Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   prob la instalare amplificator (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/82701-prob-instalare-amplificator.html)

smaily 28-06-08 22:24

prob la instalare amplificator
 
1 Attachment(s)
in parte stanga la alimentare am instala (-) d pe baterie iar in dreapta (+) in mijloc e masa care ar trebui sa o atasez p caroserie ... dar dak nu pun firul d la masa p (+) nu porneste amplificatorul ciudat .... si ar mai fii ceva cand pun contactul la masina se aude un tiuit iar cand al pornesc se aude motorul cum merge ( acceleratia ):lol: un rasp se poate ????/

rila_voda 28-06-08 22:52

Re: prob la instalare amplificator
 
salut
sa stii ca ala din mijloc nui masa de la caroserie e un remonte care tre sa al tragi de la casetofon(trebuie sa fie un cablu la casetofon de culoare albastre sau albastru cu alb)
iar zgomotul al ai probabil din cauza cablului de semnal probabil nui ecranat bine

rila_voda 28-06-08 22:53

Re: prob la instalare amplificator
 
pe ce masina ai pus amplificatorul?

rila_voda 28-06-08 22:56

Re: prob la instalare amplificator
 
-(minusul) nu tre sa al iei de la baterie tre sa al ei de pe caroserie doar plusul tre sa al ei de pe baterie si sa fie cat mai gros posibil

smaily 28-06-08 23:16

Re: prob la instalare amplificator
 
Quote:

Originally Posted by rila_voda (Post 1618738)
pe ce masina ai pus amplificatorul?

e pe un BMW 320i e36

rila_voda 28-06-08 23:21

Re: prob la instalare amplificator
 
ce hu ai pe masina original sau pus de tine?

smaily 28-06-08 23:22

Re: prob la instalare amplificator
 
Quote:

Originally Posted by rila_voda (Post 1618745)
-(minusul) nu tre sa al iei de la baterie tre sa al ei de pe caroserie doar plusul tre sa al ei de pe baterie si sa fie cat mai gros posibil

deci de pe baterie iau doar (+) iar REMOTE am sal leg la cas.. dar cu (-) d la amplificator c fac ???? al leg p caroserie ?

smaily 28-06-08 23:29

Re: prob la instalare amplificator
 
e pus de mine

rila_voda 28-06-08 23:40

Re: prob la instalare amplificator
 
atunci tie mai usor sa gasesti firul de remonte sa al legi la amplificator (este cel cu albastru sau albastru cu alb)

smaily 28-06-08 23:44

Re: prob la instalare amplificator
 
poi am unul albastru dar scrie p el Ilumination ceva d genul asta si inca unul care scrie Anti Contact (portocaliu dak nu ma insel)sunt singurele care au mai ramas

rila_voda 28-06-08 23:44

Re: prob la instalare amplificator
 
-(minusul )tre sa al ei de pe caroserie ancearca sa nu pui cablu mai lung de 50 de centimetri si sa fie cat mai groase cel de minus si cel de plus evident cu siguranta de rigoare pe plus langa baterie la 15 cm maxim daca ai doar un amplificator

rila_voda 28-06-08 23:46

Re: prob la instalare amplificator
 
ce hu ai?
cel pt iluminare de obicei este portocaliu

rila_voda 28-06-08 23:49

Re: prob la instalare amplificator
 
anti contact sa spun sincer nu am mai auzit de asa ceva mai bine mergi la un expert de pe la bacau ca sa nu ai ailte surprize sau mai asteapta putin poate te ajuta alcineva cu experienta mai multa

smaily 28-06-08 23:55

Re: prob la instalare amplificator
 
Quote:

Originally Posted by rila_voda (Post 1618842)
anti contact sa spun sincer nu am mai auzit de asa ceva mai bine mergi la un expert de pe la bacau ca sa nu ai ailte surprize sau mai asteapta putin poate te ajuta alcineva cu experienta mai multa

ok ms problema e k nus in tara

rila_voda 28-06-08 23:59

Re: prob la instalare amplificator
 
sa anteleg ca esti din torino?


All times are GMT +2. The time now is 04:29.

- Copyright 2026 4Tuning