Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   1 octombrie 2005 (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/8315-1-octombrie-2005-a.html)

Vladutzzz_sv 22-09-05 18:30

1 octombrie 2005
 
1 octombrie 2005, ziua in care nici un roman n-a cumparat benzina! Aceasta este o actiune de protest impotriva preturilor exagerate la derivatele din petrol! Se refera la indemnul general de a nu cumpara benzina pe data de 1 Octombrie 2005.Momentul cheie este 1 Octombrie 2005. Daca in acea zi niciunde nu se va vinde benzina, piata va deveni mai atenta. Alimentati cu benzina inainte sau dupa 1 Octombrie, dar nu in acea zi!! Cu aceasta actiune putem demonstra magnatilor petrolului ca milioane de oameni s-au saturat sa-si goleasca buzunarele!! Participati!! Informati cat mai multi preteni si cunoscuti!!!

tng 22-09-05 19:24

Am primit la mesaje astazi pe tema asta.. uuuh
Ar fi bine sa fie adevarat

Pitu 22-09-05 21:21

ok
dar nu stiu ce o sa rezolvati cu asta .
benzinarii stiu ca daca nu cumparam pe 1 ori cumparam inainte ori dupa.
deci tot benzina aia o cumparam ,tot atata benzina or sa vanda numai ca pe 1 o sa fie mai liber .

tre 23-09-05 01:05

suptscriu
da plm. credeti ca toti or sa respecte?

Skma 23-09-05 12:34

Ma degeaba se zbata ala celalalt si asa mai departe ca oricum baza benzinarilor din tara nu sta in tu ala sau celalalt care faceti si voi plinu o data la 2 3 zile sa zic ci baza sta in special in mari transportatori asa ca nu e nici o sansa ! Ideea in sine nu pot spune ca e rea insa foarte greu de realizat ptr. a influenta piata parerea mea :wink:

Vladutzzz_sv 23-09-05 12:37

as
 
Ai dreptate in privinta benzinarilor, dar acest protest, la care sper sa participe cat mai mult se vrea un semnal de alarma la preturile in continua crestere a carburantilor. Nu mi se pare normal ca la noi carburantul pe langa faptul ca este de o calitate mai proasta dar este si mai scump decat in majoritatea tarilor europene, mai ales ca salariile noastre sunt cam 1/4 din salariile lor

Skma 23-09-05 12:46

Mdea am inteles dar cum am mai zis slabe sanse sa se intample ceva :evil:

vladsacal 23-09-05 14:01

da' mai bine iesim cu pancarde pe strada si protestam...Nu ar fi o idee mai buna? :idea:

momo 23-09-05 15:16

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"vladsacal\"
da' mai bine iesim cu pancarde pe strada si protestam...Nu ar fi o idee mai buna? :idea:

oricum e mai acceptabila decat cealalta avand in vedere ca eu 100% o sa fac plinu! :lol:

Pitu 23-09-05 21:49

e un fel de p*** calului .chiar credeti ca nu mai cumpara nimeni?
nici sa dea la stiri la tv si radio si tot or sa cumpere benzina sau motorina.
punetiva gpl :D :D :D

Pitu 23-09-05 21:50

as vrea sa vad si eu un ursulet pe gpl

tng 23-09-05 22:48

exista
am vazut yo, parca aici pe 4tuning la bazaru auto sau pe autovit...nu mai stiu exact :?

Pitu 24-09-05 13:41

hai ca asta e tare .
adevaru ca la cat consuma o fi afacere buna.iti dai seama ce cerculete face pe gpl? :D

Skma 24-09-05 14:20

:lol: :lol: :lol: Da cerculete de nu mai poate :twisted: :twisted:

vladsacal 24-09-05 14:54

Da' motorina+GPL?
A mai pomenit careva?


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning