Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX ) (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/86711-masina-mea-opel-astra-nt-23-vlx.html)

VaLeX 18-08-08 22:21

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by ronnaldinho (Post 1702822)
ce an e masina?sa o stapanesti sanatos!!!

e din '95 :) , euro 2 :X ...ms !
Quote:

Originally Posted by raduku (Post 1702877)
Felicitari pentru achizitie,arata foarte bine masina.Imi place tare mult modelul asta de masina,simpla dar fiabila si confortabila.La cati mai multi km fara incidente.

da , si eu am ramas putin surprins de aspectul ei , am ales modelul asta pentru ca stiu ca piesele sunt destul de ieftine si usor de procurat , consum acceptabil , vroiam la inceput 1.4 , insa am zis ca sunt buni si ceva caluti in plus :) , ms de urari :D


:arrow: niste sfaturi ce as putea sa'i mai fac , nu vreau tuning extrem (pe moment) , mici schimbari , detalii ...ca sa arate cat mai bine ...sunt deschis la sugestii :) ce nu da bine , ce sa pun sa dea bine , ce sa modific ... :D

ast3riCS 19-08-08 00:25

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Pai eu in primul rand ash pune folie pe geamuri, dar cred ca tre sa astepti sa o inmatriculezi...

buddy_lexx 19-08-08 14:28

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
eu zic ..sa`ti foliezi geamurile...cu o nuantza la fel k cea a masinii.. sau ...cva mai deschis ..un violet..un indigo..cva :P

VaLeX 19-08-08 15:50

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
sa vad daca exista nuanta asta :) un mov spre negru as vrea ...oricum asta o sa se'ntample dupa inmatriculare ca am inteles ca trebuie sa'ti scrie nr. de la masina pe certificatul care ti'l da ....

buddy_lexx 19-08-08 22:42

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1704214)
sa vad daca exista nuanta asta :) un mov spre negru as vrea ...oricum asta o sa se'ntample dupa inmatriculare ca am inteles ca trebuie sa'ti scrie nr. de la masina pe certificatul care ti'l da ....

pe asta nu o mai stiu cu scrisu numarului de masina pe certificat....oricum..astea`s modificari care vor fi facute dupa inmatriculare..

VaLeX 19-08-08 23:11

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 1704921)
pe asta nu o mai stiu cu scrisu numarului de masina pe certificat....oricum..astea`s modificari care vor fi facute dupa inmatriculare..

nu ziceam de certificatu' de inmatriculare , ci de ala care ti'l da firma care'ti pune folie :)

ps. mi'a comandat fratele meu cover frana de mana carbon si cotiera carbon , sper sa ajunga maine si sa faca poze :D

rectificat br0 :*

22VIN 20-08-08 18:56

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
sa nu-mi spui ca e prostie de-aia de cotiera care scartaie de te dai cu capu de toate geamurile

VaLeX 20-08-08 20:42

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 1706357)
sa nu-mi spui ca e prostie de-aia de cotiera care scartaie de te dai cu capu de toate geamurile

nu stiu de care vorbesti , nu e de la noi , poate in Germania sunt alte produse , cand vin pozele sa'mi spui de e care zici ...

buddy_lexx 20-08-08 21:08

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1704997)
nu ziceam de certificatu' de inmatriculare , ci de ala care ti'l da firma care'ti pune folie :)

ps. mi'a comandat fratele meu cover frana de mana carbon si cotiera carbon , sper sa ajunga maine si sa faca poze :D

rectificat br0 :*

la acelasi certificat ma gandeam si eu... la cel al foliei nu al masinei ;)...

22VIN 22-08-08 15:28

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
a, e ok, daca e comandata din germania e altceva...
vorbesc de majoritatea cotierelor after-market de la noi... fie scumpe sau ieftine toate scartaie si trosnesc groaznic. un prieten si-a comandat una destul de scumpa de peebay, frumos lucrata, eleganta, dar trosneste ca dracu...

VaLeX 22-08-08 18:43

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
6 Attachment(s)
au ajuns piesele , cateva poze :arrow:

Sonny 23-08-08 13:13

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
O finala sport? :)

VaLeX 23-08-08 15:37

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 1711108)
O finala sport? :)

si asta e in plan :) insa dupa inmatriculare sa nu mai fac schimbu' la RAR [originala / sport ...sport / originala]

vineri inca un salar si banii in masina ca si pana acum :

mai am de luat : cablaj , folie , stroboscoape
de facut : montat sistemu' audio , folia , stroboscoapele (unde sa le pun ? in faruri sau proiectoare ? :-? ) , sa'mi fac stopurile mov/negru ca in poza , si sa'mi dau jos scrisu de pe portbagaj :arrow:

Tryfy 23-08-08 17:53

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
:rolleyes2Respect Valex. frumusica masinutza.. abia astept sa o vad prin oras.. pana una alta.. ai grija si de daciot . Sa dea Domnu sa ajunga masina cu bine... 101 caluti..:shock: un pic mai mult decat o dacie... aproape dublu:-P toate cele bune si asfalt uscat8)

buddy_lexx 23-08-08 19:24

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1711370)
si asta e in plan :) insa dupa inmatriculare sa nu mai fac schimbu' la RAR [originala / sport ...sport / originala]

vineri inca un salar si banii in masina ca si pana acum :

mai am de luat : cablaj , folie , stroboscoape
de facut : montat sistemu' audio , folia , stroboscoapele (unde sa le pun ? in faruri sau proiectoare ? :-? ) , sa'mi fac stopurile mov/negru ca in poza , si sa'mi dau jos scrisu de pe portbagaj :arrow:

ioane...vezi k da mai bn o tenta mai deschisa la folie?;) ce ti`am zis eu..


All times are GMT +2. The time now is 03:15.

- Copyright 2024 4Tuning