Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Styling by request - Idei de tuning pt masina ta (https://forum.4tuning.ro/103-styling-by-request-idei-tuning-pt-masina-ta.html)
-   -   Bad Boy Look (https://forum.4tuning.ro/103-styling-by-request-idei-tuning-pt-masina-ta/86262-bad-boy-look.html)

VaLeX 01-08-08 23:49

Bad Boy Look
 
explicati'mi si mie dezavantajele sa'ti faci bad boy look la masina ?
am auzit ca sunt probleme la siguranta capotei ...

vreau mai multe detalii despre aceasta modificare , la vopsire se vopseste toata capota sau doar "unde s'a lucrat" ? ...vreau detalii de la cine se pricepe sau a facut asa ceva...multumesc !

Caius TM 09-09-08 12:32

Re: Bad Boy Look
 
depinde de masina....
si in mod normal se vopseste toata capota...

cosmin_cosmin_1 17-09-08 12:10

Re: Bad Boy Look
 
iar siguranta capotei poti sa o mai prelungesti, daca nu ai loc sa bagi mana.

2FAST 30-10-08 18:11

Re: Bad Boy Look
 
bad boy look-ul este o prelungire a capotei peste faruri, prelungirea se poate face din tabla sau fibra de sticla
prbleme cu deschiderea capotei exista dar se poate modifica putin deschiderea capotei in asa fel incat sa o deschizi usor
dupa ce se face badboy-ul capota trebuie revopsita in totalitate asta in cazul in care nu vrei o capota in 2 culori si cu o denivelare din cauza noi vopsele
mai exita si varianta colantarii capotei -iesi cam la jumatate de pret
acum despre materialele din care se face bad boy-ul cel mai bine e cu fibra de sticla (la o grosime ceva mai mare decat in cazul unei bari ) dar atentie nu lua o prelungire din fibra pe care sa incerci sa o prinzi in popnituri si apoi sa chituiesti si sa vopsesti pt ca va crapa rapid
la prelungirile facute din metal exista riscul ca metalul respectiv capota sa rugineasca si in plus e destul de greu de facut
oricum diferenta dintre pleoape si badboy e f mare
daca mai ai intrebari uite id de mess rodeast69ro si iti arat si masini facute de mine

kidu2006 31-10-08 21:08

Re: Bad Boy Look
 
Scuze pt off-topic,stiti pe cineva care lucreaza in fibra?am si eu unele "contacte" dar sincer nu prea`mi convine la pret !! As vrea niste prelungiri de bari fatza-spate,pe spate putin mai "complicat" adica as vrea cu ceva sita..si 2 praguri,nu prea iesit din comun..ceva mai simplu..defapt pe fata la bara prelungirea ar fi ceva chiar banal!
Daca stiti pe careva lasati-mi un PM...mutam si scuze inca odata de off topic;)

adrianviperdodge2012 12-06-11 11:12

Re: Bad Boy Look
 
Quote:

Originally Posted by 2FAST (Post 1835251)
bad boy look-ul este o prelungire a capotei peste faruri, prelungirea se poate face din tabla sau fibra de sticla
prbleme cu deschiderea capotei exista dar se poate modifica putin deschiderea capotei in asa fel incat sa o deschizi usor
dupa ce se face badboy-ul capota trebuie revopsita in totalitate asta in cazul in care nu vrei o capota in 2 culori si cu o denivelare din cauza noi vopsele
mai exita si varianta colantarii capotei -iesi cam la jumatate de pret
acum despre materialele din care se face bad boy-ul cel mai bine e cu fibra de sticla (la o grosime ceva mai mare decat in cazul unei bari ) dar atentie nu lua o prelungire din fibra pe care sa incerci sa o prinzi in popnituri si apoi sa chituiesti si sa vopsesti pt ca va crapa rapid
la prelungirile facute din metal exista riscul ca metalul respectiv capota sa rugineasca si in plus e destul de greu de facut
oricum diferenta dintre pleoape si badboy e f mare
daca mai ai intrebari uite id de mess rodeast69ro si iti arat si masini facute de mine

daca prelungesti capota exista riscul de a nu mai intra suficient aer la radiator pentru racire?ma gandesc sa nu creasca temperatura prea mult...

