Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   Probleme cu incalzitu rotilor la logan (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/86497-probleme-incalzitu-rotilor-logan.html)

bojan_mihai84 04-08-08 22:02

Probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
sal am o problema azi am descoperit ca mise incalde rotile pe fata ce e de facut ati mai patit asa ceva la logan???????????? astept pareri

PH 33 RNR 04-08-08 22:09

Re: probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
pai ce iai facut? burnout???sau ai mers normal?

bojan_mihai84 04-08-08 22:14

Re: probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
deci daca ma duc vreo doi km si dupaia pun mana pe discuri si ard

bojan_mihai84 04-08-08 22:15

Re: probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
am mers normal

bojan_mihai84 04-08-08 22:21

Re: probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
azi am descoperit problema da nu ma trage nici intr-o parte si nu merge nici greu roata ca am suspendato si puneam frana cu motoru pornit si dupa ce lasam frana nu strangea roata

bojan_mihai84 04-08-08 22:25

Re: probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
am si o solenta si am facut o tura cu ia tot la vreo 2 km si so incalzit da nu asa tare

LOGAN91 04-08-08 23:28

Re: probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
Dute repede la servis.....Urgent....sa le ceri explicati dece prin frecare se incalzesc.....o fi defecte toate ca si la mine se incing....daca s-e inrosesc discurile sa le faci si poze.....

cannavaro 05-08-08 01:50

Re: probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
gramatica asta :)))

ynp_46 11-08-08 00:54

Re: Probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
Quote:

Originally Posted by bojan_mihai84 (Post 1679135)
sal am o problema azi am descoperit ca mise incalde rotile pe fata ce e de facut ati mai patit asa ceva la logan???????????? astept pareri

Placuta de frana...freaca pe discul de frana...prin frecare automat se exercita caldura:-)

Agitatu 11-08-08 01:02

Re: Probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
se exercita caldura dar la el poate se exercita prea multa caldura :|
cel mai bine dute la un specialist :|

bojan_mihai84 11-08-08 19:28

Re: Probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
am fost si leam facut si mi-a zis ca o ajuns putina mizerie acolo la pistonas si a dat cu un sprei si nu se mai incalzesc asa tare da tot un pic sa incalzesc da pot sa pun mana pe disc nainte nu puteam sa pun mana pe disc ori cum va multumesc de ajutor

bojan_mihai84 11-08-08 19:31

Re: Probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
asi mai avea o problema cum se schimba toba de finalizare ca nu am vazut nici un colier ca si la dacia 1300 ..............................ca asi vrea sa imi pun o toba sport cum sa procedez

bojan_mihai84 11-08-08 19:43

Re: Probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
1 Attachment(s)
ce pareri aveti de jantele astea marg pe logan i schimba putin aspectu astept raspunsuri si pareri

Agitatu 11-08-08 23:40

Re: Probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
depinde si de aspectul exterior
am vazut un logan cu jante asemanatoare dar era lucrat la capitolul tunning exterior

bojan_mihai84 12-08-08 21:12

Re: Probleme cu incalzitu rotilor la logan
 
masina la exterior inca nu i tunata urmeaza


All times are GMT +2. The time now is 00:11.

- Copyright 2026 4Tuning