![]() |
de unde cumpar Cabluri RCA?
am nevoie de 2 cabluri rca de 4 m....
de caliate (am avut un lighting audio si un name si au suferit un accident...) acum am nevoie de un cablu bun... |
Vad ca ai folosit deja cablaje de la Directed. De la seria Silver in sus sunt din ce in ce mai bune. Nu-ti recomand seria Venom fiindca ecranajul la ele este destul de usor. Eu folosesc Silver ,Platinum si Graphite si nu am avut absolut nici o problema cu ele. Raport calitate/pret foarte bun. Si sunt si frumoase daca vrei sa le montezi estetic.
|
PS: Daca nu esti din Bucuresti sau daca nu ai de unde sa cumperi cabluri Directed, da un semn pe PM si incerc sa te ajut.
|
sunt fix din bucuresti dar tot nu stiu de uned sa cumpar asa ceva
problema e in felul urmator.. cablajele mele nu cre ca au vreo importatnta ca sunt directed... prin cablaj ma refer doar la cablul de + si cablul de la masa sunt de 10mm^2.... asa ca te rog spune-mi si mie cat costa un cablu de 4 m rca-rca sau daca exista un cablu care sa aiba 4 rcauri (pt cele 2 statii) |
Daca esti din Bucuresti fa bine si trage o fuga pana la Falcon Electronics, importatorii Directed in RO, printre altele.
Are importanta faptul ca folosesti cabluri Directed. Sunt bune. :wink: RCA cu 2 trasee, de 4,87 m, seria Silver de la Directed Audio, costa undeva in jur de 370.000 +/- 5%. Asta e cu TVA inclus. |
aha..
.poti sa imi arunci pe pm o adresa? inca o chestie.. intre statia 2 si condensator am o bucata de cablu (urata ca dracu de 10mm^2 ) noname.. astia au si cabluri de curent de vanzare (tot directed) si acum sa o dam nitel si in offtopic.. explica-mi si mie cu ce e mai bun un cablu multifilar de 10mm^2 directed audio decat unul noname cu aceleasi proprietati (in afara de faptul ca celedirected sun hexagonale si mai frumoase) |
Falcon Electronics:
B-dul Magheru 6-8, sect 1, Bucureşti (în service Ciclop, etaj 1) Tel: (004) 021-210.88.91; *****(004) 021-210.92.15 Fiind importatori Directed Audio in Romania, ma gandesc ca au si cablurile de alimentare pe acolo, nu? :wink: Conteaza calitatea materialului folosit la producerea cablurilor precum si numarul de fire per sectiune. Cu cat mai multe, cu atat mai bine. La sectiunile mari vezi la ce foloseste asta. Si sa te miri cand faci nod pe 15 cm de 0 AWG. :wink: |
ok multumesc foarte mult.....
o sa ma duc sa imi iau ce am nevoie de la ei.. sper sa imi vand si 25 de cm de cablu rosu si 25 de cablu negru :D |
:lol: Ii rogi frumos.
Cu multa placere... :wink: |
uite o alta problema..
in urma cumparaturilor am tras cablul de masa de la baterie si cablul de + l-am inlocuit.. acum ambele sunt gauge 4 directed Audio platinum competition cable... faza e asa cablurile astea se duc in condensator, de aici e ok sa leg cu cabluri gauge 8 pana la statii???(dist max 25 cm) sau sa folosesc tot gauge 4? (mentionez pt cine nu stie ca gauge 4 este de 2 ori mai gros ca gauge 8, gauge 4 fiind la felde gros ca degetul meu inelar...) acum TOT cablajul este directed audio... mai ramane sa imi iau un condensator mai de marca.. (am un noname care isi fac treaba dar totusi....) |
Care este valoarea totala a sigurantelor de pe amplificator?
|
30 a unu
25 altul |
pai si la amplificatoarele astea reusesti sa introduci cablul 4AWG ? :shock:
|
pai da nu introduci cablul..
introduci papucul.... o sa pun niste poze cand reasamblez masina... |
La consumul ala foloseste fara nici o problema 8 AWG. Nici nu are rost sa te gandesti la mai mare.
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:09. |
- Copyright 2026 4Tuning