Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Boxe pentru Pioneer (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/85571-boxe-pioneer.html)

RobyBoy 26-07-08 16:11

Boxe pentru Pioneer
 
Am si o intrebare!
Mi-am comandat un Pioneer DEH-5000UB si as vrea sa imi iau si boxe.
M-am gandit sa iau Kicker DS600 de 50RMS.
Poate sa fie vre-o problema daca Playerul scoate decat 22 RMS?
Se arde ceva prin el?
Sa nu radeti.....dar habar nu am, si nu vreau sa fac vre-o prostie!

Multumesc,
Roby

rio88 27-07-08 13:52

Re: Boxe pentru Pioneer
 
De ars nu se arde nimic, singura problema care apare este ca Pioneer-ul nu va putea misca membrana divuzoarelor la capacitatea lor maxima si apar distorsiuni.
Recomandarea mea ar fi sa cauti difuzoare cu puterea cuprinsa intre 30 - 35 w.

RobyBoy 27-07-08 15:23

Re: Boxe pentru Pioneer
 
Ok....o sa incerc sa caut ceva mai mic.
Ce boxe imi recomandati pentru a se auzi mai clar?

AlexBanu 28-07-08 16:03

Re: Boxe pentru Pioneer
 
Helix Dark Blue, Focal Access, Hertz Dieci, DLS Classic

simplu 28-07-08 16:32

Re: Boxe pentru Pioneer
 
Pt banii lor Dieci de la Hertz se aud bine si in combinatie cu Pioneer ai sunet decent la bani putini pe masina.


All times are GMT +2. The time now is 21:51.

- Copyright 2026 4Tuning