Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/80325-1-milion-euro.html)

Maskatu 07-06-08 14:16

Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Simplu:
Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?

dolb 07-06-08 14:30

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
l-as pune intr-o banca si as trai din dobanda:D

N3n3a 07-06-08 14:37

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1577217)
l-as pune intr-o banca si as trai din dobanda:D

idem.. :lol: :D

EaGle 07-06-08 14:40

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Mi-as lua un Lamborghini, casa , mi-as deschide un magazin mare si restul i-as dona la cine n-are...

dolb 07-06-08 14:43

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
lambo 200 mii, casa 4-500 de mii .. magazin si-ala vreo 150 :) nu ai ce sa mai donezi.. si nu vei avea resurse sa iti tii lambo, casa, magazin :) si o sa intri intr-un mare faliment si o sa iti fi dorit sa nu ai milionul :D

EaGle 07-06-08 14:46

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1577237)
lambo 200 mii, casa 4-500 de mii .. magazin si-ala vreo 150 :) nu ai ce sa mai donezi.. si nu vei avea resurse sa iti tii lambo, casa, magazin :) si o sa intri intr-un mare faliment si o sa iti fi dorit sa nu ai milionul :D

Evident nu iau mega vila de la inceput, first make money cu magazinu` apoi trecem la lucruri serioase ! Lambo nu neaparat nou, magazinul mai multi bani dar oricum vreo 200 de mii minim raman...:-)

Bryan 07-06-08 14:51

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
m`as muta in panama

Maskatu 07-06-08 14:55

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Sau imprumuti prietenii, le pui dobanda 10% si termen maxim de returnare cateva luni :D

dolb 07-06-08 14:59

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
haha..maskatu.... am "prieteni" d'aia printre care si primaria si am de recuperat ceva miliarde... de un an! :) Dumnezeu cu mila..stau sa ii caut la telefon cu nr secret ca sa imi raspunda

Maskatu 07-06-08 15:06

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
deci avem un milionar printre noi :D ehh trebuia sa alegi varianta "ii bag in banca". Macar stii ca aia ti-i dau inapoi :) exceptand varianta ca ar da faliment:oops:

dolb 07-06-08 15:16

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
nu ii aveam pe toti cash:) banii erau bagati in materiale.. materiale care le-am "vandut" primariei sau diverselor firme de constructii... si cand am tras linie sa primesc bani..hop numai 1 miliard trebuia sa primesc de la primarie :) si acu ma duc la supermarket-uri ieftine, iau mancaruri ieftine, fac economie de lumina, carburant de toate si altii se balacaresc pe munca mea :) e frumoasa rau tara asta !

TEKIN 07-06-08 18:04

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
as cumpara terenuri......as cumpara 2 magazine din centru si as da la chirie.....as cumara 2 apartamente 2-3 camere si as da la tot la chirie......daca mai ajunge bani as cumpara si 2 basculante.........cred ca intru 1 an o sa adun din nou un milion de euro sau nu ??

EaGle 07-06-08 18:08

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Quote:

Originally Posted by TEKIN (Post 1577623)
as cumpara terenuri......as cumpara 2 magazine din centru si as da la chirie.....as cumara 2 apartamente 2-3 camere si as da la tot la chirie......daca mai ajunge bani as cumpara si 2 basculante.........cred ca intru 1 an o sa adun din nou un milion de euro sau nu ??

Bine spus si gandit !:-)
Inainte make more money, apoi placerile ...:D

topser 07-06-08 18:23

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
simplu...mi-as face o spalatorie auto , restu ma mai gandesc in ce sa investesc.

