Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Motoare (https://forum.4tuning.ro/463-motoare.html)
-   -   Vand motor m20b25 ursulet (https://forum.4tuning.ro/463-motoare/80972-vand-motor-m20b25-ursulet.html)

Cipilica 12-06-08 22:02

Vand motor m20b25 ursulet
 
5 Attachment(s)
motorul are f putin km in ro, toate consumabilele schimbate (nu au 1000km) curea distributie si alternator, rola intinzatoare, filtru aer, bujii ngk, fise champion, ulei castrol si filtru ulei, filtru benzina si altele. motorul se vinde absolut complet, debitmetru sigilat, alternator, cutie viteze, instalatie electrica, evacuare sport (are doar toba de mijloc cu catalizatorul, restul este facuta la borla) si orice mai trebuie pt montarea lui pe orice ursulet indiferent de motorizare (eu am avut 1800). il vand pt ca vreau sa pun motor de 1600, deh........, traim in ro, numai omologarea ma costa mai mult decat motorul asa ca renunt:sad:
pretul este 800 euro fix, repet cu absolut tot ce trebuie
tel 0726358232 sau 0764701005

Cipilica 19-06-08 21:17

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
Am si radiatorul de ulei, insa nu e pus pt ca nu aveam flansa de la filtru pe care am gasit-o ulterior.

Cipilica 22-06-08 23:37

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
Pret nou 700 euro. Multi veti spune poate ca e mult, insa stiu ce inseamna sa scimb motorul de 1,8 cu unul de 2,5, trebuiesc foarte multe, eu il dau ABSOLUT complet. Accept si schimb cu ursulet neinmatriculat 316 +/- diferenta, preferabil coupe. Asta pt ca vreau sa il fac 316 sa omologhez motorul.

B-14-BYE 23-06-08 04:39

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
daca vrei facem altceva.. facem un schimb d evacuare.. adica serpii aia.. si iti dau o evacuare normala + diferenta.
si debimetru. al meu nu e sigilat dar trage ff bine si merge f bine. dar vreau unu sigilat.

si cotul d la debimetru al meu a fost refacut as vrea unu nepaspart etc cum e al tau.. te gandesti daka facem schimb d piesele astea si ce diferenta vrei.

Catalin_BMW 24-06-08 10:36

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
ce mai am nevoie sa'l pun pe o pisica coupe (318is - 94) ? ...trebuie sa schimb cardanul ? diferential ? ...te intereseaza un M42 la schimb ? (impecabil). Ai posibilitatea sa'mi pui motorul pe masina daca vin in Buzau ? un pretz si pentru manopera se poate ?

bafta.

Cipilica 24-06-08 18:19

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
Catalin BMW, personal nu am auzit sa puna cineva motorul asta de pe ursulet pe pisik, invers da, cu unele modificari se poate. Orice e posibil dar nu are rost sa te incurci cu motor de urs pe pisik, parerea mea.
Doarr4u17, vreau sa iau banii care ii cer pe motor, nu sunt nici jumatate din cat am bagat eu in el, si vreu sa il dau in stare f buna, altfel o sa il vand pe bucati. Ca fapt divers, am evacuare normala si puteam sa il dau cu ea sa opresc serpii pt mine sau sa ii dau separat sa mai castig ceva, insa vreau cum am zis sa dau motorul in stare cat mai buna asa cum e acum, dupa multi bani bagati in el si munca.
Altfel spus, am evacuare normala, debitmetru desfacut dar care merge destul de bine plus multe altele care le-am schimbat si au costat destui bani insa dau motorul asa cum este el pe masina mea acum, daca o sa dau piesele separat o sa te anunt.
Multa bafta si astept oferte in continuare.

