Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Hunedoara / Deva (https://forum.4tuning.ro/233-hunedoara-deva.html)
-   -   Magazine de piese auto (https://forum.4tuning.ro/233-hunedoara-deva/80273-magazine-piese-auto.html)

ajaccio 06-06-08 18:48

Magazine de piese auto
 
Sa facem un topic si depre magazinele de unde cumparam piese auto pentru masinile noastre.De care dintre acestea sunteti multumiti,de care nu?

Incep eu: In zona Deva cel mai ok mi se pare RodoStar(langa Lido).Piesele ajung in maxim 2 zile(inafara de piesele de caroserie:gen suporti motor,usi,aripi etc).Ce mi se pare cel mai bun lucru e faptul ca intotdeuna imi cer datele de pe talon si placuta ovala(Renault) si nu au gresit niciodata.

Bila neagra:cei de peste drum de Rodostar(au ceva esapamente in vitrina si jante).Au un gras de vanzator care iti vinde orice ca ti se potriveste....nici nu te intreaba de talon sau de alte date ale masinii.Au mult piese la preturi fantoma...piese facute prin ILFOV Bucuresti.Placute de frana pt Renault = 40lei setul

SpYk3 06-06-08 22:35

Re: Maganize de piese auto
 
Eu imi iau de la magazinu unde lucreaza maicamea :lol: ...nu zic unde sa nu fac spam...
in caz ca nu fac spam imi ziceti si postez acilea....( e mai mult pt. dacii si avea ceva si de olcit parca )

xxdadixx 07-06-08 01:54

Re: Maganize de piese auto
 
Poti sa zici ca nu se supara nimeni.

SpYk3 07-06-08 11:09

Re: Maganize de piese auto
 
La bucegi langa frizerie

shumyfi 08-06-08 08:27

Re: Maganize de piese auto
 
in deva langa lukoil adica peste drum langa casa tiganilor au si atelier auto si daca faci comanda pana la ora 12 primesti piesele in aceasi zi , pana acum eu nu am avut probleme cu piesele luate de la ei

adrian78bmw 09-06-08 20:46

Re: Maganize de piese auto
 
eu zic sa schimbati numele la topic magazine nu maganize zic eu....

HD87DGR 09-06-08 21:31

Re: Maganize de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 1581536)
eu zic sa schimbati numele la topic magazine nu maganize zic eu....

:shock:eu nu am remarcat pana acuma :lol::lol::lol::lol::lol:

F.R.Sonic 10-06-08 00:15

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by SpYk3 (Post 1576912)
La bucegi langa frizerie

NU TREBUIA SA ZICI!!!! :lol:
Glumesc!!! :)

Quote:

Originally Posted by HD87DGR (Post 1581642)
:shock:eu nu am remarcat pana acuma :lol::lol::lol::lol::lol:

Si eu tot acuma am vazut..vazut si remediat :D

r27kul 10-06-08 21:10

Re: Maganize de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by shumyfi (Post 1578385)
in deva langa lukoil adica peste drum langa casa tiganilor au si atelier auto si daca faci comanda pana la ora 12 primesti piesele in aceasi zi , pana acum eu nu am avut probleme cu piesele luate de la ei

Da si eu sunt multumit de ei :clap:

sNap7 22-07-08 00:02

Re: Magazine de piese auto
 
Recomand serviceul auto din vile noi, imediat langa Petrom unde se monteaza si parbrize. Prima data am fost cu Skoda la echilibrat roti si la umflat cu azot si sunt foarte multumit de ceea ce au facut, chiar nimic nu am de comentat. Apoi am fost cu Honda pentru aceeasi chestie si din nou sunt foarte multumit iar acum seara am luat Skoda tot de acolo de la pus folii si sunt puse impecabil.

NU recomand serviceul Pneumatica din Santuhalm, langa Petrom pe dreapta cum mergi spre Santuhalm. Cand au incercat sa imi desfaca o roata si-au rupt cheia de roti in doua iar amicului meu cu Suzuki Samurai i-au rupt un prezon..

SpYk3 22-07-08 10:55

Re: Magazine de piese auto
 
care-i diferenta dintre azot si aer ? intreb si eu sa nu mor prost

sNap7 22-07-08 11:06

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by SpYk3 (Post 1657627)
care-i diferenta dintre azot si aer ? intreb si eu sa nu mor prost

Pai, azotul nu se modifica odata cu diferenta de temperatura ca si aerul, deci riscul unei explozii de cauciuc scade foarte mult. Molecula de azot este mai mare, deci nu se dezumfla la fel de usor ca si aerul sau nu scapa pe langa ventil. Iar uzura unui cauciuc umflat cu azot este mult mai lenta decat a unui cauciuc umflat cu aer, tocmai pentru ca nu se dilata sau contracta odata cu incalzirea respectiv racirea anvelopei.

Pretul e de 10 RON / roata pentru umflare cu azot.

SpYk3 22-07-08 13:42

Re: Magazine de piese auto
 
merci fain ca m-ai lamurit:D

Kedy 22-07-08 13:57

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by sNap7 (Post 1657643)

Pretul e de 10 RON / roata pentru umflare cu azot.

Damn expensive man

adrian78bmw 22-07-08 17:52

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by Kedy (Post 1657932)
Damn expensive man

leas umfla si eu cu azot daca e mai avantajos adica nu se degradeaza asa repede cauciucurile..


All times are GMT +2. The time now is 14:56.

- Copyright 2024 4Tuning