajuns.
multumesc pentru apreciere :P

stefan_88 05-09-08 18:46

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
interesante poze :)

mitza mtb 06-09-08 02:19

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
Mie miau placut mai toate pozele....mai putin a 8-a din prima serie....nush mi se pare o poza cam banala.....dar in rest toate sunt super marfa....

cRbL 06-09-08 04:32

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
multumesc amandurora :P

cRbL 14-09-08 01:30

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
3 Attachment(s)
.....

toader 28-02-09 07:45

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
sa-ti traiasca noul upgrade... in ceea ce priveste pozele se poate si mai bine. Imi place ca ai idei multe... totusi tre sa mai inveti nitel sa folosesti aparatul... mai e putin pana devine prietenul tau...
First mare grija la WB... poza 3 prea mult galben... inteleg eu ca e lumina de bec da e urat asa... Incearca sa tragi raw daca spatiul iti permite...
Second... tamronul ala stiam ca scoate niste contraste dragutele... si are culori destul de bune... la poza cu cioara e cam putina culoare... e o pata neagra acolo...
Ultimele doua sunt foarte bune... cu mentiunea ca la ultima as fi scos din cadru partea din stanga a podului... sau as fi incadrat mai larg... forma e prea ascutita...
In speranta ca nu am fost prea critic (oricum trebuie sa fiu pentru ca ai facut un upgrade) te salut!

cRbL 28-02-09 09:26

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
ce-ai ma cum sa ma supar eu pe tine, fotografu` meu preferat ? :)

nici n-am zis ca am mare talent, am de 5 zile aparatu deci momentan, el face pozele nu eu. oricum e ozn pentru mine deci inca sunt in stadiul de incercare, butonare, potrivire etc.

la poza 3, da am o problema, nu scap de galbenu asta infect seara sub nici o forma, e de la WB si inca nu l-am dibuit calumea. la ciorica stiu, asta ma gandeam si eu, abia dupa am vazut faza cu custom colours si am colorat viziunea un pic.
si la ultima poza, era noapte, frig, imi ingheta mana pe trepied si mi-era lene sa mai cobor :))

poate imi fac si eu curaj sa citesc si carticelele dar momentan nu prea e timp :))
oricum, sa dai un buzz cand ma vezi pe mess.
bafta

cRbL 28-02-09 09:36

Re: Fotografiile mele - cRbL
 
10 Attachment(s)
diverse


All times are GMT +2. The time now is 13:14.

- Copyright 2024 4Tuning