Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   [My Scoot] Piaggio NRG (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/74991-my-scoot-piaggio-nrg.html)

Tunelord 03-05-13 08:33

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by pokemonu` (Post 5457666)
Mi-ai dat KO cu sistemul airride :) eu acum nu imi gasesc furtunase din alea cum ai tu ... unde ai gasit ???

Furtun pentru aer? Astea le.am luat de la un magazin care se ocupa cu componente pneumatice si hidraulice. Eu am fost in Bucuresti dar nu am gasit cilintru pneumatic. Componente insa ..da.
Poti incerca:
http://www.belsystem.ro/index/

http://www.airtechsolutions.ro/

CoCoBistrocel 08-07-13 02:20

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
A venit vara.. Nu ai mai facut nimic nou?

laurtzr 11-07-13 12:56

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Wooow ! Am luat pagina cu pagina la rand ... esti criminal omule ! Cata imaginatie , indemanare si rabdare ai ! Cred ca este unicul si cel mai frumos scuter din Romania :d Multa bafta in continuare

DariusAlexandru 22-07-13 10:46

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Īn ce stadiu se află scuterul acum?

Tunelord 22-07-13 20:33

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
9 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by DariusAlexandru (Post 5532305)
Īn ce stadiu se află scuterul acum?

Nu de mult timp am ajuns acasa... asa ca multe nu s-au intamplat. Scooterul oricum era dezansamblat. Mi-am adus din Viena niste Eagle eyes pe led si semnalizari, findca eu nu aveam pe fata semnalizari si o sa faca urat politia altfel. Mi-am facut din tabla de aluminiu un suport pe ghidon pe care vin cele 4 eagle eyes si semnalizarile. Nu ma prea incanta cum arata... dar nu am ce face, trebuie sa raman ''legal'' :lol:. Placa o sa fie polisata sau vopsita neagra... dar la final. Multe nu o sa mai lucrez in perioada urmatoare fiindca am treaba la masina. Dupa ce termin masina o sa reiau..:D

Mirel1919 22-07-13 22:41

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Tunelord (Post 5532715)
Nu de mult timp am ajuns acasa... asa ca multe nu s-au intamplat. Scooterul oricum era dezansamblat. Mi-am adus din Viena niste Eagle eyes pe led si semnalizari, findca eu nu aveam pe fata semnalizari si o sa faca urat politia altfel. Mi-am facut din tabla de aluminiu un suport pe ghidon pe care vin cele 4 eagle eyes si semnalizarile. Nu ma prea incanta cum arata... dar nu am ce face, trebuie sa raman ''legal'' :lol:. Placa o sa fie polisata sau vopsita neagra... dar la final. Multe nu o sa mai lucrez in perioada urmatoare fiindca am treaba la masina. Dupa ce termin masina o sa reiau..:D

La masina nu faci topic? :D

Tunelord 22-07-13 23:31

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Mirel1919 (Post 5532844)
La masina nu faci topic? :D

Nu.. masina nu e chiar asa de modificata. O sa pun probabil niste poze aici cand o termin, daca chiar e cineva interesat :-)

Mirel1919 22-07-13 23:42

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Tunelord (Post 5532873)
Nu.. masina nu e chiar asa de modificata. O sa pun probabil niste poze aici cand o termin, daca chiar e cineva interesat :-)

Poi fa un topic, incet incet se face orice. Ce masina ai? Motor etc

Tunelord 24-07-13 08:10

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Mirel1919 (Post 5532877)
Poi fa un topic, incet incet se face orice. Ce masina ai? Motor etc

Nu o sa am timp si de topicul la masina. Mai ales ca a trecut prin cateva stagii de modificari si nici nu am poze... O sa pun cateva poze aici ...dupa ce e gata. E un Ford Mondeo mkII din 2000. Motor de 2 litri, benzina, 130 de cai. Sper sa o termin saptamana viitoare :D

Tunelord 28-07-13 13:24

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
6 Attachment(s)
Mi-am adus cu mine din Viena si niste lupe noi care bat surprinzator de bine :) Cele vechi erau prinse pe carena fata... si nu am mai vrut lucru asta, asa ca le-am facut un suport pe cadru la cele noi. Destul de greu cu alineatul si cu reglatul .. ca sa potriveasca la gauri cand pun carena sus.. dar am reusit 8)

SST 06 29-07-13 13:46

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
ma bucur , ca povestea continua ! si eu sunt lafel muncesc de mult la un aerox sper sa iasa pe jumatate asa !

pokemonu` 03-08-13 15:18

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Lupele sunt identice cu ale mele :) am pus xenon 8000k pe ele ce pot sa-ti spun e ca in sfarsit pot merge si eu noaptea vad soseaua :)) bafta .

Tunelord 04-08-13 10:30

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by pokemonu` (Post 5541249)
Lupele sunt identice cu ale mele :) am pus xenon 8000k pe ele ce pot sa-ti spun e ca in sfarsit pot merge si eu noaptea vad soseaua :)) bafta .

Da sunt luate de pe dx.com :) Nu le-am incercat, decat in garaj... dar bat chiar ok, deci mersi de recomandare ;)

Tunelord 30-01-14 10:13

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
1 Attachment(s)
Daca mai e cineva pe aici.. Caut carena (burta) de sub scooter. Am sunat in diferite locuri... dar ori nu mai sunt, ori au urechi rupte. Daca stiti pe cineva care are.. spuneti.mi va rog.


All times are GMT +2. The time now is 14:55.

- Copyright 2024 4Tuning