Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - TM-80-DRA (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/84983-cielo-tm-80-dra.html)

polist_4ever 20-07-08 11:40

Cielo - TM-80-DRA
 
salut pe toata lumea...sunt din Timisoara si am zis sa deschid si eu un topic cu masina mea...momentan nu e prea "tunata" dar o sa fie in timp...:D
e un Cielo din 96' inscris in 99'....motor de 1.5...75 cai...pe benzina...
urmeaza si cateva poze...

morpheusmaster 20-07-08 11:45

Re: TM-80-DRA
 
:)) atat? asteptam detalii

polist_4ever 20-07-08 12:08

Re: TM-80-DRA
 
7 Attachment(s)
dupa cum vedeti la exterior mare lucru nu am facut...doar niste capace si capat de toba...
in interior:-vopsit cu rosu toate alea ce apar in poze :D
-huse "stil"
-neon albastru
-cd/mp3-player pionner 2000MP
-boxe fata Ultra Drive 40W RMS,100W MAX
-boxe spate Hifonics Zxi63 de 75W RMS,375W MAX
-cotiera
-covorase
-stop

o sa urmeze: -jante pe 14' sau 15'...
-folii negre LLumar geamuri spate+luneta
-probabil un subwoofer Hifonics...
momentan sunt doar planuri de viitor ca inca nu am suficienti bani...:sad:

morpheusmaster 20-07-08 12:15

Re: TM-80-DRA
 
E un inceput sa ii spun asa foarte frumos...hai sa incep:
1) Iati un tips mai mare pentru evacuare ;) ar da mai bine...
2) capacele is ok in lipsa de jante
3) Neonu ala imi place mult si vreau sa imi pun si eu...ai undeva o poza sa imi arati exact ce ai acolo jos??? sau pe net o poza ceva...e banda de aia cu leduri???
4) Esti pe drumul cel bun, spor la treaba in continuare ;)

polist_4ever 20-07-08 12:28

1 Attachment(s)
ms...am gasit si o poza cu neonul...

sper sapt viitoare sa ajung sa pun alta tapiterie in interior la usi...ceva fain cu rosu...asta din fabrica e chiar aiurea...

D o n n 20-07-08 14:35

Re: TM-80-DRA
 
misto masina ;) as avea nevoie de ceva detalii dupa ce iti faci tapiseria la usi ;)

B-64-KTL 20-07-08 15:04

Re: TM-80-DRA
 
Un inceput bun dar incearca sa maschezi firul ala si cutia aia neagra....pune-le pe interior ca e loc din belsug acolo. Si incearca sa pui si la sofer neon ca asa intr-o singura parte parca nu chiar asa.....totusi ai grija unde le pui ca atunci cand este aprins sa nu te orbeasca ceea ce cred ca face cel din dreapta pasagerului.
Spor in continuare.

polist_4ever 20-07-08 18:24

Re: TM-80-DRA
 
m-am gandit sa mai iau un neon sa il pun si la mine jos dar tre sa fac cumva sa il conectez cu firele direct la bricheta...sa pot sa folosesc ambele in acelasi timp...sincer nu ma deranjeaza firul ala si nici cutia...nu ma incurca cu nimic...

D o n n 20-07-08 19:23

Re: TM-80-DRA
 
aspectullllll....;)asta incurca mult

polist_4ever 20-07-08 19:28

Re: TM-80-DRA
 
na...fiecare cum ii place...mie imi e ok...:D

D o n n 20-07-08 23:42

Re: TM-80-DRA
 
cred k iti e lene sa il muti pe interior...ca iti ia cam o juma de ora ;))in fine fiecare cu treburile lui

Geo_ZGA 21-07-08 11:03

Re: TM-80-DRA
 
Bine ai venit pe forum.
Sincer sa fiu, mie nu imi place deloc ce ai facut la interior... masina este gri petrol, iar rosul din interior nu are nici o legatura cu masina. Asta ca sa nu mai vorbesc de neonul albastru... nu ii vad rostul acolo si culoarea se potriveste "ca nuca in perete".
Interiorul e mult prea incarcat si obositor. Din punctul meu de vedere, esti pe un drum gresit cu interiorul... ar trebui sa mergi pe o culoarea asemanatoare, sau care sa se potriveasca, cu exteriorul.
In rest... in lipsa de jante, merg si capacele, dar ca sa se vada bine vopseste jantele cu negru. Grila modificata, cu plasa, arata foarte bine si s-ar potrivi cu un set de pleoape.

polist_4ever 21-07-08 12:11

Re: TM-80-DRA
 
la grila m-am gandit si eu sa o schimb...dar tre sa vad de unde as putea face rost de alta...

D o n n 21-07-08 12:13

Re: TM-80-DRA
 
acasa iti faci rost de una..o dai pe aia jos,o desfaci....si pui plasa...si o prinzi..e putin greoi..iti ia cam doua ore dar se merita ;) daca vrei detalii dami pm

polist_4ever 21-07-08 14:15

Re: TM-80-DRA
 
am vazut ca la cielo jantele is cu 4 prezoane...dak vreau sa iau unele cu 5 prezoane se pot monta? ce modificari ar trebuii aduse ca sa le poti monta?


All times are GMT +2. The time now is 16:47.

- Copyright 2026 4Tuning