Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   Discuţii pe baza battle-urilor (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/81988-discutii-baza-battle-urilor.html)

Platinum 22-06-08 14:40

Discuţii pe baza battle-urilor
 
manu a ales originalitatea nu copiere

Gabi 22-06-08 14:43

Re: Battle || Scion XB x11
 
Quote:

Originally Posted by Platinum (Post 1606009)
manu a ales originalitatea nu copiere

N00bie ! :lol: Eşti sigur că n-a copiat ? :lol: :lol: :lol:

Platinum 22-06-08 14:48

Re: Battle || Scion XB x11
 
chiar vrei sa intram in polemici sa vedem cine are dreptate si cine nu !!...vezi ca in concurs aici ai o masina care e copita in proportie de 100% dc tu crezi ca doar prin faptu ca e mderator e in regula lucru asta ok e prob ta ..de asta concursurile sunt asa de "bune" si participa toata lumea "buna"...pacat ..din toti 11 cei din lista vad doar unu mai bun si mai batran in vt care stie cu ce se manaca vt (frost_Dany ) sunt curios tu de ce nu ai participat ..iti spun io din aceleasi cauze ca si mine leeloo wlady ssau mai stiu io cine sunt buni in vt ...in fine dc tu aprobi un concurs de asta pacat ...

Gabi 22-06-08 14:54

Re: Battle || Scion XB x11
 
Eu nu am participat pentru că nu am avut timpul necesar să fac maşina. Să fii sigur că dacă puteam s-o fac, o făceam şi participam, chiar dacă poate nu luam nici un vot.

Cāt despre cei care n-au participat... dă-mi voie să te contrazic şi să te rog să nu mai faci afirmaţii pe care nu le poţi susţine. Nu ştiu dăcă wlady n-a făcut maşina sau n-a băgat-o īn battle pentru că EaGle a făcut copie 90 % după conceptu' Hako. Cāt despre L33L00... cine e L33L00 ? :lol: Un spammer mic şi obosit care nu-şi mai vede nasu' ? Get real ! Dacă vrei să participi, participi ! Dacă nu, go home ! Drink some beer, don't be a pussy and cry !

Vrei să-ţi arăt maşini copiate 100 % (adică din care n-a mai rămas nimic original) care au fost introduse īn battle-uri ? Dacă asta poţi să faci, dacă n-ai imaginaţie, ăsta eşti ! Eu nu te condamn ! Condamn doar mizeriile !

Platinum 22-06-08 14:59

Re: Battle || Scion XB x11
 
de acord cu tine 100& daca nu ai imaginatie fura ..in principiu asta e romanu de ce sa se mai oboseasca sa inventeze sau sa faca ceva original cand poate sa fure (in cazu de fata sa puna alta masina in loc) dar totusi nu trebuia sa accepti intrarea lui deoarece nu conteaza cine e leelo tu sau eu si dc vrei iti mai dau nume conteaza ca o "chestie" de asta mai ales daca si castiga o sa dea de gandit la multa lume si o sa zica "de ce sa ma mai chinui sa fac ceva original cand pot sa copiez si gata " ceea ce o sa cada prost si pt sectiunea VT in fine e alegerea ta dc tu crezi ca a copia o masina , oa lta masina decat cea pt concurs , e un lucru bun nici tu nu esti mai presus de cat persoana in cauza ..fa un experiment , pune masina asta pe un site din afara cu originalul pt concurs sa vezi ce reactii o sa primesti , poate apoi o sa imi dai dreptate

Gabi 22-06-08 15:04

Re: Battle || Scion XB x11
 
Prietene, mergi destul de departe cu afirmaţiile. Uite un exemplu:

Original: https://img263.imageshack.us/my.php?i...ecabriolh1.jpg
MOD: https://img76.imageshack.us/img76/938...ecabriolt3.jpg

Dacă tu-mi spui că nu vorba de copy/paste 90 %, eu mă las de VT. Dacă īmi poţi spune ce-a mai rămas din Megane, īn afara de spoiler şi juma' de aripa faţă + contur usă... :roll:

Nu face pe victima, că... vezi domn'e, n-ai participat din cauza lu' EaGle şi nu mai face afirmaţii că i-am primit lui lucrarea că e moderator.

