Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   [My Scoot] Piaggio NRG (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/74991-my-scoot-piaggio-nrg.html)

quick_silver2 08-02-09 14:38

Re: Tuning Piaggio NRG
 
cate straturi de vopsea ai dat? ai iesit bine :D imi place ca e "conservat" scuterul, altele de varsta lui is paraitorii cu cadrul indoit :D

Tunelord 10-02-09 13:39

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 2048265)
cate straturi de vopsea ai dat? ai iesit bine :D imi place ca e "conservat" scuterul, altele de varsta lui is paraitorii cu cadrul indoit :D

nici nu mai stiu exact... 3 sau 4 cred :) ms:D

rinzou 10-02-09 16:10

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Zi-mi si mie daca se vede bine in oglinzile alea..

Merci !

Tunelord 11-02-09 10:16

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by rinzou (Post 2054620)
Zi-mi si mie daca se vede bine in oglinzile alea..

Merci !

foarte bine nu se vede...dar mie imi ajunge... intradevar sunt umpik mici..dar mie imi ajunge si vad cat trebe :) te descurci cu ele ;)

Raulyto 11-02-09 14:17

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Arata chear bine "mobra";)

mircealex16 18-03-09 19:47

Re: Tuning Piaggio NRG
 
frumos scuter :D dak ii schimbai si semnalizarile .. sa le fi pus pe led .. si becurile la faruri .. nu xenon .. macar de alea albe :D ar fi fost superb :X
dar oricum a iesit bine . bravo

Felix_Arad 18-03-09 20:54

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Frumos scuterul. Frumoasa culoare. De ce nu renunti la aripa spate? Oricum a iesit mai fain ca nou!!!:D

Tunelord 19-03-09 14:04

Re: Tuning Piaggio NRG
 
2 Attachment(s)
@mircealex16: am becuri albastre...si faza lumga bate ca xenonu.l...se vede chiar bine... aia ce se vede in poza ii pozitia... am becuri portocali la pozitie... adica am avut... pt ca acum am rosi.. ;)

@Felix_Arad: daca renunt la aripa... imi ramane descoperit rezervorui...si ii ca o cutie patrata jos... si nu imi place cum arata... Ar fii fain sa imi mut rezervoru...da ii de lucru si nah... :| ... nam chef.. nici timp :|

Attachment 838258 Attachment 838259
vezi... cum ii la asta de ex:.... ala verde de sub scaun ii rezervoru.... si asta io taiat aripa jos... da nu.mi place cum arata ptr ca ramane rezervoru descoperit.
-si la ala albastu ii la fel... numa ca ala cu nrg.ul albastru si.o dat aripa de tot jos (exact cum spuneai tu)... si a ramas cu rezervoru ala expus...care mie nu.mi place..:(
oricum... NU II MAI FAC NICI O MODIFICARE... CA VREAU SA IL VAND ! :)

DutzuMaster 25-03-09 15:45

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Salut tuturor! Sun nou pe forum ! Am ramasdestul de impresionat de ceea ce ai faqut tu cu scuterul ....
Am si eu un Piaggio NRG 2001 de 49 SPORTseris .am pe el toba sport Arrow! Cand l-amluat alerga cu 115 la drum drept intins.... dar parcurs ,din cauza ca Nu ampus antigel la pompa de apa curge apadin el de asemenea toata vara nu am bagat ulei in el l-am frecat si pe drum de sat... frana pe spate e dusa si aia( l-am faqut praf ce sa mai) Peste o saptanama sau 2 m-amgandit sa il reconditzionez ba chiar sa ii bag tuning sa alerge si mai repede dar si la aspect!

As vrea niste sugestii in special la partea cumotorul........ Dar si la aspect! De unde as putea sa fac rost de o caroserie noua? la un pretz convenabil:P am ea e cam saparta

Norby89 27-03-09 23:26

Re: Tuning Piaggio NRG
 
deci e superb NRG -ul. am si eu un NRG . Bafta !

VladM 14-04-09 11:20

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Frumos scuterul,zi-mi putin stickerele de unde le-ai luat ?

Tunelord 14-04-09 14:59

Re: Tuning Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2236942)
Frumos scuterul,zi-mi putin stickerele de unde le-ai luat ?

stickerele cu Stage 6 le.a facut o firma ... care se ocupa cu asa ceva :)

JuST_GiuGiu 17-04-09 23:15

Re: Tuning Piaggio NRG
 
de curiozitate cati bani ai bagat in ea pana in momentu-l de fata si tu ti-ai pus becuri cu o putere mai mare sau xenon(am inteles ca pe scuter nu se poate pune xenon)

P.S este unu-l dintre cele mai reusite scutere si facuta cu mult stil!

Tunelord 18-04-09 15:27

Re: Tuning Piaggio NRG
 
bani?.. :D nu mai zic nimic. tac.:| (multi oricum..). becurile nu sunt xenon, sunt exact aceeasi putere dar sunt albastre. asa sunt vopsite de fabrica. da se vede foarte bine:)

''P.S este unu-l dintre cele mai reusite scutere si facuta cu mult stil!''

^^ms mult^^ ;)

marcellyno 26-05-09 20:10

Re: Tuning Piaggio NRG
 
super ti-a iesit scuterul, imi place....;) am si eu unul din 2001 e gri inchis dar as vrea sa-i schimb culoarea, insa m-ar interesa ce de facut din punct de vedere al documentelor daca vreau sa-i schimb culoarea???
aaa si scuterul tu l-ai vopsit acasa? cum ai facut? cu compresorul sau cu sprayuri din alea ce se gasesc in comert? bafta!!!!:D


All times are GMT +2. The time now is 12:04.

- Copyright 2024 4Tuning