Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Matiz - BZ 05 WHH (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/84875-matiz-bz-05-whh.html)

Georgian_bz 19-07-08 00:13

Matiz - BZ 05 WHH
 
10 Attachment(s)
Salut ! Asta este matizul meu din 2003 :D

RD-Woo 19-07-08 11:00

Re: Matiz BZ-05-WHH
 
Salut si bine ai venit printre noi!!:D
Frumoasa masina! ne place ca este intretinuta!
Cati mai multi km in continuare fara probl si sa te poarte sanatos!!
Totusi... as avea cateva opinii legate de aspectul exterior:
-incerca sa scapi de capacele vopsite in culoarea masinii, unele stock arata mult mai bine, sau daca se poate kiar un set de jante ('13, '14) modele sunt nenumarate... ai de unde alege!
-un set de semnaliz frontale (in bara) albe ar arata super in combinatie cu spoiler vopsit tot in culoarea masinii!
-autocolant negru pe stalpii centrali (ai sa vezi efectul...)
-bandoul de plastic din barile fata/spate - vopsit in culoare neagra (asa cum a fost din fabrica)
.... se mai pot face multe.. bani, timp si pasiune sa fie!! Bafta in continuare!!
Ceilalti iti pot da mai multe sfaturi legate de interior, motor, etc...
PS: opiniile au fost personale, ele pot diferii de ale tale, in fond tie tre' sa-ti placa, mai ales daca este facut de mana ta...

Black Pearl 19-07-08 11:09

Re: Matiz BZ-05-WHH
 
Frumoasa! Sa o folosesti sanatos si cati mai multi km fara incidente.
Un singur lucru nu e pe gustul meu, capacele de roti. Eu as alege un model simplu argintiu sau jenti de Alu.
Si eu am avut Matiz si am fost foarte multumita de ea! :)

WOLFI3 19-07-08 11:11

Re: Matiz BZ-05-WHH
 
Ceau tati!!!! Frumos rau!!! Vopseaua straluceste calumea...foarte tare!!
Vad ca aparatura este destul de ok...amplificator magnat...subwoofer jbl...boxe sony xplode.....SI CE-MI PLACE MIE MAI MULT ~~~adaptorul high-low~~ Ma gandesc ca nu ai iesire expre pt. amplif si mp3 player si erai nevoit sa scazi puterea sunetului care intra in amplificator!!!

BV si asteptam detalii....ce ai facut tu la ea...ce urmeaza...ce ai vrea sa faci...te ajutam cu tot ce vrei!!!

@RD-Woo: nu cred ca ar trebui vopsite dungile din bari NEGRu...asa ii mai tare oricum!!
Opiniile mele: -Schimbate fetele de usi...sau macar tapitate intr-o culoare care merge cu husele sau cu luminile din interior
-Boxe mai mari in usa fata...cu distantieri....CCA 16cm!!
-in locul cutiei JBL o cutie MODELATA EXPRE PT PORTBAGAJUL MATIZULUI( cu asta te pot ajuta)...si scos boxa din tub si bagat in cutia noua!!!

*ULTIMATE.....sper sa apelezi la noi cu orice problema sau nelamurire!!!

TUNING 4EVER by WOLFI3

catarsis 19-07-08 12:54

Re: Matiz BZ-05-WHH
 
renunta la: autocolant usa sofer,husa volan (incearca sa-l schimbi sau sa-l imbraci in piele),capace (cauta niste jenti),huse scaune, si pune niste arcuri sport ;daca nu dispui de finante , mai bine lasa-l stoc si-l faci pe parcurs;numai bine;

Georgian_bz 19-07-08 19:30

Re: Matiz BZ-05-WHH
 
6 Attachment(s)
Pana acum modificarile aduse au fost in special la audio: subwoofer JBL 250W si statia magnat 200W , boxe fata si spate sony xplode
Am mai pus husele si capacele care le-am vopsit rosii de care m-am plictisit.
Autocolantul de pe usa nu-l pot da jos ca a sarit vopseaua din cauza unei pietre.

Azi am imbracat stalpii si i-am pus pleoape din autocolant

Snapy_xxl 19-07-08 21:15

Re: Matiz BZ-05-WHH
 
Pleoape din autocolant? Omule, da-le jos imediat :lol:
Nu arata mai bine daca duceai autocolantul negru putin mai sus ca sa fie in linie cu chederul?

Georgian_bz 19-07-08 23:18

Re: Matiz BZ-05-WHH
 
La stalpi asa am avut autocolantul nu mi-a ajuns pana sus.Mai aveam autocolant lucios si nu cred ca venea bine cu el.

Dr3adLorD 21-07-08 02:45

Re: Matiz BZ-05-WHH
 
salut. nu iti bate joc de matizel si incearca sa-l lasi stock decat sa-l faci un kitsch. asta e parerea mea

coman razvan 19-08-09 17:44

re: Matiz - BZ 05 WHH
 
Bun venit! Per ansamblu imi place masina dar am unele chesti sa iti spun! Nu imi place ideea cu pleaope din folie, capacele sunt urate rau, si husele nu prea vin bine pe scaune! Puteai sa gasesti alte huse mult mai frumoase cu tema "rosu"! :) In rest numai bine si vb lui George, nu o da in kitsch! :)

Georgian_bz 19-08-09 17:50

Re: BZ-05-WHH - Matiz
 
2 Attachment(s)
Capacele le-am schimbat demult si mai recent si husele :D erau cam sifonate ca am facut poza chiar cand le-am pus si se intunecase afara deaia par cam decolorate de la blitz

coman razvan 19-08-09 17:52

Re: Matiz - BZ 05 WHH
 
Super! Asa mai da! Husele astea imi plac! ;) Bravo! Si capacele mai bine asa decat vopsite ! :) Stickerul ala de pe usa nu te bate gandul sa il dai jos? :) Si niste pleoape de fibra nu te-ar interesa? Pot sa iti dau un site de unde sa iti cumperi! :)

Georgian_bz 19-08-09 17:57

Re: Matiz - BZ 05 WHH
 
Stickerul ala e acolo de cand am cumparat masina pt ca e sarita voseaua un pic.Si nu ii mai cumpar pleoape pentru ca urmeaza un bad boy look.

coman razvan 19-08-09 18:00

Re: Matiz - BZ 05 WHH
 
Aha, am inteles! :) Cand vopsesti capota poti sa ii dai o mana de vopsea si la usa sa dai jos ala! :) Succes si spor la treaba! ;)
p.s. Masina a fost lovita in fata? :???:

Mustang 20-08-09 07:19

Re: Matiz - BZ 05 WHH
 
In mod cert a avut aripa dreapta, capota si bara fata lovita. Nuanta de culoare este schimbata fata de restul masinii. Oricum o prinde rosul asta aprins. Ar fi o idee sa se vopseasca toata masina asa. :)

Parerea mea:
- bine ca ai renuntat la capacele alea
- ia-ti autocolant si incepi sa iti refaci stalpii usilor; e pacat sa il lasi asa... neterminat
- volanul vopsit in 2 culori? este o idee interesanta... dar nu merge la ce culoare ai tu la exterior; daca era gri, era ceva.

In rest, bafta cu bad-boyul.
Si eu ma chinui de ceva timp cu fondurile...


All times are GMT +2. The time now is 00:05.

- Copyright 2024 4Tuning