Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   Dacia cu tractiune spate? (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/81496-dacia-tractiune-spate.html)

IULY-CLA 18-12-09 19:56

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
un prieten a facut in 2001 o dacie sport cu tractiune spate ,a luat puntea spate de papuc cu grup 9x41,cutia de 5 trepte cardanu,lagarul intermediar,jenti pe 14 de aro 10 de la aro 244 afost luat cardanu dintre reductor si grupul fata si a fost montat la dacie intre cutie si intermediar,fuzete fata de papuc,mot de 14,carburator cu dublu corp

1300rs 18-12-09 19:59

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
A facut si atat nu ? A murit sau ce ? Sau ai postat doar sa te lauzi !!!

sir_sanjei 18-12-09 20:16

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
Quote:

Originally Posted by aleyx_oltcit (Post 2898108)
..este un logan https://www.youtube.com/watch?v=BCUCR9O5JNA
si dacia asta duster care mie mi se pare aiurea

daca te uiti atent loganul ala nu are tractiune spate, toate manevrele le face prin blocarea rotilor spate si dupaia eliberarea lor(frana de mana)

sir_sanjei 18-12-09 20:18

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
Quote:

Originally Posted by IULY-CLA (Post 2903722)
un prieten a facut in 2001 o dacie sport cu tractiune spate ,a luat puntea spate de papuc cu grup 9x41,cutia de 5 trepte cardanu,lagarul intermediar,jenti pe 14 de aro 10 de la aro 244 afost luat cardanu dintre reductor si grupul fata si a fost montat la dacie intre cutie si intermediar,fuzete fata de papuc,mot de 14,carburator cu dublu corp

frumoasa poveste, dar care e finalul? masina mai exista? ceva impresii, ai mers cu ea, ai conduso, ....etc?

functiona?

IULY-CLA 18-12-09 20:23

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
nu ma laud dacia a functionat cam 4,5 luni pana a expirat itp cu greu am obtinut itp cu interventii,relatii dupa care a auzit politia de odificare la ia,si ne oprea zilnic s ne intreba de cum am luat itp si daca avem omologare apoi am dato la schimb cu un alt sport in macin si nu mai stiu nimic de ia

alecsutz03 18-12-09 20:25

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
nu ai nici o poza cu ea...:-?sa demonstrezi ca nu is numai povesti?

sir_sanjei 18-12-09 20:26

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
e beton, dar sti cum suntem noi romani mai necredinciosi asa, nu ne rupi gura cu niste poze ceva? chiar miar placea sa vad poze de sub...
si inteleg ca ai conduso si tu sau ai mers in ea, deci cum se comporta?

IULY-CLA 18-12-09 21:51

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
imi pare rau ca nu am poze cu ia dar daca o sa mai am ocazia de a face inca una la fel dar as omologao in legislatia rar e un articol i care se specifica ca masina a fost modiicata la partea de motor si caroserie sa fie efectuata la un atelier omologat rar si sa aiba ca sef de atelier un inginer auto si atunci totul e posibil

aleyx_oltcit 18-12-09 23:58

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
Quote:

Originally Posted by sir_sanjei (Post 2903787)
daca te uiti atent loganul ala nu are tractiune spate, toate manevrele le face prin blocarea rotilor spate si dupaia eliberarea lor(frana de mana)

greseala mea atunci , lua curbele prea frumos am crezut ca are tractiune spate

andreigame 19-12-09 19:41

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
intodeauna...trebuie sa vedeti si apoi va ganditi sa faceti......omu a zis ce a vazut si condus si facut......acum cine vrea sa isi faca are si un model mai sus..deci spor..

sir_sanjei 19-12-09 22:04

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 2906249)
intodeauna...trebuie sa vedeti si apoi va ganditi sa faceti......omu a zis ce a vazut si condus si facut......acum cine vrea sa isi faca are si un model mai sus..deci spor..

cu cine te certi? tu nu ai citit numele topicului? "dacia cu tractiune spate" si la sfarsit semnul intrebarii. era o intrebare.... restul deductiei fal tu

mutu_eev 27-12-09 19:57

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
Quote:

Originally Posted by IULY-CLA (Post 2903722)
un prieten a facut in 2001 o dacie sport cu tractiune spate ,a luat puntea spate de papuc cu grup 9x41,cutia de 5 trepte cardanu,lagarul intermediar,jenti pe 14 de aro 10 de la aro 244 afost luat cardanu dintre reductor si grupul fata si a fost montat la dacie intre cutie si intermediar,fuzete fata de papuc,mot de 14,carburator cu dublu corp

sal avem si noi o dacie sport cu motor central tractiune spate,este tot luat dupe un renault alpine cu v6 central tractiune spate,este posibil orice de pus pe o dacie

IULY-CLA 03-01-10 18:33

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
sistemul e luat de la alpine a310

catalin266 24-07-10 01:31

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
daca aveti toti dacia cu tractiune spate si motor central modificate de voi de ce nu aveti una facuta de uziina md87 parca.

toricu 24-07-10 17:18

Re: Dacia cu tractiune spate?
 
Da,si cand s-a trezit era dimineata.Reveniti-va baieti!


All times are GMT +2. The time now is 07:43.

- Copyright 2024 4Tuning