![]() |
Boxe pentru Pioneer
Am si o intrebare!
Mi-am comandat un Pioneer DEH-5000UB si as vrea sa imi iau si boxe. M-am gandit sa iau Kicker DS600 de 50RMS. Poate sa fie vre-o problema daca Playerul scoate decat 22 RMS? Se arde ceva prin el? Sa nu radeti.....dar habar nu am, si nu vreau sa fac vre-o prostie! Multumesc, Roby |
Re: Boxe pentru Pioneer
De ars nu se arde nimic, singura problema care apare este ca Pioneer-ul nu va putea misca membrana divuzoarelor la capacitatea lor maxima si apar distorsiuni.
Recomandarea mea ar fi sa cauti difuzoare cu puterea cuprinsa intre 30 - 35 w. |
Re: Boxe pentru Pioneer
Ok....o sa incerc sa caut ceva mai mic.
Ce boxe imi recomandati pentru a se auzi mai clar? |
Re: Boxe pentru Pioneer
Helix Dark Blue, Focal Access, Hertz Dieci, DLS Classic
|
Re: Boxe pentru Pioneer
Pt banii lor Dieci de la Hertz se aud bine si in combinatie cu Pioneer ai sunet decent la bani putini pe masina.
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:51. |
- Copyright 2026 4Tuning