Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: OPEL TIGRA (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/83060-masina-mea-opel-tigra.html)

Dracushor 02-07-08 09:33

Masina mea: OPEL TIGRA
 
Motor de 1400
90 de ponei
ii din 97
daca vreti alte informatii intrebati :))
https://i86.photobucket.com/albums/k8...a/masina11.jpg
https://i86.photobucket.com/albums/k8...a/masina12.jpg
https://i86.photobucket.com/albums/k8...a/masina14.jpg
https://i86.photobucket.com/albums/k8...na/masina2.jpg
https://i86.photobucket.com/albums/k8...na/masina5.jpg
https://i86.photobucket.com/albums/k8...na/masina7.jpg
https://i86.photobucket.com/albums/k8...na/masina9.jpg


Anu acesta vreau sa ii aduk multe inbunatatiri: paint, Lambo Dors, sound s.a.m.d

Sonny 02-07-08 11:06

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Da jos stickerele cu literele chinezesti...

In rest pare ingrijita! :)

cosmin_cosmin_1 02-07-08 13:39

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
o treci pe numere de romania?

Dracushor 02-07-08 15:24

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
da sigur ca o sa il trec

Dracushor 08-07-08 12:12

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Am comandat de pe net o finala de toba super, abia astept sa soseasca si sa il pun ca sa vad cum ii sta :P

Black Pearl 09-07-08 09:00

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Frumoasa! Sa o folosesti sanatos fara incidente! :)

Dracushor 13-07-08 16:39

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
deci mia sosit finala de toba si parasolarul (sau asa ceva) am sa il pun si o sa pun niste poze sa imi ziceti si voi parerea voastra

Tony_rockafeller 14-07-08 15:39

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Asteptam pozele ;)

BC-20-LET 18-07-08 01:15

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Pentru inceput, fa un efort si schimba husa aia de la schimbatorul de viteze, maxim 40-50 ron(piele). Se schimba foarte usor . Eventual, daca esti interesat da-mi un pm si iti dau datele de contact al unui tip din Bucuresti care mi-a facut si mie (50ron, piele/piele perforata-culoarea la alegere din ce are disponibil) .*A nu se considera reclama .
De asemenea, ii sta mult mai bine cu semnalizari albe(cele de pe aripi) , ceva de genul 25 ron setul .

Dracushor 07-08-08 23:47

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Deci e bucurie mare pt mine... am trecut "testul" R.A.R..
Am fost prima zi si am aflat ca toba imi era crapata asa ca am umblat teleleu prin 20 de service-uri si pana la urma am gasit unde sa mi-l schimbe, in fiecare mi se zicea ca ori cine se ocupa cu asa ceva e in vacanta ori nu au rampa, dar slava domnului pana la urma am gasit si mi-a iesit fumul de 1.04 inainte cand aveam toba crapata aveam 1.84 deci a scazut comparativ. Maine trec pe la finante si pe urma o sa am iar numerele mele :))

Poze curand

Dracushor 11-08-08 22:41

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Astazi am facut niste modificari la sistemul audio...
Am schimbat difuzoarele stoc si am cumparat 2 difuzoare in usile din fata, astea le-am si legat dar am mai luat un amplif si un subwofer dar pentru a lega astea mai bine apelez la unul care se pricepe... acuma promit ca am sa bag si niste poze maine!

thetiger_evil 11-08-08 23:19

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
1 Attachment(s)
masina ta opel tigra facut de mn sper sa-ti placa

Dracushor 12-08-08 10:55

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
wow cel mai mult imi plac gentile si spoilerul din fata.... mersi

Agitatu 12-08-08 11:13

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
ce`mi place mie tigra
mai ales la intreceri asa :)
sa vezi o masina micuta asa ce se gandesc " ca imi poate face "
si sa vezi dupa aceea :>

Ciuby 20-08-08 16:10

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
frumoasa masina, Dracushor (cu exceptia literelor chineze sau ce natie sunt). E o culoare mai rara, ca si a mea (portocalie :D)

TOTUSI, pt cei ca Agitatu, nu mai confundati Tigra cu o masina sport. Nu e nici pe departe. Tocmai d-aia sunt f multe rupte in gura, pt ca oamenii le considera nush ce super sport, nu e cazul...


All times are GMT +2. The time now is 22:15.

- Copyright 2026 4Tuning