Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - bogdan_cv9 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/85117-machete-lucru-bogdan_cv9.html)

bogdan_cv9 21-07-08 14:42

Machete in lucru - bogdan_cv9
 
am 2 ferrari f50 unu 1:18 si celalalt 1:24 ....
1:18 (ce-a gri) :
- sa o vopsesc negru
- sa ii pun leduri la : faruri,stopuri,la motor, in fetele de usi, la jenti ,
- niste difuzoare mici intre scaune si in fetele de usi ... si o sa incerc sa fac un subwofer (nu stiu daca am scris bine :P )
- sa vopsesc cu negru bordul si fetele de usi
- niste jante
si sa imi mai vina vre;o ideie ca la ferrari f50 nuprea ai ce sa faci fara poxilina si fara chit (si nu vreau sa fac nimic cu astea la el)
1:24 (ce'a rosie) :
acum e facuta cu marckerul ca asa am luat'o de la un baiat ...si vreau pe unde e facuta cu marckerul sa o vopsesc cu negru
- sa gasesc niste jante
- sa ii vopsesc parbrizul din spate negru :D

si nuprea mai am idei .... mai ziceti si voi ce as putea face :D


sunt primele masinute :D de care ma apuc :)) :D

o sa pun si niste poze cat de curand

bogdan_cv9 22-07-08 00:13

Re: Macheta in lucru ::BUJICA::
 
https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/68513-trusa-machetistului/page-2.html <<==astea sunt pozele ...nu le mai gasesc in PS si mi'am amintit ca le'am pus acolo :D

bogdan_cv9 22-07-08 18:52

le'am vopsit cat de curand o sa apara niste poze...dar dezmebrate ca mai am de lucrat.....dar vad ca nimeni ma baga in seama ....

si spuneti'mi si mie motoru ista daca e cv de el pt o macheta 1:18 sau daca 1:24 :D
AICI

1) Te rog lasa messengerismele!
2) Ascunde data viitoare siteurile! Daca nu stii cum, intreaba!
3)Foloseste functia EDIT!
Multumesc!

manu_96xls 22-07-08 19:11

Re: Macheta in lucru ::BUJICA::
 
Quote:

"Motor electric modificat 17T x 2 infasurari pentru automodele 1/10
Orion
Putere 116W
Include rulmenti
Sistem antivibratii
Perii cilindrice dispuse in V
Turatie maxima 26.000 rpm
Tensiune nominala 7,2V
Curent maxim 30A
Se potriveste pe KL-04 KL-02 KL-07 VH-32 si pe majoritatea automodelelor electrice scara1/10 "

Scara nu e nici 1/18 nici 1.24;) Daca citeai mai atent observai.
Astept sa vad ce iese!

bogdan_cv9 22-07-08 19:12

Re: Macheta in lucru ::BUJICA::
 
Quote:

Originally Posted by manu_96xls (Post 1658499)
"Motor electric modificat 17T x 2 infasurari pentru automodele 1/10
Orion
Putere 116W
Include rulmenti
Sistem antivibratii
Perii cilindrice dispuse in V
Turatie maxima 26.000 rpm
Tensiune nominala 7,2V
Curent maxim 30A
Se potriveste pe KL-04 KL-02 KL-07 VH-32 si pe majoritatea automodelelor electrice scara1/10 "


Scara nu e nici 1/18 nici 1.24;) Daca citeai mai atent observai.
Astept sa vad ce iese!

da dar zic ca merge ca poate e mai puternic asa adica 116 w 26.000 rpm ....zic io...

manu_96xls 22-07-08 19:15

Re: Macheta in lucru ::BUJICA::
 
Eu te intreb un lucru: tu ai de gand sa-l pui pe o macheta care nu e prevazuta cu sistem R/C?
Mai bine cumperi una R/C!
Ca sa adaptezi o sa fie nevoie sa renunti la interior, (o sa arate oribil)+ chinul pe care trebuie sa-l suporti cand faci circuitele + cumpararea unui sistem de comanda adecvat....
Deci.....;)

LE: La 14 ani cred ca stii de semnele de punctuatie, nu?
Foloseste-le!

bogdan_cv9 22-07-08 19:24

Re: Macheta in lucru ::BUJICA::
 
Quote:

Originally Posted by manu_96xls (Post 1658514)
Eu te intreb un lucru: tu ai de gand sa-l pui pe o macheta care nu e prevazuta cu sistem R/C?
Mai bine cumperi una R/C!
Ca sa adaptezi o sa fie nevoie sa renunti la interior, (o sa arate oribil)+ chinul pe care trebuie sa-l suporti cand faci circuitele + cumpararea unui sistem de comanda adecvat....
Deci.....;)

LE: La 14 ani cred ca stii de semnele de punctuatie, nu?
Foloseste-le!

ma eu nu zisei ca il pun pe ferrari ... si lasa ca vad eu ce fac cu telecomanda


LE: La 14 ani cred ca stii de semnele de punctuatie, nu?
Foloseste-le!

ma lasi!!!:???:

bogdan_cv9 22-07-08 19:27

Re: Macheta in lucru ::BUJICA::
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_cv9 (Post 1658454)
le'am vopsit cat de curand o sa apara niste poze...dar dezmebrate ca mai am de lucrat.....dar vad ca nimeni ma baga in seama ....

si spuneti'mi si mie motoru ista daca e cv de el pt o macheta 1:18 sau daca 1:24 :D
AICI

1) Te rog lasa messengerismele!
2) Ascunde data viitoare siteurile! Daca nu stii cum, intreaba!
3)Foloseste functia EDIT!
Multumesc!

1=> scuze dar asa m-am obisnuit
2=> am uitat:cry:
3=> o s-o folosesc ;)
scuze :D

coman razvan 22-07-08 19:30

Re: Macheta in lucru ::BUJICA::
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_cv9 (Post 1658534)
1=> scuze dar asa m-am obisnuit
2=> am uitat:cry:
3=> o s-o folosesc ;)
scuze :D

Cand scrii pe forum scrii romaneste te rog! Multumesc! Nu e atat de greu pe cum pare! :???:

bogdan_cv9 24-07-08 18:24

Re: Macheta in lucru ::BUJICA::
 
...ok


All times are GMT +2. The time now is 18:53.

- Copyright 2026 4Tuning