Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320i M sportpaket (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/81462-e46-320i-sportpaket.html)

cristi_s 17-06-08 20:13

E46 - 320i M sportpaket
 
7 Attachment(s)
Am reusit si eu sa-mi iau un bmw....... Masina e cumparata din DE cu pachet M din fabrica, trapa si ce se mai vede. Are carte service si tot ce-i trebuie. La aspect cred ca o sa o pastrez cat mai stock pentru ca imi place mult cum arata acum. Citesc de mult forumul asta si acum sunt bucuros ca ma pot considera membru in toata regula. In rest las pozele sa vorbeasca :-P

Bmwaldo 17-06-08 20:36

Re: bmw 320i e46 M sportpaket
 
e SENZATIE masina ... sa o stapanesti sanatos ! Arata foarte bine, pacat ca nu are geamuri electrice spate, in rest multe + pt M SportPaket II ( care include si jantele ), pt vopsea,pt grilele negre, pt aspectul " Curat ", pt ca se vede ca e intretinuta, pt shadow line si nu in ultimul rand pt motorul pe benzina .

Sper sa o pastrezi si sa nu apara la vanzare dupa 2 saptamani ! :D


P.S : ar fi un lucru pozitiv sa ii schimbi oglinzile cu unele de M3 E46 ... :-)

dragos002 17-06-08 23:14

Re: bmw 320i e46 M sportpaket
 
E super tare masina. Ii mai pui folie si angel eyes si e gata.

zamburic 18-06-08 10:22

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
S-o stapanesti sanatos si fara incidente;)...

squid 18-06-08 10:41

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
super masina, doar climatronicu ii lipseste :)

DarkSun 18-06-08 12:17

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
Cat te-a costat daca nu e secret si ce an/km ? :)

Foarte aspectuoasa, sa o stapanesti sanatos.

ar_66_rau 18-06-08 12:18

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
frumoasa foc....sa o stapanesti sanatos si ai mare grija de ea...

cristi_s 18-06-08 19:51

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
Mersi mersi :D De vandut nu o sa o vand sigur ca am luat-o pentru mine deci intentionez sa o tin ceva ani.
Masina avea 141.000 km cand am luat-o, fabricata in 08.2002 (Euro4) si am dat 11.600 de euro pe ea (de ce ar fi secret?). Sincer vi se pare mult? Am primit toate manualele inclusiv cartea service, am gasit si trusa medicala din greseala, brief-ul mare vechi al fostului proprietar, brief-ul mic care l-am lasat la inmatriculari acolo, si am facut noile brief-uri pe numele meu. A avut un singur proprietar inainte (deci chiar e second-hand) si avea TUV valabil pana in 2009. Postez si pozele cu cartea service si rog pe cunscatori sa-si dea cu parerea si sa-mi traduca si mie cineva ce scrie pe prima pagina....cred ca-s optiunile cu care a fost cumparata.Am observat ca service-ul a fost facut la aceeasi reprezentanta de unde a fost cumparata pana la 130.000 km. multumesc anticipat. in rest mai dati si voi cu pareri ce ar mai trebui acum urgent sa-i mai fac (am schimbat deja uleiul fiindca avea nivelul scazut- dupa vreo 30min se aprindea indicatorul galben de ulei- si nestiind ce ulei a avut am zis sa-l schimb) Primul lucru am zis sa-i fac un casco ca ma simt cam descoperit asa. Ce societate recomandati? :-)

cristi_s 18-06-08 19:59

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
4 Attachment(s)
uitasem sa atasez pozele :???:

Alex-Rahova 19-06-08 23:35

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
km multi, motor pe benzina, optiuni putine ( fara clima, radiocd, geamuri spate, xenon , senzori)...
totusi se compenseaza prin pachetul M si restul dotarilor...
pret acceptabil dar.. cat e taxa? chiar sunt in ceata in ultima vreme cu valoarea taxelor de prima inmatriculare..
s-o stapnaesti sanatos, ia-ti un e46 , daca vrei consum mic, ceva diesel, daca vrei sa alergi, un 325, 330, benzina,cu macar o clima doua :lol:, pune-i kitul M si restul,si pe-asta vinde-o.. :-P
apropo din pct de vedere tehnic cum e?? e ok?

