Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   LifeStyle & (I)legale & intalniri (https://forum.4tuning.ro/20-lifestyle-and-legale-and-intalniri.html)
-   -   FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !! (https://forum.4tuning.ro/20-lifestyle-and-legale-and-intalniri/79359-filtre-politie-rar-atentie.html)

Xel'Naga 29-05-08 13:29

FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Cine stie ceva poate posta aici sa ne ajutam intre noi. ;):idea:

Ideea este ca am inteles ca in urmatoarele 2 luni or sa tot faca filtre politie + rar ( ca domne a venit sezonul cald si scoate lumea masinile modificate la plimbare, normal masini fara autorizatii rar pentru modificari ) !! ;)

De exemplu saptamana trecuta VINERI erau 2 filtre de politie si rar
( una in Kiselef si a doua pe Bd. Unirii ) !

Astazi este filtru rar + politie in Berceni ( brancoveanu in dreptul la petrom spre luica ) !! Aveti grija !! :rolleyes2;)

fiderzen 29-05-08 15:31

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
deci e simplu..nu dati talonul :D ....

Xel'Naga 29-05-08 19:39

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Quote:

Originally Posted by fiderzen (Post 1560364)
deci e simplu..nu dati talonul :D ....


Vezi ca am inteles ca la filtru AU VOIE sa iti ia placutele de pe MASINA daca nu prezinti TALONUL + POLITA RCA !! si apoi iti zice ca daca incerci sa pleci de acolo fara numere , urmeaza DOSAR PENAL !! ( acest caz numai daca este filtru cu echipa RAR ) :idea::arrow:

La un filtru normal numai de rutiera iti da amenda de acte si scapi !! ;):arrow:

kidu2006 29-05-08 19:57

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Quote:

Originally Posted by Xel'Naga (Post 1560818)
Vezi ca am inteles ca la filtru AU VOIE sa iti ia placutele de pe MASINA daca nu prezinti TALONUL + POLITA RCA !! si apoi iti zice ca daca incerci sa pleci de acolo fara numere , urmeaza DOSAR PENAL !! ( acest caz numai daca este filtru cu echipa RAR ) :idea::arrow:

La un filtru normal numai de rutiera iti da amenda de acte si scapi !! ;):arrow:

Pai ma nebunule cum mai pleci cu masina pe urma?o lasi acolo sau iti pun ei sechestru pe ea?

Xel'Naga 29-05-08 20:02

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Quote:

Originally Posted by kidu2006 (Post 1560850)
Pai ma nebunule cum mai pleci cu masina pe urma?o lasi acolo sau iti pun ei sechestru pe ea?

pai mai nebunule , se presupune ca daca esti intreg nu mai pleci !!

Un prieten a patit asa ( adica i-au luat placutele de pe masina ) !!
A stat el langa masina cam 30 min si politai de abia asteptau ca el sa faca ceva sa se suie in masina sa plece sa se lege de el.
EL radea si astia il intrebau ce face , el a zis ca o sa vada ei.
Ghici , chemase o platforma si le-a dat la UE ca nu au avut ce sa ii faca , apoi dupa o saptaman si-a luat talonul si nr ca s-a dus cu actele la UDRISTE si a rezolvat.

Cam asa sta treaba .
Ei nu pun echestru pe masina , ca se presunune ca TU nu pleci de acolo cu ea pana nu iti recuperezi actele si numerele de inmatriculare .

PS; Merge si tu mai linistit pe brancoveanu ca era sa dai peste cupra mea :lol:;)

shadowro 29-05-08 20:24

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
vai nu .... nu stiu ce o sa ma fac ... am leduri in pozitii :) :):):):):):):)

Xel'Naga 29-05-08 20:35

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 1560911)
vai nu .... nu stiu ce o sa ma fac ... am leduri in pozitii :) :):):):):):):)



da cand sunt pusi pe tine nu mai conteaza !! bafta cu pozitiile si sa nu vi in bucuresti :lol:;) ca o sa te vad plangand daca vi si ramai fara talon pe aici :lol::twisted:

bmwm5 29-05-08 22:15

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
tineti si voi mai multe hartii de 200 in talon...

