Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Capri (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/8503-ford-capri.html)

Lupy 30-09-05 00:45

Ford Capri
 
Vreau si eu sa-mi sumpar un Capri ... este o alegere buna ?? sa-mi caut alta masina ??

codrin44 30-09-05 18:17

daca iei tot din urma si citesti,ai sa-ti formezi singur o parere.
sa-ti iei un capri trebuie sa-ti placa in primul rand si sa ai rabdare!

bil1706 30-09-05 20:48

frate nu itzi lua capri ca te c... pe el nu e bun de nimic
in general masinile vechi si frumoase sunt urate :lol:
Lupuleeeeeee ceri pareri ????

Lupy 30-09-05 23:53

da
 
am citit multe pagini din urma si intr-adevar este foarte interesant , dar piese pt. el se gasesc doar pe la oameni ca voi , aici pe forum ?? sau majoritatea pieselor le are VIVIESP ?? :D

DASCALUGABRIEL 01-10-05 11:41

la partea cu piesele te descurci relativ usor!la orice magazin de piese auto gasesti brat inferior(1200000-1800000)bielete de directie 260-370 mii,iar restul de piese se potrivesc in general de la alte mot de ford!
o intrebare pt bil1706:detii cumva un capri?lasa omul sa se decida singur,nu cred ca esti formator de opinii!ficare face ce vrea cu banii si timpul lui!
acu sa revin la tine:depinde cita rabdare ai,de ce fonduri dispui si cit de mult iti place modelul acesta de masina.parerea mea personala este sa te invirti printre proprietarii de capri-uri sa vorbesti cu ei,sa afli care sint plusurile si minusurile si la urma sa iei o decizie in cunostinta de cauza :!:

cosmineloo 01-10-05 15:36

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DASCALUGABRIEL\"
care sint plusurile si minusurile si la urma sa iei o decizie in cunostinta de cauza :!:

nu exista minusuri :)

DASCALUGABRIEL 01-10-05 15:39

Re:
 
nu exista minusuri :)[/quote]
intr-adevar nu exista!noi stim asta ,dar sa lasam omu sa se convinga singur ! :lol:

Lupy 01-10-05 15:44

Bill1706 este un prieten bun de-al meu si facea si el putina caterinca , el mi-a recomandat un Capri ....si el este maniac dupa Ford are un Taunus .... mersi frumos pt. pareri .

codrin44 01-10-05 15:49

daca ai sa te hotarasti sa-ti iei,sa pui pe primul loc tablaraia.sa fie buna.motorul nu e o problema prea stresanta daca ai un mecanic si 2-3 prieteni priceputi.

cosmineloo 01-10-05 21:00

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"codrin44\"
daca ai sa te hotarasti sa-ti iei,sa pui pe primul loc tablaraia.sa fie buna.motorul nu e o problema prea stresanta daca ai un mecanic si 2-3 prieteni priceputi.

sau 2-3 prieteni din care unul macar priceput. pt ca mecanicul poate pleca oricand in germania (cazuri patzite de unii) si sa ramai cu motorul in batista.......

cosmineloo 01-10-05 21:03

de unde esti lupule?

Lupy 01-10-05 21:12

Sunt din bucuresti .... in legatura cu mecanica il am alaturi pe Bill1706 :D si pe tata , deci nu pleaca nici unul .... imi pare rau pt. tine cu namolul si cu mecanicul .

DASCALUGABRIEL 01-10-05 21:42

treaba cu mecanicu nu a patit-o cosmineloo ,ci un preten comun ,nu dam nume ,persoana importanta! :D :lol:

cosmineloo 02-10-05 00:50

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Lupy\"
Sunt din bucuresti .... in legatura cu mecanica il am alaturi pe Bill1706 :D si pe tata , deci nu pleaca nici unul .... imi pare rau pt. tine cu namolul si cu mecanicul .

eu sunt doar cu namolul. si fac si pe \"mecanicul\"!

bil1706 02-10-05 12:06

bre DASCALU GABRIEL tu nu prea stii sa citesti frate ???
Uitete bine sa vezi ce am scris ( in general masinile frumoase sunt urate ) nu tzi se pare un text scris la misto ?
Hai breee te credeam baiat cum erau baietii odata :))

Acu lasand gluma, ia ziiiiiii si mie ca am auzit ca tziai pus carb de 2000 pe motor de 1600 ( sper ca e vorba de motor de taunus iar carb e dublu corp WEBER 32/36 )
Daca da,spune-mi si mie pls cum merge motoru cu carb ala si cat consuma ?
BAFTA
astept raspuns de la tine


All times are GMT +2. The time now is 04:30.

- Copyright 2026 4Tuning