![]() |
Masina mea: OPEL TIGRA
Motor de 1400
90 de ponei ii din 97 daca vreti alte informatii intrebati :)) https://i86.photobucket.com/albums/k8...a/masina11.jpg https://i86.photobucket.com/albums/k8...a/masina12.jpg https://i86.photobucket.com/albums/k8...a/masina14.jpg https://i86.photobucket.com/albums/k8...na/masina2.jpg https://i86.photobucket.com/albums/k8...na/masina5.jpg https://i86.photobucket.com/albums/k8...na/masina7.jpg https://i86.photobucket.com/albums/k8...na/masina9.jpg Anu acesta vreau sa ii aduk multe inbunatatiri: paint, Lambo Dors, sound s.a.m.d |
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
Da jos stickerele cu literele chinezesti...
In rest pare ingrijita! :) |
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
o treci pe numere de romania?
|
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
da sigur ca o sa il trec
|
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
Am comandat de pe net o finala de toba super, abia astept sa soseasca si sa il pun ca sa vad cum ii sta :P
|
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
Frumoasa! Sa o folosesti sanatos fara incidente! :)
|
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
deci mia sosit finala de toba si parasolarul (sau asa ceva) am sa il pun si o sa pun niste poze sa imi ziceti si voi parerea voastra
|
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
Asteptam pozele ;)
|
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
Pentru inceput, fa un efort si schimba husa aia de la schimbatorul de viteze, maxim 40-50 ron(piele). Se schimba foarte usor . Eventual, daca esti interesat da-mi un pm si iti dau datele de contact al unui tip din Bucuresti care mi-a facut si mie (50ron, piele/piele perforata-culoarea la alegere din ce are disponibil) .*A nu se considera reclama .
De asemenea, ii sta mult mai bine cu semnalizari albe(cele de pe aripi) , ceva de genul 25 ron setul . |
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
Deci e bucurie mare pt mine... am trecut "testul" R.A.R..
Am fost prima zi si am aflat ca toba imi era crapata asa ca am umblat teleleu prin 20 de service-uri si pana la urma am gasit unde sa mi-l schimbe, in fiecare mi se zicea ca ori cine se ocupa cu asa ceva e in vacanta ori nu au rampa, dar slava domnului pana la urma am gasit si mi-a iesit fumul de 1.04 inainte cand aveam toba crapata aveam 1.84 deci a scazut comparativ. Maine trec pe la finante si pe urma o sa am iar numerele mele :)) Poze curand |
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
Astazi am facut niste modificari la sistemul audio...
Am schimbat difuzoarele stoc si am cumparat 2 difuzoare in usile din fata, astea le-am si legat dar am mai luat un amplif si un subwofer dar pentru a lega astea mai bine apelez la unul care se pricepe... acuma promit ca am sa bag si niste poze maine! |
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
1 Attachment(s)
masina ta opel tigra facut de mn sper sa-ti placa
|
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
wow cel mai mult imi plac gentile si spoilerul din fata.... mersi
|
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
ce`mi place mie tigra
mai ales la intreceri asa :) sa vezi o masina micuta asa ce se gandesc " ca imi poate face " si sa vezi dupa aceea :> |
Re: Masina mea: OPEL TIGRA
frumoasa masina, Dracushor (cu exceptia literelor chineze sau ce natie sunt). E o culoare mai rara, ca si a mea (portocalie :D)
TOTUSI, pt cei ca Agitatu, nu mai confundati Tigra cu o masina sport. Nu e nici pe departe. Tocmai d-aia sunt f multe rupte in gura, pt ca oamenii le considera nush ce super sport, nu e cazul... |
| All times are GMT +2. The time now is 22:15. |
- Copyright 2026 4Tuning