Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Opel va avea un logo nou (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/78435-opel-logo.html)

Ed_Crane_1983 21-05-08 09:47

Opel va avea un logo nou
 
1 Attachment(s)
Opel va avea un logo nou

Emblema Opel dateaza din 1963. In luna iulie, Opel va prezenta noua sa sigla, in cadrul Salonului Auto de la Londra. "Fulgerul" se gaseste in stransa legatura cu brandul "Blitz".

ciprian.20 21-05-08 11:42

Re: Opel va avea un logo nou
 
e un pic restilizata

22VIN 21-05-08 11:45

Re: Opel va avea un logo nou
 
ce-i nou este inscriptia "opel", fiind vechiul "obicei" al opelului la masini de acum destui zeci de ani

voro 21-05-08 11:49

Re: Opel va avea un logo nou
 
nu e mare schimbare.

gunball 21-05-08 11:52

Re: Opel va avea un logo nou
 
chiar nu e prea mare diferenta, zic ca nici nu observi daca vezi una pe strada.

SV25MBN 21-05-08 11:53

Re: Opel va avea un logo nou
 
Nu e mare schimbarea, iar daca asta e versiunea finala, sunt modificari finute, aproape insesizabile pt ochiul neavizat. Nu e ca schimbarea de la sigla Daciei la desfacatorul de bere :D

cristy_sofy 21-05-08 12:00

Re: Opel va avea un logo nou
 
:twisted:tot mai bn ar da cu o grila simpla fara stema:lol:

claud1u_BDT 21-05-08 12:04

Re: Opel va avea un logo nou
 
nu e mare diferentza:x

adrian_tl30 21-05-08 13:09

Re: Opel va avea un logo nou
 
nu-i mare diferenta :| in afara de inscriptia opel nu pare cine stie ce schimbare

dan_stage28 21-05-08 14:42

Re: Opel va avea un logo nou
 
:lol:interesanta in vara voi fi la londra deci la salon merg

FIGHET 22-05-08 03:55

Re: Opel va avea un logo nou
 
emblema va fii putin mai mare decat cea normala dar este un pas inainte pt opel

vizu 22-05-08 15:49

Re: Opel va avea un logo nou
 
arata mai bine...detaliile conteaza:D

22VIN 22-05-08 20:07

Re: Opel va avea un logo nou
 
2 Attachment(s)
ca sa vedeti o diferenta "mai de la distanta".
vechea sigla are cercul mai subtire, iar cea noua cercul mai gros, mai "turtit" pe exterior si mai bombat pe interior.
pe scurt, noua sigla e putin mai eleganta si mai aspectuoasa, dar cum a zis cineva de mai sus, numai ochiul avizat distinge

apache 22-05-08 23:57

Re: Opel va avea un logo nou
 
cand am vazut titlul topicului am zis :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:: shock::shock::shock::shock::shock::shock: .. cum asa ceva?????????????? am fost mult timp fan opel,si inca sunt ...sa isi schimbe emblema pentru mine e ca si cum mi-ar zice ca de maine imi mutileaza copilul ca ii sta mai bine asa ...dar m-am linistit..fulgerasul ramane...nu-i mare schimbare,ba chiar arata mult mai elegant

Bmw_Rulllzzz 23-05-08 00:14

Re: Opel va avea un logo nou
 
chiar imi place mult. chiar daca nu-i mare diferenta


All times are GMT +2. The time now is 15:29.

- Copyright 2026 4Tuning