nu vreau sa fiu acru.. acid..rau.. sau cum vrei sa zici, si eu am cam aceleasi optiuni cu ceva exceptii.. aceiasi km :p.. dar iti zic.. sunt cam multi, si daca masina nu are o istorie buna a vizitelor prin serviceuri, o sa vezi cand o pui pe drumurile din tara ( alea buuunee de zici ca-s campuri nerecoltate) ..o sa inceapa sa se duca ba un pivot, ba un amortizor .. etc

apropo daca e .. daca ai nevoie ( ceea ce nu-ti doresc ) am eu doua bascule fata, le dau ieftin.. fara bucsile din sasiu ( ca erau muci ) le-am cumparat de noi acum 6-7000km.. :lol:

s-o stapanesti sanatos, s-o conduci cu placere si sa fi sanatos:-P

Hame 20-06-08 01:02

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
frate lasati omu in pace, masina face toti banii, sa fim seriosi ! din partea mea, felicitari ! sa ai grija de ea

Alex-Rahova 20-06-08 01:27

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
Quote:

Originally Posted by Hame (Post 1602064)
frate lasati omu in pace, masina face toti banii, sa fim seriosi ! din partea mea, felicitari ! sa ai grija de ea

dar ce i-am facut " frate "? am dat cu paru`n el?
...
i-am urat sa aiba parte de masina..
stii de ce am fost rau asa??
ca eu n-am pachet M ;)

bafta si tie !!

aXeL.ZeY 20-06-08 04:01

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
Arata f bine masina, este prima care o vad in culoarea asta cu M Tehnik si ii sta f bine, chiara daca e mai goala la interior la banii ei merita 100%! Km nu sunt multi deloc, din 02 e f bine, felicitari, ai facut o afacere buna mai ales daca masina este ok din punct de vedere tehnic ! Sa o stapanesti sanatos !

pro-aux 20-06-08 04:59

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
Quote:

Originally Posted by Alex-Rahova (Post 1601818)
km multi, motor pe benzina, optiuni putine ( fara clima, radiocd, geamuri spate, xenon , senzori)...
totusi se compenseaza prin pachetul M si restul dotarilor...
pret acceptabil dar.. cat e taxa? chiar sunt in ceata in ultima vreme cu valoarea taxelor de prima inmatriculare..
s-o stapnaesti sanatos, ia-ti un e46 , daca vrei consum mic, ceva diesel, daca vrei sa alergi, un 325, 330, benzina,cu macar o clima doua :lol:, pune-i kitul M si restul,si pe-asta vinde-o.. :-P
apropo din pct de vedere tehnic cum e?? e ok?

nu vreau sa fiu acru.. acid..rau.. sau cum vrei sa zici, si eu am cam aceleasi optiuni cu ceva exceptii.. aceiasi km :p.. dar iti zic.. sunt cam multi, si daca masina nu are o istorie buna a vizitelor prin serviceuri, o sa vezi cand o pui pe drumurile din tara ( alea buuunee de zici ca-s campuri nerecoltate) ..o sa inceapa sa se duca ba un pivot, ba un amortizor .. etc

apropo daca e .. daca ai nevoie ( ceea ce nu-ti doresc ) am eu doua bascule fata, le dau ieftin.. fara bucsile din sasiu ( ca erau muci ) le-am cumparat de noi acum 6-7000km.. :lol:

s-o stapanesti sanatos, s-o conduci cu placere si sa fi sanatos:-P

cd-player - 150 de euro original
panou clima se monteaza in locul la panoul de aer destul de usor - 200 e max
geamuri spate- da-i draq de pasageri , pot sa dea la manivela, i se frange la sofer de ei
xenon- 130 e
senzori- 100 euro
lipsurilea astea (cu care poate sa traiasca f linistit) fac cam jumate din pachetul M, si chiar e de preferat ala , zic eu

plus ca tu i-ai zis toate motorizarile de pe e46, mai putin motorul lui, care e un motor f reusit cu caluti suficienti daca nu esti racer, si cu care scoti si consum bun, apropiat de 2000 diesel.

Hame 20-06-08 10:47

Re: E46 - 320i M sportpaket
 
Quote:

Originally Posted by Alex-Rahova (Post 1602125)
dar ce i-am facut " frate "? am dat cu paru`n el?
...
i-am urat sa aiba parte de masina..
stii de ce am fost rau asa??
ca eu n-am pachet M ;)

bafta si tie !!

Nu, dar stricati bucuria omului. "ca prea multi km", "ca optiuni putine", "ca mai bine iti iei altceva"... lasati omu sa se bucure. va dati seama ca in banii pe care i`a dat a cautat si el sa gaseasca ceva cat mai frumos, si cat mai pe gustul lui. si sar carcotasii pe el, asa aiurea. Scz de offtopic


All times are GMT +2. The time now is 15:11.

- Copyright 2024 4Tuning