Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Revine RENAULT ALPINE (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/83295-revine-renault-alpine.html)

M_Flow 04-07-08 11:54

Revine RENAULT ALPINE
 
10 Attachment(s)
Cel putin asa a declarat Patrick Pelata, automaker's product planning exec-veep. Noul sport car renault va avea tractiune pe spate si un motor turbo ce se bazeaza pe platforma mult modificata a lui Clio. Va fi de dimensiunile unui mx-5 si se zice ca ar fi un potential rival al Nisanului 350-Z.

SHOGUN-A8 04-07-08 13:27

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
Cea mai tare masina pe care am vazut-o de cativa ani incoace :shock:
Superba!

cosmin_cosmin_1 04-07-08 13:42

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
deocamdata..e de jucarie

apache 04-07-08 13:43

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
asta vrea sa fie r8-ul lui renault ? :) glumesc si eu..

vacaroz 04-07-08 13:47

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
chiar ca seamana per ansamblu cu un R8.... oricum la cam chinuit talentul pe ala care a desenato...cred ca a vrut sa imbine stilul anilor 60 cu ceva din viitor, ceva ce i`l depaseste si pe el..ca idee suna bine, o supersportiva cu motor de clio :))) vedem si logan peste cateva zile cu lambo doors, triturbo si mai stiu eu ce...

22VIN 04-07-08 14:07

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
sa scoata asa ceva... ar fi... pfff...
si nici nu s-ar compara cu r8. ar fi peste

M_Flow 04-07-08 20:14

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
3 Attachment(s)
Vechile modele

~ EWN ~ 09-07-08 01:34

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
Ar fi benefic pentru Renault acest model, mai ales ca nu prea cine stie ce modele sport....oricum frumoasa masina :D.

no limits design 09-07-08 23:26

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
superba tata...e perfecta masina asta...bravo celor de la renault

Vlad_BMW 12-07-08 13:37

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
Seamana cu un R8 .... dar e bestial modelu :)

CRC'ul 12-07-08 13:57

Re: Revine RENAULT ALPINE
 
Quote:

Originally Posted by ~ EWN ~ (Post 1636009)
Ar fi benefic pentru Renault acest model, mai ales ca nu prea cine stie ce modele sport....oricum frumoasa masina :D.

da adevarul e ca motorul de pe clio RS nu e deloc criminal cu 197 CP storsi din 2000 cmc aspirat, sau megane-ul RS si timpii scosi pe circuit printre celelalte hot hatch-uri ...sunt neglijabile aceste aspecte...nu prea se pricep la masini sport ..nici la F1..nu prea stiu ...


looloooi


All times are GMT +2. The time now is 22:03.

- Copyright 2026 4Tuning