Platinum 22-06-08 15:13

Re: Battle || Scion XB x11
 
bine ce mi-ai aratat tu acuma e din nou un kitch + furat de identitati ..macar din masina asta a mai ramas ceva de la megane ..din scionu ala nu a mai ramas nimik din original ..a 2 la mana asta care a facut meganu a copiat de pe un porsche pe un megane , e rau da totusi nu a copiat o alta masina , sau un alt renault megane , e o diferenta ...oricum faceti ce vreti cu concursu asta ca tot aia e ..pana nu o sa se schimbe niste reguli o sa aveti numai masini "bune" ..

shantzu da de ce tu nu ai participat la concurs ??

nu fac pe victima , tocmai din cauza asta nu am participat la acest concurs , si tocmai din cauza asta nu au participat nici altii la acest concurs ...in fine io am incheiat aici ..gabi pe siturile din afara pt o chestie de asta sa pui alta masina in loc de original pe langa ca erai descalificat din concurs mai aveai si ban ..da in fine mai e mult pana se va ajunge la valoarea siturilur de profil din afara ...pacat ...


dc mai ai ceva sa imi spui sau sa imi arati vb pe particular ca sa nu mai facem off topic...

Gabi 22-06-08 15:19

Re: Battle || Scion XB x11
 
Īntr-adevăr, din Meganeu' ăla a rămas ce-am spus mai sus, iar din Scionu' lu' EaGle a rămas stālpu', plafonu' şi oglinzile + celelalte modificări pe care le-a făcut la maşină.

Tocmai tu vorbeşti de banuri ? :lol: Pe PSU cāte ai ? Aici cāte ai luat ? Tocmai tu eşti lupu' moralist.

Ţi-am mai zis o dată să nu mai faci afirmaţii nefondate. Shantzu e cu bacu', din cāte ştiu eu şi cred că e mai important un examen decāt o maşină. L33L00 n-a participat pentru că nu are cum (are ban permanent), iar wlady e īn vacanţă şi a avut altă maşină de făcut, deci se pare că singuru' frustrat pe aici eşti TU !

Īn curānd o să vedeţi ce īnseamnă grupu' Virtual Tuning ! :twisted:

PS: dacă discutăm, o facem public, că nu avem nimic de ascuns.

Platinum 22-06-08 15:27

Re: Discuţii pe baza battle-urilor
 
ok deci sa discutam ....din scionu lu eagle nu a ramas nimik din originalul pt concurs ...intradevar e modificat da nu ala de concurs e baza ci hacko ala ..cat despre banurile mele am luat pt ca m-am certat cu miky mouse ala ..singura ban luat vreodata in afara de cele din cearta a fost la inceput cand am copiat de pe o masina deja VT ..da a fost la inceput ...

sunt de acord cu c/p dar sa ramana identitatea originalului cam aia inseamna VT nu sa pui o alta masina in loc ...oricum asta e parerea mea si nu mi-o schimba nimeni

Gabi 22-06-08 15:31

Re: Discuţii pe baza battle-urilor
 
Atunci nu-mi mai bat capu' cu tine, să-ţi explic că e albă, cānd tu susţii cu tărie că e neagră, dar vreau să-ţi spun pentru ultima dată: vorbeşte doar īn numele tău, nu şi pentru alţii, şi nu mai face acuze aiurea (cred că ştii despre ce e vorba).

Manson 22-06-08 15:32

Re: Discuţii pe baza battle-urilor
 
doaaaaaaaaaaaamnneeeeeeeeeee
lucruri mai importante nu aveti de facut?...asta nu e un servici, obligatie, sau o necesitate...am spus-o si o mai spun...este un hobby!!!! nu va mai agitati acuma...nu are rost...in loc sa strangm din c*r si sa incercam sa facem sectiunea asta din ce in ce mai frumoasa...cu tot ce ne trebuie ...donnors ...peisaje sfaturi...noi ne certam si suntem din ce in ce mai invidiosi...dar cum a zis si gabi...una e sa faci o masina cu mana ta sa te chinui la idei si multe detalii si una e sa face megane-porche???wtf???hai sa incercam sa nu ne mai certam atat de mult si sa ne ajutam unii pe altii ca nah....aici e un fel de mini-familie!:)
PS: shantzu marti incepe bacu:DDD

