![]() |
Ce difuzoare recomandati pt cielo?
sal all...am un cielo si tot ma gandesc ce dif sa imi pun pe spate...as vrea ceva calumea...si dak se poate sa ma incadrez in bugetul de 2 mil aprox :mrgreen:...ce imi recomandati?
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
puneti pioneer ovale,2 iesiri,e 179 lei setul...io dalea o sa pun.numai ca decupezi putin...
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
am inteles ca pionner nu is fantastici la difuzoare...la cd/mp3 playere is printre cei mai buni insa la dif nu prea...din auzite spun si eu ca nu avut ocazia sa le ascult..
pai...imi poti da o adresa sa vad despre ce dif spui ? |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
io le`am vazut in magazin...daca nu iau pioneer imi iau sony....:)
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
pe spate is de 16.5 nu ? cred ca am gasit ceva interesant...http://www.carsystems.ro/details.php...8&prod_id=1614
ce zici ? :mrgreen: |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
nu stiu ce sa zic :) io vreau sa pun o firma mai cunoscuta:)
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
Donn daca alea nu sunt o firma o cunoscuta atunci nu mai stiu ce sa zic. Hifonics este cu mult mult peste pioneer si sony, iar legat de ultima firma nu este deloc stralucita, atat in difuzoare cat si in cd-player. polist_4ever ia-le cu incredere dar am impresia ca sa asculti tot ce pot oferi dar vor merge si fara amplificare.
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
scuze nu am stiut...nu prea am avut io legatura cu lumea muzicala :P atunci daca sunt bune...la 2 milioane le`as lua si eu :)
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
Eu de exemplu am luat parca cu vreo 115 ron 2 Ground Zero de 16,5 80 RMS, iar o firma buna. Le-am luat chiar de la un user de pe 4t.
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
si eu zic ca is mai buni hifonics la dif decat sony si pionner...acum nu stiu exact ce sa cred...300 si ceva de wati si pret destul de bun...oare cum se aud? ma refer la claritate...ca putere ma gandesc ca au :mrgreen:
si asa pentru curiozitatea mea care e dif intre 2 cai si 3? nu ma prea pricep in domeniul asta si na...:mrgreen: |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
Pa alea pe 3 cai au: joase/medii/inalte iar cele pe 2 de obicei au joase si medii.
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
deci is mai bune alea pe 3....mai complete :mrgreen:
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
Am pe spate Pioneer TS-A6911..si se aud super OK..
http://www.***********/produse/Difuz...iale/TS-A6911/ |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
si arata bine...oricum la pretul ala e normal sa se auda ok...:mrgreen:
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
in primul rand vedeti ce luati, sa nu fie "chinezarii"... am vazut Pioneer facaturi, in magazin, cu factura si tot ce vreti. dar cand le puneai sa cante... sub orice critica.
mai aveti varianta MTX sau, preferatele mele, Hertz... eu am pe spate Pioneer de 16,5, scot 35w (parca), dar se aud acceptabil... pe viitor astea de pe spate vor ajunge pe usile fata, iar pe spate va fi inghesuita o pereche de Hertz ovale, dsc690 daca nu ma insel. Sony sunt cele mai varza, mai bine luati Boschmann sau alte marci "fantoma"... |
| All times are GMT +2. The time now is 07:02. |
- Copyright 2026 4Tuning