Bryan 07-06-08 18:29

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
cu 1 milion de euro traiesti toata viata din dobanda,investitii poate daca vrei sa asiguri bani urmasilor :D dar tre' o afacere foarte mare pt asta

TEKIN 07-06-08 19:38

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
nu stiu cumi la voi dar la noi e pacat sa cheulti bani ne cinstit adica dobanda....sper ca nu ma intelegi gresit

quick_silver 07-06-08 20:21

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
sa am eu 1 milion de euro?? mias lua o dacia logan 1.4 mpi full option.. dupa care full tuning.. inclusiv motor (de clio rs)...etc.. eventual un turbo:lol:

dragos002 07-06-08 20:51

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Eu as investi in droguri, arme, gagici, etc :))

TEKIN 07-06-08 20:57

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
:) :) :) terorist ce esti

trafy-vr6 07-06-08 21:59

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Quote:

Originally Posted by Maskatu (Post 1577203)
Simplu:
Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?

ti`as cumpara tie un Scorpio MK 2 sa nu ma mai bati atata la cap, ti`as face 1 plin la luna timp de 1 an, ti`as da niste jante iar restu as dona pt 4tuning, mi`as lua cel prapadit urs sa`l fac al mai shmecher iar de restu mi`as lua o paine:)

P.S: daca nu as gasi urs , as lua Prelude lu Tekin ca e mortala

VaLeX 07-06-08 22:01

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
vila cu piscina (visul parintilor mei)
masina + ap ..pt mine
masina pt fratemiu :D si cam atat ...

Maskatu 07-06-08 23:54

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 1577978)
ti`as cumpara tie un Scorpio MK 2 sa nu ma mai bati atata la cap, ti`as face 1 plin la luna timp de 1 an, ti`as da niste jante iar restu as dona pt 4tuning, mi`as lua cel prapadit urs sa`l fac al mai shmecher iar de restu mi`as lua o paine:)

P.S: daca nu as gasi urs , as lua Prelude lu Tekin ca e mortala

lolz trafy... sa stii ca daca a avea 1 milion de euro mi-as lua un mk2. e si asta unu din vise :D si de plin nu as mai avea nevoie ca doar am 1 milion de euro :rolleyes2

mihai88 08-06-08 18:55

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
daca as avea 1 milion de euro....
pai 100 de mii as investi in firma de transport a lu tata(transport marfa....marfa e tot timpu de transportat)
as lua 2 apartamente(le inchiriez),o masina(e46 sau e36)
as cumpara un teren pe langa sibiu
as face un mic tur al lumii,new york,tokyo ,madrid,LA si inapoi in romania
si as mai deschide 1,2 magazine de imbracaminte ...omu tot timpu o sa cumpere imbracaminte
si un service...masinile se strica mai tot timpu

restu ce ramane bag la banca si asta e

acum sa vad cum fac rost de bani:))))))))))

22VIN 08-06-08 22:46

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
mi-as lua un lambo murcielago spyder si dup-aia ma mai gandesc io... ii investesc in ceva... da mai intai lambo:))

ANM 08-06-08 22:54

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
mah....daca stai sa citesti tot ce-i aici...s-ar putea sa inveti chestii tari despre cum se fac banii....


on topic: Mi-as construi 3-4 vile prin domnesti si le-as vinde dublu....sunt sigur k dupa 2 astfel de amortizari as ajunge undeva la 2 mil de euro:D....si dup-aia n-as mai stii ce sa fac cu banii mi-as lua un e39 cu cel mai mare motor pe benzina existent si o rezerva proprie de benzina!

viruszatu1 08-06-08 22:59

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
dati`mi milionul ca vad eu ce fac cu el ! :lol:
on : tot partea cu inchiriatul apartamentelor sau spatiilor comerciale...si banca ramane o solutie ...traiesti lejeri din dobanda 8)

adriano9 09-06-08 14:04

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
un slr apoi restu in banca sa vina banile din dobanda :D

Sindrom 09-06-08 21:41

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
io mi-as lua un pocket bike ca asta imi doresc....si restu ii fac gradinita lu maica-mea....ii iau lu sor-mea un 407 paladine...si mie o turbina mai mare....si o carciuma...sa vina "betivii " sa-mi faca consumatie. a si inca ceva mi-as lua o instalatie de spalat masina

TheFasterMan 09-06-08 21:44

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
mi`as lua un bmw m5 si un bmw z4,as deschide o firma de transport,as lua o casa...iar cu restul banilor in banca...