Swat-Cat 29-05-08 22:26

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
dosar penal ca nu ai numere pe masina?????

kidu2006 29-05-08 23:48

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Quote:

Originally Posted by Xel'Naga (Post 1560869)
pai mai nebunule , se presupune ca daca esti intreg nu mai pleci !!

Un prieten a patit asa ( adica i-au luat placutele de pe masina ) !!
A stat el langa masina cam 30 min si politai de abia asteptau ca el sa faca ceva sa se suie in masina sa plece sa se lege de el.
EL radea si astia il intrebau ce face , el a zis ca o sa vada ei.
Ghici , chemase o platforma si le-a dat la UE ca nu au avut ce sa ii faca , apoi dupa o saptaman si-a luat talonul si nr ca s-a dus cu actele la UDRISTE si a rezolvat.

Cam asa sta treaba .
Ei nu pun echestru pe masina , ca se presunune ca TU nu pleci de acolo cu ea pana nu iti recuperezi actele si numerele de inmatriculare .

PS; Merge si tu mai linistit pe brancoveanu ca era sa dai peste cupra mea :lol:;)

Plm si 4bani:rolleyes2,stiu ma te=am vazut..si yo tot de pe Brancoveanu venisem,facusera unii accident si era o tanti militianca care ma mai amendat pe mine de vreo 2 ori si am vb putin cu ea despre niste chestii:rolleyes2

Xel'Naga 30-05-08 10:46

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Quote:

Originally Posted by Swat-Cat (Post 1561128)
dosar penal ca nu ai numere pe masina?????


mai citeste si tu legea ca tot mergi cu masina :lol:;)


Quote:

Originally Posted by bmwm5 (Post 1561103)
tineti si voi mai multe hartii de 200 in talon...

da HARTII fara numar , fara numar :lol::twisted:

shadowro 30-05-08 12:31

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Quote:

Originally Posted by Xel'Naga (Post 1560932)
da cand sunt pusi pe tine nu mai conteaza !! bafta cu pozitiile si sa nu vi in bucuresti :lol:;) ca o sa te vad plangand daca vi si ramai fara talon pe aici :lol::twisted:

vin pe timp de zi si le tin inchise , sac :)

alexGTI 30-05-08 14:06

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
in seara asta vreun filtru ceva ... stie cineva ? sau e "plimbare libera" ?:)

Xel'Naga 30-05-08 14:28

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 1562020)
in seara asta vreun filtru ceva ... stie cineva ? sau e "plimbare libera" ?:)



eu incerc sa aflu !! posibil de evitat daca ai masina modificata KISELEF, CONSTITUTIEI si mai nou PARCUL CAROL ( aseara erau 2 echipaje de rutiera acolo la 23:00 ) !! :idea::arrow:

Ce bine ca astazi sunt CUPRA si cu asta le dau la mu-mu ca nu au ce sa imi faca , pe cand cu BORA scot mai greu camasa :lol::twisted::D

PS: Rog cine vede sau afla sa posteze aici ca sa afle toata lumea si sa ne ajutam intre noi !! :idea::arrow:

kidu2006 30-05-08 18:33

Re: FILTRE de POLITIE + RAR !! ATENTIE MARE !!
 
In seara asta sunt filtre,radare si multe masini de politie peste tot,E VINERI si trebuie sa va obisnuiti ca VINEREA este seara lor,lasand la o parte sambata care si atunci se stie ca stau la panda dupa "petrecareti";),deci in seara asta grija mare,defapt sfatul meu este ca tot weekend`ul ochii:shock:mari


All times are GMT +2. The time now is 08:03.

- Copyright 2024 4Tuning