Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   CHIPTUNING cu UNICHIP pe SAAB 93 AERO by MaterTuner (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/82846-chiptuning-unichip-saab-93-aero-by-matertuner.html)

MasterTuner 30-06-08 15:29

CHIPTUNING cu UNICHIP pe SAAB 93 AERO by MaterTuner
 
1 Attachment(s)
Cand am crescut presiunea cu 0.2 bar valva de recirculare s-a spart si a sarit in tavan la dyno, fiind de plastic ca si cele de VW stock. I-am pus un Forge si totul a decurs ca la carte, graficele fiind cele care vorbesc.

U_TUNING 10-07-08 14:51

Re: SAAB 93 aero cu Unichip by MaterTuner
 
e foarte tare faptul ca urca constant pana pe la 6000 rpm.....adica parca e atmosferic

MasterTuner 10-07-08 17:54

Re: SAAB 93 aero cu Unichip by MaterTuner
 
Bravo pentru observatie, asa e . Motorul asta chiar are eficienta volumetrica si la ture mari, asta e si motivul pentru care cu turbine mari face cai muulti, asa cum fac baetii prin Suedia cu ele. Pacat ca asta e cabrio si o conduce o doamna, care mai are si un Subaru btw.


All times are GMT +2. The time now is 02:19.

- Copyright 2026 4Tuning