Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Bz-06-dhi - Cielo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/83303-bz-06-dhi-cielo.html)

bogdanelmv 04-07-08 12:54

Bz-06-dhi - Cielo
 
salut. poi... masina mea, un cielo rosu din 1997, mari modificari nu i-am adus:

din fabrica:
-full electric
-full servo
-abs
-aer conditionat
-inchidere centralizata

modificari aduse de mine:
-GPL
-cotiera espero
-schimbat bec plafoniera cu unul albastru
-schimbate becurile la consola A/C
-schimbate becuri butoane bord
-schimbate becuri scrumiera si bricheta
-modulator fm ca nu`s bani de cd-player :))
-boxe sony xplod
-perdeluta spate
-codita de rechin ( sa fiu in pas cu moda )
-schimbat contactul electric
-schimbate burdufurile de la schimbator si frana de mana
-pus capat de toba pe care l-a luat deja rugina si l-am vopsit negru
-vopsite capacele de la proiectoare
-schimbati tamburii spate
-schimbate discurile si etrierii pe fata
-facuta recent toata bucsaraia

urmeaza:
-jenti
-folie pe geamurile din spate
-vopsiti stalpii in negru
-poate un sistem audio fff bun, cu toate ca nu`s adeptul muzicii tare in masina
-folie pe triplele spate

poze din alea cum pun??? :)) :D

Geo_ZGA 04-07-08 13:35

Re: Bz-06-dhi
 
In primul rand, bine ai venit :)
In al doilea rand, foloseste cu incredere functia EDIT, atunci cand mai vrei sa scrii ceva la scurt timp dupa ce ai postat.
Pt poze dai click pe "Go Advanced", dai in jos si ai optiunea "Manage Attachements". Ti se va deschide o fereastra unde dai "Browse" si bagi cate un fisier... poza, film, arhiva... ce vrei tu, dar de dimensiuni normale :) Dai "upload", scrii ce vrei si dai "Submit Reply".

"coada de rechin" nu e la moda, e o prostie si e de prost gust... fara suparare.
Triplele spate nu le pune cu folie, nu se va vedea bine, plus ca nu e legal. Daca vrei ceva fumuriu, ori iei spray negru special pt stopuri si dai in limita bunului-simt (sa nu le faci negre complet, sa nu se mai vada nimic), ori cumperi un set de stopuri clare (asta ar fi cel mai indicat).

p.s: ai zis ABS... esti sigur ca ai ABS pe ea? inseamna ca nu e facuta la noi.

bogdanelmv 04-07-08 15:16

Re: Bz-06-dhi
 
12 Attachment(s)
Attachment 582258 Attachment 582259

Attachment 582260 Attachment 582261

Attachment 582262 Attachment 582263

Attachment 582264 Attachment 582265

Attachment 582266 Attachment 582267

Attachment 582268 Attachment 582269

asta-i masinuta mea, acum astept pareri :D :D
dap, am abs pe ea, acum nu stiu sigur daca e din fabrica sau e montat de unu din fostii propietari
multumiri lui geo pt ajutor
ps. vreau si yo un stiker cu 4tuning, platesc :D

Snapy_xxl 04-07-08 15:46

Re: Bz-06-dhi
 
Bine ai venit! Pe tine parca te stiu de pe Cielorunners, nu?
Vb si tu cu Soryn poate reusim o intalnire in vara asta ca suntem destui.
Jos cu coada de rechinas!!! Daca ai ABS, ti se aprinde beculetu ala din bord cand pui frana?

bogdanelmv 04-07-08 16:33

Re: Bz-06-dhi
 
se aprinde doar la franele mai bruste, nu la orice frana, si imi bate si in pedala ;)
dap, de pe cielorunners, sunt si pe acolo :D

dRR-XWX 04-07-08 16:42

Re: Bz-06-dhi
 
Cioc cioc :D

Frumos bordul , l-ai facut singur sau ?

Cati km are masina ?

bogdanelmv 04-07-08 18:17

Re: Bz-06-dhi
 
bordul l-am facut singur, mi-a luat o zii pt ca e mult de migala. masina are aproape 90mii km dar sunt foarte foarte sigur ca nu-s reali.

dRR-XWX 04-07-08 18:41

Re: Bz-06-dhi
 
mda... ma bate si pe mine gandul sa ma apuc sa-l fac singur... dar imi e ca o sa-mi ramana piese in plus :)) ...

bogdanelmv 04-07-08 18:53

Re: Bz-06-dhi
 
1 Attachment(s)
vreau si yo sa fac bordu... ceva de genu. cate leduri imi trebuiesc?? ast rasp, ms mult
Attachment 582439

Geo_ZGA 05-07-08 16:27

Re: Bz-06-dhi
 
ceva de genul... 10 leduri de 5 albastre, unul rosu unde e turatia de peste 6000 (lumina albastra nu trece prin plastic rosu; si invers) si cate un led smd rosu la fiecare ac.
eu nu am reusit sa pun led la bricheta... am ars 3 sigurante, fiindca e spatiul mic si facea scurt. tu cum ai reusit sa indesi ledul si rezistenta acolo?

bogdanelmv 05-07-08 17:16

Re: Bz-06-dhi
 
pai geo, am cumparat led cu soclu special, am dat 6 ron. sa ma duc sa scot unu de acolo si sa-i fac o poza sa ti-o trimit, dar nu acum ca am putina treaba :D

Geo_ZGA 05-07-08 18:46

Re: Bz-06-dhi
 
Eu nu am gasit led-uri cu soclu "special"... am gasit doar leduri cu soclu pt pozitie, semnalizare etc. Dar cu soclu asa mic, cat pt becurile de la climatizare sau scrumiera, nu am gasit..

BYGyorgy 06-07-08 17:43

Re: Bz-06-dhi
 
Salutare!!:D
Am observat ca esti buzoian ca si mine,:D,super masinuta sa ai grija de ea ca arta prea bine.Daca esti din Rm-Sarat poate ne intalinim sa mai schimbam niste opinii asa ca 'incepatorii' in domeniul tuning-ului.:D

bogdanelmv 06-07-08 20:47

Re: Bz-06-dhi
 
Salut BYGyorgy. nu sunt din ramnic, dar nu-i o problema, ca nu-i departe. poate ne intalnim odata ca si asa trebe sa ajung pe acolo. daca e, te anunt.

bogdanelmv 09-07-08 10:36

Re: Bz-06-dhi
 
salut baieti. cum facem sa-mi trimiteti si mie un stiker din ala cu 4tuning??? hai va rog eu. platesc. astept raspuns. merci
te rog nu mai folosi limbaj de messenger
pe langa asta, vezi ca sunt cativa care fac stickere 4tuning. uite aici un link cu discutii despre asta https://forum.4tuning.ro/189-revista-4tuningro/18573-stickere-4tuning/page-50.html . Iti recomand sa mai frunzaresti si celelalte sectiuni ale forumului, unde se discuta despre tuning in general, nu numai sectiunea Daewoo


All times are GMT +2. The time now is 20:49.

- Copyright 2026 4Tuning