Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Opel Astra F (GSi look) (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/78828-masina-mea-opel-astra-gsi-look.html)

ar 79 dix 24-05-08 21:28

Masina mea: Opel Astra F (GSi look)
 
5 Attachment(s)
salut!
miam luat si eu un opel astra f, 1,6, pe care vreau sa il modific ceva in genu unui gsi.
bara spate, praguri, bandouri, scaune, haion spate deja sau montat, urmeaza bara fatza, grila fatza, suspensia si bineintzeles motorul!
cateva imbunatatziri la interior, facute de mine, tapitzerie in plush negru cu portocaliu, pt ca asa va fii vopsita masina.
pt viitor faruri, stopuri, vopsea, tapitzerie si jante!
astept pareri bune si rele, nu conteaza, eu le iau in considerare si nu ma supar!

mai multe poze in curand!

realmitza 24-05-08 22:44

Re: opel astra f (gsi look)
 
salut de unde ai facut rost de spoilerul de gsi?

rhadu 24-05-08 22:47

Re: opel astra f (gsi look)
 
dai jos stickerele:|

ar 79 dix 24-05-08 22:50

Re: opel astra f (gsi look)
 
Quote:

Originally Posted by realmitza (Post 1552040)
salut de unde ai facut rost de spoilerul de gsi?

am pe cineva care aduce piese de astra aici in arad!
ma costat 150 de euro tot praguri,bandouri usi, haion complect spate, bara spate si grila fatza!

X-centric 25-05-08 15:07

Re: opel astra f (gsi look)
 
as vrea si eu praguri originale+bandouri( continuarea pragurilor pe portiere) , ma poti ajuta? da mi un pm cu un nr de tel pls

claus77 25-05-08 19:28

Re: opel astra f (gsi look)
 
Salut! Frumoasa masinuta ,sa o stapanesti sanatos fara evenimente neplacute! Am si eu o Astra f care as vrea sa-i dau un look de GSI ajuta-ma si pe mine sa fac rost de bare, praguri si grila GSI.Merci! Astept un semnal!BAFTA!!!

GL91ANB 25-05-08 21:26

Re: opel astra f (gsi look)
 
Frumoasa masina.Imi place cum iti aranjezi interiorul cu portocaliu si negru.Sa o faci mai frumoasa ca Ford-ul.
Spor la treaba si pune-i si niste jante frumoase :)

ar 79 dix 26-05-08 16:35

Re: opel astra f (gsi look)
 
Quote:

Originally Posted by claus77 (Post 1553019)
Salut! Frumoasa masinuta ,sa o stapanesti sanatos fara evenimente neplacute! Am si eu o Astra f care as vrea sa-i dau un look de GSI ajuta-ma si pe mine sa fac rost de bare, praguri si grila GSI.Merci! Astept un semnal!BAFTA!!!

uite maine ma duc sa vad de praguri pt "x-centric" si ma interesez si pt tine. nu promit nimic, pt ca stii cat de greu se gasesc piesele de gsi, dar daca poate baiatu si mai gaseste se rezolva! spunemi exact ce vrei, ca sa stiu sa ii spun la baiat ce sa aduca, ca el le aduce de afara.

ar 79 dix 26-05-08 16:42

Re: opel astra f (gsi look)
 
ms spiridushu!
va iesii mult mai frumoasa ca si fordu, asta garantez! trebuie numai rabdare si bani, pt ca nu ma dau banii afara din casa, dar eu mi-am propus ca intrun an masina sa fie gata! vor venii si jantele, numai ca eu vreau noi si is cam scumpe, dar sper ca in 2-3 lunii sa fie bani si de jante. vreau sa spun ca vor fi DOTZ SHURIKEN 16".

claus77 26-05-08 21:41

Re: opel astra f (gsi look)
 
4 Attachment(s)
SALUT! Iti multumesc ca vrei sa ma ajuti, sper sa am si eu noroc sa le gaseasca. Hai sa-ti arat cam ce as vrea eu. Sa-l intrebi si in ce bani poate sa le aduca. Da-mi un pm...:-)

claus77 26-05-08 21:43

Re: opel astra f (gsi look)
 
1 Attachment(s)
Deci bare, praguri si grila GSI si daca gaseste un eleron inferior ca asta...

ar88kos 26-06-08 09:47

Re: Masina mea: Opel Astra F (GSi look)
 
faina astra !! sa ai grija de ea si succes in continoare !!! ;)

realmitza 27-06-08 18:09

Re: Masina mea: Opel Astra F (GSi look)
 
cumpar spoiler fata GSi urgent

ar 79 dix 16-07-08 22:17

Re: Masina mea: Opel Astra F (GSi look)
 
Quote:

Originally Posted by KID*ANDREY (Post 1644755)
Noutati ?
app: mai umpic si trece vara si incepe iarasii nebuneala :D.

noutazi, doar oglinzile si materialul pt bord si usi, nimic in rest!
astept sa vad cu ce vine asta de afara, si am mai comandat suspensia de la cineva de aici de pe forum si vad ca de luni nu mai ajunge de la bucuresti, mai stau sa vad, poate ajunge
!

ar 79 dix 01-08-08 09:18

Re: Masina mea: Opel Astra F (GSi look)
 
ieri am montat arcurile sport 60/40 si nu pot sa cred ce joasa e. poze incurand.
apropo, daca stitzi careva unde pot sa gasesc telescoape sport pt ea, spunetzi-mi si mie!


All times are GMT +2. The time now is 02:52.

- Copyright 2024 4Tuning