![]() |
Povesti Funny
http://www.delfinul.com/wp-content/u...elfinulcom.jpg
Cum isi petrec varstnicii timpul liber Oamenii tineri, care inca muncesc ma intreaba din cand in cand ce fac acum ca sunt iesit la pensie cu timpul meu liber. Ziua trecuta, am fost prin centru la cumparaturi. Am intrat intr-un supermarket pentru 5 minute, ca sa-mi cumpar o paine. Cand am iesit, un politist scria o amenda pentru parcare in loc nepermis. I-am zis: "Ce-ar fi sa iertati un batranel de data asta?" El m-a ingorat si a continuat sa scrie amenda. I-am zis atunci ca e un Comunist. S-a oprit, s-a holbat la mine, si apoi a inceput sa scrie alta amenda. Am continuat prin a-i spune ca e un mancator de rahat. A terminat si cu a doua amenda si a inceput sa o scrie pe a treia. Am continuat asa vreo 20 minute. Cu cat il zgandaream, cu atat scria mai mult. Nu-mi pasa, eu venisem cu autobuzul. Incerc sa ma distrez putin in fiecare zi, acum ca sunt la pensie. E foarte important la varsta mea. |
Re: Povesti Funny
asta e banc?! oricum e tare :lol:
|
Re: Povesti Funny
http://www.studiofoto.ro/images/inde...%20_studio.jpg
Luna de miere O mama avea 3 fete. Fiecare dintre acestea urma sa se marite in scurt timp. Mama fiind ingrijorata de modul cum isi vor incepe fetele viata sexuala, le-a facut sa-i promita ca o sa-i trimita cate-o vedere cu cateva cuvinte despre cum a fost. Prima fata i-a trimis o vedere din Hawaii, la 2 zile dupa nunta. Pe vedere scria doar "Nescafe". Mama a fost intrigata la inceput, dar s-a dus in bucatarie si s-a uitat la cutia cu Nescafe. Pe ea scria: "Bun pana la ultima picatura". Mama s-a bucurat pentru fata ei. A doua fata i-a trimis o vedere din Paris. Pe vedere scria doar "Kent". Mama s-a dus repede la pachetul cu tigari al sotului si a citit: "King size. Extra long". S-a rusinat putin, dar s-a bucurat pentru fata ei. A treia fata a plecat in luna de miere in insulele Caraibe. Mama a asteptat in timp ce saptamanile treceau. Dupa o luna, a primit in sfarsit o vedere. Scrisul era tremurat si vederea continea doar 2 cuvinte: "British Airways". Mama a intrat pe site-ul companiei, gandindu-se la ce-i mai rau. Acolo a citit reclama companiei aeriene: " De 3 ori pe zi, 7 zile pe saptamana, si dus si intors". Mama a lesinat. |
Re: Povesti Funny
Quote:
P.S. : Cine mai are in detinere asemenea povesti , rog sa le urce aici . ;) |
Re: Povesti Funny
Sper ca se incadreaza..
Cum ar trebuii sa fie viata? Cel mai necinstit lucru, in viată, este modul in care aceasta se termină. Adică, ceea ce vreau să spun este ca viata e grea. Si-ti cam ocupă tot timpul. Si la sfarsitul vietii ce obtii? O moarte. Asta ce-i, un bonus? Eu cred că ciclul vietii e de-a-ndărătelea. Ar trebui întâi să mori, să te dai la o parte. Apoi să mergi să locuiesti într-un azil de bătrâni. Esti dat afară de acolo pe motiv că esti prea sănătos, te duci, îti iei pensia, apoi, când începi să lucrezi, primesti un ceas de aur în prima zi de lucru. Muncesti patruzeci de ani până când devii suficient de tânăr ca să te bucuri de pensionare. Te-apuci de băut, mergi la bairame, si esti gata pentru Liceu. Mergi apoi în scoala Primară, devii un copil, te joci, n-ai nici o responsabilitate, devii bebelus. Apoi si mai mult, îti petreci ultimele nouă luni plutind cu toate facilitătile cum ar fi încălzire centrala, bai, room service, după care termini totul într-un orgasm!! |
Re: Povesti Funny
Quote:
funny :lol::lol::lol::lol::lol: |
| All times are GMT +2. The time now is 13:12. |
- Copyright 2026 4Tuning