manu_96xls 22-06-08 15:52

Re: Discuţii pe baza battle-urilor
 
Ma bag si eu cu toate ca nu ar trebui.
Nu iau apararea nimanui ,dar din toate pozele cu acel Hako pe care le-am gasit ,nu este nici macar una din acelasi unghi cu masina de la Battle,deci dupa mintea mea cea seaca, nu ar prea merge sa o copiezi 90-100% :D
Legat de masina mea ,tot body kitul este de pe aceeasi masina,este c/p (ajustat cu brush) ,deci este cam acelasi lucru!
EaGle a copiat doar fata si lateral (si alea cu multa munca si cunostiinte)
Raportul c/p intre cele doua lucrari (a lui Fabi si a mea) este cam acelasi!;)
Nu se poate spune ca a copiat :shock: masina.

LE: Platinum ai spus ceva de faptul ca este moderator"si are mai multe drepturi decat un user obisnuit" (ceva de genul)
Sa stii ca ,chiar daca nu apare sub nume si eu sunt moderator ,dar asta nu inseamna ca am anumite drepturi fata de ceilalti useri, SINGURUL drept al unui moderator fata de un user este acela de a modera! Imi pare rau ca ai inteles gresit situatia:(

shantzu 22-06-08 16:08

Re: Discuţii pe baza battle-urilor
 
Nu stiu de ce sau de la ce a pornit discutia,nu ii vad rostul .
Fiecare modifica o masina in felul lui , dupa priceperea si ideile lui. Eu in momentul de fata nu pot sa fac o masina brush mai buna ca o masina de-a lui wlady , cum nici el nu poate sa faca o masina c/p mai buna ca a mea (cred).
Cine stie brsuh , face brush , cine stie c/p face c/p.
Platinium nu stiu de ce zici de altii ca (,) copiaza 80% dintr-o masina pe cand tu ai copiat pe BMW-ul rosu toata partea de jos de la seria 1 si pe fiat-ul 500 toate partea de jos de la conceptul Audi.De trabant nu mai zic ( exemplele le-am vazut la semnatura ta).

Platinum 22-06-08 17:49

Re: Discuţii pe baza battle-urilor
 
4 Attachment(s)
inca odata pentru cei ce nu inteleg ...una e sa faci c/p de pe o alta masina sau de pe mai multe masini (donor/donoare) si alta e sa pui o cu totul alta masina decat cea de unde ar fi trebuit sa pornesti ...ok o luam cu inceputu shantzu:
bmw acela e copiata partea de jos de pe o alta masina in nici un caz fiat (e vb de un vw bora )partea de sus si fata sunt brush ..lateralu care e copiat de pe acel vw nu are nici o legatura ce ce mi-a iesit mie la mine inca seamana cu masina de la care s-a pornit adik bmw:
trabantul e facut c/p dupa un mini dar la fel ca la bmw e ajustat in asa fel si brush incat forma actuala a masini originale sa se pastreze ...ce ar fi fost ca io in loc trabantului sa fi pus direct mini nu era mai usor ...in fine vb aiurea ca io copii de pe alte masini ..da si io fac c/p da io macar am bunu simt sa fac dupa alte masini decat cea originala sau mai multi donori ...asta e chestia ...si nu e corect fata de cei care totusi se chinuie sa faca ceva ...acum sper ca ai inteles si nu mai ma baga in aceasi oala cu altii io nu copiez totu de pe o masina si nu pun alta masina in loc ..ca ala nu mai e VT ..

ti-am pus aici donori de la bmw si de la trabant ..uitate (uitati-va)atent le ele si la masinile facute de mine ..sa vedeti diferenta io zic ca se observa diferenta ...si se vedee ceea ce inseamna cu adevarat VT

Gabi 22-06-08 17:59

Re: Discuţii pe baza battle-urilor
 
Referitor la Minibant.

Am mai avut o discuţie pe tema asta şi ai ţinut morţiş să mă contrazici, că tu n-ai luat decāt vopseaua de pe Mini :lol: Din Trabantu' ăla n-au mai rămas decāt interioru', grila şi farurile. ATĀT ! Īn rest, cum am spus şi mai sus, e un Minibant, adică o struţo cămilă, ca şi Scionu' lu' EaGle. Că ai muncit nu contestă nimeni, aşa cum nici tu nu poţi contesta că EaGla n-a muncit la Scion.


All times are GMT +2. The time now is 15:01.

- Copyright 2026 4Tuning