![]() |
Cumparare masina din Elvetia
Salutari ,
M-am inscris pe forum in speranta ca ma puteti ajuta cu urmatoarea problema : Doresc sa cumpar o masina din Elvetia de la o persoana fizica si sa o aduc pe roti in Romania. Masina nu o pot lua cu numerele ei de acum , din diverse motive si trebuie inmatriculata temporar. Urmeaza intrebarile : Masina o pot inmatricula temporar pe numele meu ? (banuiesc ca nu pentru ca nu am rezidenta in tara respectiva) Care ar fi pretul unei inmatriculari temporare si a unei asigurari casco temporare? Se mai plateste vreo taxa la trecerea vamii ? Elvetia nefiind membra UE dar stiu ca are niste agreement-uri stabilite. Masina este de origine germana(productie UE). V-as ruga,daca sunt printre voi persoane care au cumparat masina din elvetia, sa-mi spuneti care sunt pasii ce trebuie urmati in cazul acesta. Ce pareri / sfaturi / iluminari aveti ? Multumesc, Alex |
| All times are GMT +2. The time now is 00:02. |
- Copyright 2026 4Tuning