![]() |
CHIPTUNING cu UNICHIP pe SAAB 93 AERO by MaterTuner
1 Attachment(s)
Cand am crescut presiunea cu 0.2 bar valva de recirculare s-a spart si a sarit in tavan la dyno, fiind de plastic ca si cele de VW stock. I-am pus un Forge si totul a decurs ca la carte, graficele fiind cele care vorbesc.
|
Re: SAAB 93 aero cu Unichip by MaterTuner
e foarte tare faptul ca urca constant pana pe la 6000 rpm.....adica parca e atmosferic
|
Re: SAAB 93 aero cu Unichip by MaterTuner
Bravo pentru observatie, asa e . Motorul asta chiar are eficienta volumetrica si la ture mari, asta e si motivul pentru care cu turbine mari face cai muulti, asa cum fac baetii prin Suedia cu ele. Pacat ca asta e cabrio si o conduce o doamna, care mai are si un Subaru btw.
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:19. |
- Copyright 2026 4Tuning