Catalin_BMW 25-06-08 19:50

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
...daca nu a mai pus nimeni pana acum pun eu :P ...ideea este ca m20b25 are 171 cai si 118 kile, m50b25 are 192 cai dar 142 kile, ma "satisface" mai mult un m20 deaia vreau sa'l pun pe asta, plus ca se preteaza mai bine la turbo :D

ofer 2200 ron cash pe motorul tau cu conditia sa'l urci pe masina mea.

astept raspuns, merci.
ps. te ajut si eu sa'l urci nu stau cu mainile in san

Cipilica 25-06-08 20:59

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
Ai gandit bine treaba zic eu, insa:
1)daca de de pe pisik pe urs trebuie baie si pompa ulei de 5-ar cred ca si in cazul tau trebuie de pisik, si nu ma bag;
2)eu nu am service, doar garaj si nici scule prea multe, deci iar ma depaseste;
3)nici evacuarea nu cred ca se potriveste, ar ramane doar galeria normala (sa o vand pe cea de inox sa scot din diferenta) dar restul de evacuare trebuie sa o iei tu;
4)pentru munca depusa nu iau nici un ban dar o fac din placere, in cazul in care ai cunostinte de mecanica si tu, eu singur nu ma bag la asa ceva ca nu am cu ce;
5)pretul oferit de tine (600 euro) pentru un motor ca asta in mintile lui cu toate schimbarile necesare, urcat pe masina la cheie mi se pare mult prea mic
Deci in conditiile astea raspunsul meu este nu.
Multa bafta.

Catalin_BMW 26-06-08 05:18

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
Quote:

Originally Posted by Cipilica (Post 1612972)
pretul oferit de tine (600 euro) pentru un motor ca asta in mintile lui cu toate schimbarile necesare, urcat pe masina la cheie mi se pare mult prea mic
Deci in conditiile astea raspunsul meu este nu.

Omule este totusi un m20, la 600 se gasesc m50'uri (nu ca as vrea sa pun dinala), vreau doar sa zic ca incerci sa vinzi urs la pretz de pisica :P ...nu este deloc un pretz "mult prea mic" pentru un m20 de 20 ani ?!

anyway' ultima oferta 1800 ron doar sa vin sa'l iau (il urc acasa pe masina)

sTAILLL 26-06-08 07:18

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
daca tu crezi asta ca e m20 la pret de m50 inseamna ca nu ai studiat piata in deajuns... ma refer la motoare in mintile lor...

Catalin_BMW 26-06-08 07:48

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
am gasit m50 la banii astia, nu l'am studiat indeajuns sa vad daca este in mintile lui sau nu pentru ca nu sunt interesat de acest tip de motor.

Omul a cerut... eu am venit cu o oferta, nu e nimeni obligat sa accepte, am un buget in care trebuie sa ma incadrez, ma costa si adusul in CT, consumabile pe la el, lichidele, urcatul pe masina... usor usor se aduna. A prezentat motorul destul de frumos si tind sa cred ca este in mintile lui, deaia si sunt interesat, doar ca trebuie sa ma incadrez si eu in buget, asta este oferta mea.

Cipilica 26-06-08 17:19

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
Catalin_BMW, crede-ma ca am un nod in gat si cand ma gandesc ca am cerut doar 700 euro, fortat de imprejurari. Daca e sa vand separat debitmetrul, serpisorii(hartge), finala(borla) fara restul care e tot inox facut la borla, radiatorul de ulei + cateva maruntisuri si tot as lua 500 euro(astea mi-au venit pe moment, pot fi si altele). Cu mana pe inima iti spun ca are toate consumabilele schimbate si au mai putin de 1000 km. Am mai scazut putin din pret pentru ca am lovit masina si s-a deformat usor radiatorul de apa(care oricum se gaseste lejer la 100 euro). Iti multumesc pentru oferta dar e prea putin(pentru ce stiu eu ca ofer), bafta la cautare in continuare.
Pentru cei interesati pe viitor, nu mai las nici macar 1 cent din cei 700 euro.
Cred ca am dat toate detaliile necesare pana acum, atat cat se poate pentru un anunt pe internet. Daca cineva e interesat cu adevarat rog sunati la nr. de tel. de mai sus.
P.S. momentan nu ma grabesc sa il dau, insa daca pana in octombrie nu se vinde atunci il voi desface.

Cipilica 30-06-08 17:05

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
Sau schimb cu urs complet de 1.6, preferabil coupe, +diferenta

Cipilica 05-07-08 19:58

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
valabil.......................

Cipilica 14-07-08 14:36

Re: Vand motor m20b25 ursulet
 
.....................................


All times are GMT +2. The time now is 09:00.

- Copyright 2024 4Tuning