Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   [My Scoot] Piaggio NRG (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/74991-my-scoot-piaggio-nrg.html)

Tunelord 17-08-09 18:00

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
ms ... si apropo.. mi.am mutat rezervoru sub scaun...

poze mai incolo :)

carayman 22-08-09 16:20

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
Cu cat vinzi scuteru? necesita carnet?
app:tsi`a ieshyt super bravo

Mimo 27-08-09 16:24

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
salut ...imi spui si mie de unde ti-ai luat neonul si cat ai dat pe el

R0b3r71n0 26-10-09 09:30

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Norby89 (Post 2441926)
si de atunci nu o mai ajuns....l-am sunat si zice k ba nu mere site-u ...sa-i trimit mail...dupa 1 sapt.il sun ...nu o ajuns la comp.....sa-i trimit mesaj cu adresa si trimite.....dupa inca o saptamana il sun, adica azi...il intreb mah le-ai trimis sau ce faci ? zice ca nu a avut drum la posta si dinalea....da ce site e asta sa-mi bag ceva in el si in site-u lui de tot ca*at-ul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Site-ul pana acum o luna a fost inactiv , acum se poate da comenzi telefonice . radu este serios , nu a vrut sa se intample asa , pana la urma ai primit piesele ?

rinzou 26-10-09 10:25

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
Tunelord vreau si eu sa te intreb ceva , la neonu ala micut de-acolo de sub sa , l-ai legat direct la 12v sau are nevoie de ceva gen un transformator ??

Tunelord 26-10-09 14:23

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
da ..neonul are un transformator...si transformatorul se leaga la 12V.

Scooterul s-a schimbat chiar mult... de cand nu l.ati vazut voi. Imi pare f rau ca nu am avut timpul necesar sa il prezint, dar promit sa o fac cat mai repede posibil. imi cer scuze fata de voi.

ca sa va tin umpic in suspans va zic ce am facut pana acum:
am mutat rezervorul...
am schimbat spatele...
am vopsit ochelarii...
am polisat multe chesti...
inaltator din bronz (+ polisat) pe spate...
2 neoane albastre dedesupt...

La ora actuala ma chinui sa gat ghidonul... mi-am facut ghidon in "M" (poate unii dintre voi stiti cum arata), am polisat toate de pe ghidon: manere si suporti de frana, pipa care tine ghidonul. sper sa-l dat saptamana asta.

poze si mai multe explicatii nu va pot promite acum... fiindca sunt foarte ocupat. dar cat de curand o sa incep cu prezentarea lucrurilor pe care le-am facut.
Imi mai cer odata scuze la cei ce au urmarit tot proiectul pana acum. :)

Respect baieti... si asfalt uscat !

Norby89 27-10-09 13:41

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
hai cu poze:)

PitziAerox 27-10-09 14:25

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
vrem poze ;)

quick_silver2 27-10-09 18:02

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
Ghidon in forma de M ? :|... Hai urca niste poze dupa ce il termini.

Tunelord 28-10-09 14:29

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
4 Attachment(s)
ghidonul e in forma de ''M'' .. intra pe google si scrie: " M Lenker " (e pe germana) si iti apar multe! inca nu e chiar gata... si saptamana asta nici nu cred ca va fii pt ca sunt f bolnav. cam asa arata ghidonul:

Attachment 1151174 Attachment 1151175 Attachment 1151176 Attachment 1151177

PitziAerox 28-10-09 14:56

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
eu stiam despre ce e vorba chiar am vrut sa pun o poza aseara..sa vada si restul ..asteptam sa vedem nrg-ul gata ... ;) bafta

quick_silver2 28-10-09 16:05

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
Stiu cum ii stai linistit , numa mi se pare ca o sa arate urat.. parerea mea dar gusutirle nu se discuta ;)

Tunelord 28-10-09 18:04

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
7 Attachment(s)
UPDATE

Deci... sa incep cu inceputul. Am tot vazut cum altii poliseaza aluminiul... si ma gandeam: "da eo.s mai fraier ca altii ?":evil: si am incercat si eo. Aveam un etrier de fata in plus. unul era pe scooter...celalalt statea pe raft, vopsit rosu. Amandoua sunt Brembo. Lam luat pe cel rosu care era in plus si am inceput sa dau vopseaua rosie jos :???:. dupa aceea am inceput sa il smirgalesc bine...bine ;). de la smirgel de 120 pana la 2000 (+apa). E un lucru foarte migalos si plictisitor. Nu va recomand sa incepeti asa cv daca nu sunteti foarte motivati si numai daca aveti f multa rabdare. Eu am frecat 2 zile la el... si ma dureau varfurile la degete :cry:... de abea le puteam atinge (nu exagerez). Am simtit durerea numai dupa o zi:oops:. In fine, lasand suferinta deoparte :-P...trebuia sa fac rost de pasla (materialul cu care se poliseaza). Foarte greu am facut rost de o bucata destul de mica care am prins.o pe polizor. Apoi am adugat pasta de lustruit metalul (Autosol: foarte buna). Fiind primul lucru pe care il polisez nu a iesit perfect dar va arat ce a iesit: 8)8)
:arrow:

Attachment 1151532 Attachment 1151533 Attachment 1151534 Attachment 1151535 Attachment 1151536 Attachment 1151537 Attachment 1151540

Pareri? :)

razvy_91 28-10-09 18:07

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
ti-a iesit super :D

cred ca am sa incerc si eu acelasi lucru cu capacul de la transmisie :D

rinzou 28-10-09 20:25

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
A iesit chiar ok.. banuiesc ca poza aia cu etrieru putin zgariat asa , e inainte de lustruire nu? Ca pare putin zgariat , in rest e ok..

Bafta si asteptam noile poze cu noile stiri..


All times are GMT +2. The time now is 10:55.

- Copyright 2024 4Tuning