Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Pipercross (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/82366-pipercross.html)

HaRdHouse 25-06-08 15:37

Ce parere aveti de kiturile de admisie de la Pipercross ? Mai exact de cele Viper Evo de inalta performanta . Are cineva pus pe masina ? Se vede vreo diferenta ? Ei garanteaza intre 7-14 cp dupa instalare .

Nu imi poate raspunde si mie nimeni la intrebare ?

kidu2006 27-06-08 15:34

Re: Pipercross
 
Dar despre preturi nu stii nimic?:???:

HaRdHouse 27-06-08 15:38

Re: Pipercross
 
Ba da stiu despre preturi , dar ce legatura are cu ce am intrebat eu ? :)

kidu2006 27-06-08 15:40

Re: Pipercross
 
Din punctu meu de vedere nu are legatura cu ce ai spus tu:lol:,pe mine ma interesau doar preturile:lol::lol:,daca le stii spune-le8)
Cat despre ce ai intrebat tu,Pipercross nu sunt made in vitan,deci daca ei garanteaza lucru ala inseamna ca asa ar trebui sa fie..
oricum banuiesc ca toate astea variaza de la motor la motor

HaRdHouse 27-06-08 15:42

Re: Pipercross
 
Pretul pentru un kit de admisie Pipercross din gama Viper evo de inalta performanta este de 1000 ron

Lucian 02-07-08 15:21

Re: Pipercross
 
Acei cai (7-14) sunt aceeasi si la motor 90 cai si la motor de 300 cai ? ;)

HaRdHouse 02-07-08 15:35

Re: Pipercross
 
Habar nu am .. Deasta am si intrebat aici care este faza ..

Bogdan OCC 03-07-08 09:48

Re: Pipercross
 
Pe mine demult ma bantuie intrebarea K&N sau Pipercross? Nu m-am documentat, de aceea va intreb pe voi acum....

HaRdHouse 03-07-08 10:23

Re: Pipercross
 
In cazul meu K&N nu face kit de admisie , doar filtru sport panel (pt cutia originala a masinii)

HaRdHouse 04-07-08 15:41

Re: Pipercross
 
Chiar nimeni nu are Pipercross sau nu cunoaste pe cineva care are montat un kit ?

Lucian 05-07-08 19:16

Re: Pipercross
 
Quote:

Originally Posted by HaRdHouse (Post 1626692)
In cazul meu K&N nu face kit de admisie , doar filtru sport panel (pt cutia originala a masinii)

Aici gresesti .

HaRdHouse 05-07-08 19:54

Re: Pipercross
 
De ce zici asta ? Explica`te :)

elspa 14-07-08 16:36

Re: Pipercross
 
parerea mea ca nu se merita 1000 ron pentru o admisie.
te pot rezolva de la BMC mult mai ieftin (cel in carcasa de carbon).
DIferenta o sa o simti, dar nu iti va fugi masina de sub picioare...problema ca intre kiutirle ieftine si cele scumpe nu se sesizeaza diferenta la putere, cel mult la calitatea filtrarii.

HaRdHouse 14-07-08 17:12

Re: Pipercross
 
Pai si nu conteaza asa mult calitatea filtrarii ? eu zic ca , conteaza

elspa 14-07-08 17:47

Re: Pipercross
 
da, dar in ambele cazuri...si ieftine si scumpe daca sunt unse cum trebuie filtreaza mai bine decat ala stock de il iei de la magazin din hartie...

dar ca fie clar, aici nu vb de filtre din targ, ci firme concurente recunoascute:
Simota, BMC, KN, Pipercross, etc


All times are GMT +2. The time now is 15:38.

- Copyright 2026 4Tuning