_DPG_ 09-06-08 23:55

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Nici nu mi-ar ajunge banii astia pentru tot ce vreau sa fac, asa ca nu-mi trebuie milionu`, pastreaza-l.

adriano9 10-06-08 10:52

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Quote:

Originally Posted by _DPG_ (Post 1582051)
Nici nu mi-ar ajunge banii astia pentru tot ce vreau sa fac, asa ca nu-mi trebuie milionu`, pastreaza-l.

cel mai sec raspuns :shock:

dagosh88 10-06-08 12:41

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Mi-as lua o masina cu multi cai...
Si restul i-as investi ori in terenuri, ori in apartamente, case pe care le-as inchiria, as castiga si din cresterea pretului lor si din chirie.

DoDo NSL 10-06-08 12:44

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
deja sa spus aici ... dar cea mai buna varianta ramane investitu (banca cine stie...)


300.000 - as cumpara un teren la periferia unde as construi cateva case (la vanzare vei lua mult mai mult ) :shock:
50.000 - firma de taxi ;)
150.000 - cateva magazine in centru :-P
150.000 - un X5 - un TT - un S500:twisted:
50.000 - tuning pentru ele8)
100.000 - as face asigurari pe toate astea de mai sus :lol::lol::lol:
200.000 as cumpara o casa cu piscina ... nu cine stie ce vila .. ceva mic si modern :-)

si asa ... se duce 1 milion de euro :cry::cry::cry::cry::cry:

dolb 10-06-08 12:45

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Dodo..si bani sa le intretii pe urma ?:D:D

DoDo NSL 10-06-08 12:47

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
ar veni din vanzarea caselor ... din firma de taxi ... din magazinele in centru ...

dolb 10-06-08 12:48

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
de unde esti asa sigur?:D .. daca nu merge afacerea? e un risc mare! daca totusi vrei sa iti iei si masina si casa sa ai si bani, iti iei o masina pe la 50-100, o casa pe la 300 si restu ii bagi in banca si din dobanda traiesti :D

DoDo NSL 10-06-08 12:51

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
si daca mai gasesti o "VLAS" sau un "FNI" ?
casele tot timpu` vor fi la mare cautare..mai ales cele la periferie...iar magazinele in centru..unde crezi ca o sa se duca "prietenele" alora care mi`au cumparat casele la periferie :lol::lol::lol::lol::lol: ? si binenteles.... cum majoritatea o sa fie blondutze:oops::oops::oops: .. o sa aibe nevoie de taxi sa le duca inapoi acasa :lol::lol::lol:

dolb 10-06-08 12:52

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
Banca nationala , Banca comerciala, Bancpost NICIODATA NU VOR PATI ASA CEVA!

DoDo NSL 10-06-08 12:57

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
eehhh...


parca e mai frumos cand risti .... si oricum .. din ce am zis eu .. nu prea e nimic riscant ...

-casele- stii bine cum se cumpara ...;)
-taxi- mereu va fi nevoie ( 5 x Grande Punto Unico ) :-)
-magazine- c`mon !! nu stii cum e cand iesi cu prietena in oras? :lol::lol::lol:
si daca e sa fie vreodata o mana rau voitoare .. n`ai vazut cati bani am dat pt asigurari ? :lol::lol::lol::lol::lol:

Maskatu 10-06-08 14:15

Re: Ce ai face daca ai avea 1 milion de euro?
 
wow ce de strategii aicea, vad ca ati luat in serios topicul si ati pus imaginatia la grea incercare :D


All times are GMT +2. The time now is 16:45.

- Copyright 2024 4Tuning