Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accesorii si conectica (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica.html)
-   -   cabluri amplificator (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica/8491-cabluri-amplificator.html)

Max 29-09-05 17:53

cabluri amplificator
 
cam de cat sa bag cablul pentru rem din headunit pana in amplificator... sau e de ajuns cablul ala subtirel care este pe cablu de semnal?

saxo 29-09-05 19:03

E suficient,lasa-l pe ala.E doar o comanda.

Max 29-09-05 20:20

Atunci este perfect...atunci sa mi le termin pe restu...cutia de siguranta pe plus... thx for help!

gj02uas 29-09-05 20:21

Mie mi s-a intamplat sa mi se arda acel remote dintre rca-uri. Mi-am cumparat apoi un kit audiocomp de la audison si acolo exista un fir de remote separat ceva mai gros. Oricum eu nu ma asteptam sa mi se arda si am trecut prin ceva emotii pana am gasit problema.

gj02uas 29-09-05 20:23

Mie mi s-a intamplat sa mi se arda acel remote dintre rca-uri. Mi-am cumparat apoi un kit audiocomp de la audison si acolo exista un fir de remote separat ceva mai gros. Oricum eu nu ma asteptam sa mi se arda si am trecut prin ceva emotii pana am gasit problema.

saxo 29-09-05 20:34

Ce anume s-a ars ???

Max 29-09-05 22:34

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"saxo\"
Ce anume s-a ars ???

S-a intrerupt firul de remote... cel putin asa am inteles

saxo 29-09-05 22:43

Cred ca asta a vrut sa spuna.

ReLLaXX 30-09-05 02:23

E aproape imposibil sa se arda. E o tensiune de comanda. 12 V si sub 1 A. Merge si o lita din aia subtire. Izolata sa fie. Important este sa nu fie torsionat sau sub tensiune mecanica. Dar asta e valabil la orice cablu. Indiferent de marca sau model, poate sa cedeze. Si referitor la RCA-urile cu cablul de remote incorporat, eu nu stiu nici un model de interconect serios cu remote-ul atasat. Remote-ul trasat pe langa celelalte cabluri de curent. Semnalul separat, cat mai departe de primele. Daca traseul principal de alimentare e tras pe sub masina, restul e simplu. Remote-ul se pierde usor in peisaj. :wink:

fuscobal 01-10-05 04:17

Mda, de ars e clar ca nu prea avea cum. Probabil fiind mai subtire s-a intrerupt pe undeva ! Ai luat cablul la verificat sa vezi daca nu era sectionat/strangulat pe undeva ?

gj02uas 01-10-05 15:01

Mi-am cumparat audisoane si le-am aruncat pe celelalte. Oricum week-end-ul trecut mi-au furat cd-ul si toata investitia mea s-a dus pe apa sambetei. Acu regret ca am bagat 1000 de euro in muzica

fuscobal 01-10-05 18:38

Ne pare rau sa auzim asa ceva. Ce CD era ?

gj02uas 02-10-05 02:16

sony m9900


All times are GMT +2. The time now is 21:50.

- Copyright 2026 4Tuning