Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Heidelberg Project by Tyree Guyton (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/78431-heidelberg-project-by-tyree-guyton.html)

Ed_Crane_1983 21-05-08 09:19

Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
8 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...3cc8c243bd.jpg
Heidelberg Project by Tyree Guyton

Creatia lui Tyree Guyton a trecut granita virtualului, ajungand in realitate. Unii au declarat deschis ca "pruncul" lui Tyree Guyton, un artist abstract, e o incursiune in universul necontrolat al kitsch-ului. Se zvoneste ca aceasta masina a fost "proiectul avortat" al unei companii aerospatiale. Costurile de fabricare sunt cat se poate de ridicate, specifica sursele, dar insuccesul masinii de-a dreptul rasunator.

Sasiul e imprumutat de la Porsche 911. Creatorul a cerut pe masina o suma ridicola: 1.5 milioane de dolari. "Supercar-ul" cu un singur loc n-a reusit insa sa adune nici 50000 de dolari pe eBay. E chiar atat de urata, incat sa devina instantaneu un esec?

adrian46 21-05-08 09:37

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
chiar ca e urata,mie unu nu imi place

madboy 21-05-08 09:54

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Face Parte Din Categoria Celor Mai Oribile Masini Din Lume ....

tm_kata 21-05-08 09:55

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
1.5 milioane??????:lol::lol::lol::lol: urata rau

AAAAK 21-05-08 11:36

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Dak tot a vrut sa faca ceva gen SF putea macar sa o faca mai cu gust . Cine sa dea 1,5 mil pe asa ceva ...

Platinum Squirrel 21-05-08 11:36

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
doar un mosh excentric si colectionar s-ar putea sa o cumpere

gunball 21-05-08 11:49

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
e urata rau..si-a luat mare teapa ala.

SV25MBN 21-05-08 11:50

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Ala care a dat si 7 milioane de euro pe acel Ferrari :) Ar trebui sa ii spunem de aceasta masina. Ca sa raspund la ultima intrebare a primului post, DA ! Este ! :)

claud1u_BDT 21-05-08 12:01

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
si ma plimb cu ea prin park ca prin alta parte sunt gropi

Urban_Racing 21-05-08 12:55

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Nu as spunde ca e urata as spune ca e hidoasa!

ovidiums 21-05-08 13:03

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
scaunul face toti banii :D .

VWluci 21-05-08 13:31

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
e prea de tot, chiar ca zici ca e o masina de pe luna, macar de avea nu stiu ce performante sa ii faca forma asta si doar cu un loc!

ovidiums 21-05-08 14:20

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
o mai costa vreo 500000euro shi chederul de pe usa, de aia nu l-au pus.

2fast4you 21-05-08 14:22

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Pretul nu se justifica parerea mea. Masina aia are pe langa sasiul imprumutat probabil si multe alte componente de pe la alte masini precum motorul, sitemul de franare etc. Deci ce ar fi unic la e doar exteriorul care e ingrozitor.

dan_stage28 21-05-08 14:47

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
zici ca e lovita intro parte plus ca e si extreeeeeeeemmmm de urata daca ar scoate 10 mii de dolari pe ea e ceva


All times are GMT +2. The time now is 02:15.

- Copyright 2026 4Tuning