Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   IDEA ERA Show Car (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/78129-idea-show-car.html)

Ed_Crane_1983 18-05-08 21:21

IDEA ERA Show Car
 
9 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...081651519d.jpg
IDEA ERA Show Car

IDEA ERA sarbatoreste 30 de ani de activitate prin prezentarea unui roadster de exceptie. Masina proiectata de designerii celebrului institut italian va fi prezenta in cadrul Automotive News Europe Congress in Torino-Italia (19-20 mai).

IDEA ERA e un roadster care serveste strict placerea condusului, dupa spusele constructorilor sai. In prezent, nu este dotat cu un motor, fiind doar o masina de prezentare. Propulsorul sau ar fi insa unul de 300 CP, cuplat la o transmisie manuala cu cinci trepte.

RUDY20140TDI 18-05-08 23:08

Re: IDEA ERA Show Car
 
Ce ciudatenie !
Parbrizul ala mic si tetierele de la scaune asa de inalte ?
Banuiesc ca ai nevoie de casca sau poate pun un parbriz cava mai mare ?

Marius_mym89 18-05-08 23:43

Re: IDEA ERA Show Car
 
hmmmm....interesant....pare un proiect "old school" (dupa cum arata parbrizul ala mic si spatarul scaunelor ridicat....ca un porsche Spyder ;)) dar cu design si dotari de ultima generatie...

dan_stage28 19-05-08 00:24

Re: IDEA ERA Show Car
 
de esti mai inalt o sa ai probleme cu gatul e interesanta dar e multa munca si dupa aceea fie il distrugi sauil expui intrun beci

vizu 19-05-08 02:17

Re: IDEA ERA Show Car
 
arata destul de bine ....e eleganta in felul ei...dar sa speram ca dimensiunea parbrizului o sa mai creasca altfel nu cred k or sa mai aiba la fel de multi clienti:D

gunball 19-05-08 09:36

Re: IDEA ERA Show Car
 
mie nu imi place, farurile alea microscopice si parbrizul ala nu sunt frumoase deloc.

jacksoon 19-05-08 12:02

Re: IDEA ERA Show Car
 
cam putini cai putere pentru o asa masina

claud1u_BDT 19-05-08 12:30

Re: IDEA ERA Show Car
 
prima data am crezut ca e o macheta la scara mika dar , akum cand citesk si vad ca nu are nici motoro.........nush ce as zic

ady_dl3 19-05-08 19:12

Re: IDEA ERA Show Car
 
nare sari nare piper...nu k ar fi mancare:))..da nu prea imi place:D

mad_aurel 19-05-08 21:46

Re: IDEA ERA Show Car
 
mie imi place, e ceva deosebit....

MoldamiN 20-05-08 08:26

Re: IDEA ERA Show Car
 
eh old school sau aerodinamica slaba...nu prea cred pt ca la viteza mare aeru este impins tare peste parbriz deci nu o sa fii nu stiu ce afectat de vant...masina arata excelent linii curbe elegante...

Big_85 20-05-08 22:33

Re: IDEA ERA Show Car
 
arata bine masina,cu toate ca parbrizul ala ar trebui sa fie mai mare sa nu aduni dupa o plimbare toate mustele in dinti..

UNLORD 21-05-08 17:48

Re: IDEA ERA Show Car
 
Nu ma sparge!

bogddanel 23-05-08 00:29

Re: IDEA ERA Show Car
 
are parbrizu ala mic rau, in rest nu mi se pare sa arate prea rau...

KaPoNe 23-05-08 21:04

Re: IDEA ERA Show Car
 
pacat de tetierele la scaune ca nu se potrivesc mai deloc


All times are GMT +2. The time now is 02:15.

- Copyright 2026 4Tuning