Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Skoda (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda.html)
-   -   Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!! (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda/81699-amenzi-contraventii-infractiuni-accidente.html)

Naspersan 19-06-08 17:22

Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
Dedicat celor ce au ceva de zis impotriva amenzilor pe care le ia in trafic !

SyDemon 20-06-08 02:06

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
"iau":twisted:

Mai mult sau mai putin legat de subiect. Aveti idee tipul de radar folosit de Politia rutiera?
Pareri despre detectorul din imagine .. ? (am unu nou cuumparat da inca n'am avut ocazia sa'l folosesc)
http://cobra.com/index.cfm?fuseactio...&category_ID=3

Si o ultima intrebare adresata celor care folosesc asa ceva - si'au dovedit detectoarele utilitatea ?

Stuey 20-06-08 10:33

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
Da...am eu detector si si-a scos banii..am dat pe el 200 ron si ceva si m-a salvat de cateva radare....dar cum ulciorul nu merge de multe ori la apa...politistii au radarul pe baza de bricheta...(priza d'aia ca si la detector) si o scot si cand te vad ca vii tare o baga...si c'est la vie...

Politia romana e numai pe spaga si sta numai la panda ...:( mai au un pic si pun radaru in copaci...
P.S: ati vazut ca de fiecare data cand opresc pe cineva sar din boscheti si dintre masini...?? Te si sperii :lol:

CZ2_FuZzY 20-06-08 12:09

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
mai nou dupa trotuar la semafor iti pun lanterna in ochi sa vada dak ai centura pusa....

central 20-06-08 22:14

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
si tu ai patit alalteieri?:P

CZ2_FuZzY 21-06-08 00:37

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
niste idioti nu stiu ce sa le mai treaca prin cap:):):):):

central 21-06-08 01:41

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
nu pe bune alateieri?:)) :lol:

CZ2_FuZzY 21-06-08 02:01

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
nu m-au luat pe mn pe un prieten .....sa stii ca alalteri a fost ::):):):)

central 21-06-08 02:19

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
naspa sunt jepcari unii

naka66vio 21-06-08 03:01

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
threadul asta nu cred ca isi are lokul aici la masina mea

Naspersan 21-06-08 21:46

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
Numai cu doua amenzi il amortizezi, sau cu una dak ai noroc. Orice aparat de genul asta isi face banii dak te avertizeaza din timp.

vioami 22-06-08 21:08

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
Mai nou am intalnit radare in trafic. Mergi si nici nu stii care e. Bipaia antiradarul si apoi il vezi in mers.

Tour2006 22-06-08 22:05

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
Daca mi se permite si mie sa intervin putin... lucrez in cadrul politiei de ceva timp si pana a face parte din aceastra structura eram de aceeasi parere cu voi dar, ganditi-va ca radarele de care ne ferim alaturi de amenzi sunt facute pentru protectia noastra. Am vazut destul de multe accidente produse din cauza vitezei, a unor soferi imprudenti sau teribilisti, din cauza soferilor care se afla in spatele unui volan de BMW, Mercedes sau alte masini puternice. Personal, m-am cam saturat sa mi se taie fata, sa imi franeze brusc in fata sau alte astfel de imbecilitati. Cat despre "spaga", ar fi bine sa uitati, a fost candva si asta tot din cauza soferilor care incercau sa ofere "mici atentii" pentru a scapa de sanctiuni... priviti in alte state civilizate precu Germania, Austria, Olanda sau multe altele... oamenii respecta regulile de circulatie, de bun simt (aviz amatorilor care nu-si pot tine degetul mijlociu in frau) si astfel ne respectam pe noi insine iar politistul cand opreste masini in trafic nu este injurat ca la noi de cate unul care ori cunoaste nu stiu ce mare sef sau mai stiu eu ce alte motive... totul depinde de noi si NUMAI DE NOI... Cu stima...

vioami 22-06-08 22:10

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
In cea mai mare parte ai dreptate.

central 22-06-08 22:18

Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!
 
sunt perfect de acord cu Tour2006


All times are GMT +2. The time now is 14:12.

- Copyright 2024 4Tuning