italyan 18-06-11 19:14

Re: Bad Boy Look
 
10 Attachment(s)
bad boy look facut acasa de mine din kitt fibra de sticla:)

bodyn 19-06-11 14:34

Re: Bad Boy Look
 
Foarte reusit si efectul este pe masura.

ynp_46 31-07-11 05:25

Re: Bad Boy Look
 
Quote:

Originally Posted by italyan (Post 4406335)
bad boy look facut acasa de mine din kitt fibra de sticla:)

esti constient ca o sa iti crape tot chitul ala nu?

italyan 31-07-11 11:06

Re: Bad Boy Look
 
nu crapa nimic :) atata timp cat nu trantesti capota asa cum majoritatea o fac:)..pentru ca vine pana peste far ,si daca o trantesti atunci este posibil sa se rupa de acolo .

(orice modificare are avantaje si dezavantaje)

umbra09 31-07-11 13:54

Re: Bad Boy Look
 
Quote:

Originally Posted by 2FAST (Post 1835251)
bad boy look-ul este o prelungire a capotei peste faruri, prelungirea se poate face din tabla sau fibra de sticla
prbleme cu deschiderea capotei exista dar se poate modifica putin deschiderea capotei in asa fel incat sa o deschizi usor
dupa ce se face badboy-ul capota trebuie revopsita in totalitate asta in cazul in care nu vrei o capota in 2 culori si cu o denivelare din cauza noi vopsele
mai exita si varianta colantarii capotei -iesi cam la jumatate de pret
acum despre materialele din care se face bad boy-ul cel mai bine e cu fibra de sticla (la o grosime ceva mai mare decat in cazul unei bari ) dar atentie nu lua o prelungire din fibra pe care sa incerci sa o prinzi in popnituri si apoi sa chituiesti si sa vopsesti pt ca va crapa rapid
la prelungirile facute din metal exista riscul ca metalul respectiv capota sa rugineasca si in plus e destul de greu de facut
oricum diferenta dintre pleoape si badboy e f mare
daca mai ai intrebari uite id de mess rodeast69ro si iti arat si masini facute de mine

nu vreau sa dau lecti ca nu lucrez in domeniu dar eu mi-am luat o prelungire de capota si am prinso bine (lipit + 5 holsuruburi ) am tras chit de fibra si pe urma chit de finisare si nu am probleme cu ea.

ynp_46 01-08-11 22:18

Re: Bad Boy Look
 
Quote:

Originally Posted by italyan (Post 4498477)
nu crapa nimic :) atata timp cat nu trantesti capota asa cum majoritatea o fac:)..pentru ca vine pana peste far ,si daca o trantesti atunci este posibil sa se rupa de acolo .

(orice modificare are avantaje si dezavantaje)

incerc sa iti explic o chestie esentiala in tuning, lucrez in fibra de sticla si stiu foarte bine ce zic

umbra09 01-08-11 22:34

Re: Bad Boy Look
 
Quote:

Originally Posted by adrianviperdodge2012 (Post 4391334)
daca prelungesti capota exista riscul de a nu mai intra suficient aer la radiator pentru racire?ma gandesc sa nu creasca temperatura prea mult...

aici ai dreptate parca se incinge putin mai tare motorul (pana in 95-100 grade am ajuns eu intro zi cu peste 28 de grade celsius la un drum de 85 km) mentionez ca pe langa badboy am si capota negru mat.

nicu_rcn 06-08-11 22:55

Re: Bad Boy Look
 
ynp_46: lucrezi cu fibra...pai si acum spui? maine te sun :)

dice18 16-08-11 09:11

Re: Bad Boy Look
 
face cineva bad boy look din constanta ?


All times are GMT +2. The time now is 11:19.

- Copyright 2024 4Tuning