Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/73975-vw-golf-5-gti-modificari-posibile.html)

bestboyalex 08-04-08 11:49

Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
SALUTARE TUTUROR ,
sunt fericitul posesor al unul Golf V GTI , caruia , bineinteles vreau sa il aduc modificari , doar tehnice ( sau ma rog , fara a umbla la exterior ) .
In prima faza ,i-am montat un filtru de aer sport INJEN , un short shift FORGE , iar electronica ( chip DIMSPORT ) . Ce credeti ca as mai putea face ?
Multumesc

Bemelo 08-04-08 16:30

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
Quote:

Originally Posted by bestboyalex (Post 1472875)
SALUTARE TUTUROR ,
sunt fericitul posesor al unul Golf V GTI , caruia , bineinteles vreau sa il aduc modificari , doar tehnice ( sau ma rog , fara a umbla la exterior ) .
In prima faza ,i-am montat un filtru de aer sport INJEN , un short shift FORGE , iar electronica ( chip DIMSPORT ) . Ce credeti ca as mai putea face ?
Multumesc

Evacuare .. Milltek , APR , supersprint, custom :D. Filtru sport Injen e filtru sport sau admisie cu cu tubulatura ? Injen stiu ca asa avea, daca nu e asa ar merita si o admisie ca lumea ori Injen ori Forge. Blow off valve? tot Forge au 2 modele cred unu scump si unu ieftin. Ambreiaj Sport?

bestboyalex 08-04-08 16:36

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
Mersi... evacuarea Milltek e pe vine ... blow off am ... dar am uitat de el :) .... filtrul de aer este cu admisie directa ... nu stiu daca e sport sau nu ... ( vezi nick racing , de acolo l-am liuat ) ...vad ca si tu ai unul identic ... ce i=ai facut; )?

Bemelo 08-04-08 19:43

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
ai pm. :D....

CHIRIAC_87 25-07-08 13:03

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
ai putea incerca injectoare fsi cu debit marit si o pompa de combustibil tot cu de bit marit

CHIRIAC_87 25-07-08 13:04

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
si ai mai putea incerca un kit de transmisie si unu turbo

bogdan_wrc 28-07-08 08:14

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
la ce sa faca cu ele?
alimentarea la GTi tine lejer 400 de cai.

inejctoare sa puna de cupra, sau de S3..daac rvea sa treaca de 330 de cai..pana atunci..
scoate BOV ca mai mult strica. citetse si ai sa vezi de ce... ca nu e ca-n filme...
ai draq aia care au scos NFS si F&F....

pune o admisie completa , un DV si un PCV valve sa tina bine, si dupa aia vezi soft stage 2, turbina, injectoare....

X-Ray-Eyes 30-12-08 18:05

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
Quote:

Originally Posted by autoled (Post 1948135)
sal poti sa ii mai aduci modificari legate de iluminat .www.autoled.ro

Bineinteles ... ce idee buna ... ca tot sunt sarbatorile de Craciun ... poate nu ai sorcova cu care sa mergi in vizita la rude !
Eventual ptr un efect garantat iti recomand un Glob disco infiletat in plafon si un set de lasere care sa bata direct in el .

beck 30-12-08 18:21

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
Quote:

Originally Posted by X-Ray-Eyes (Post 1949711)
Bineinteles ... ce idee buna ... ca tot sunt sarbatorile de Craciun ... poate nu ai sorcova cu care sa mergi in vizita la rude !
Eventual ptr un efect garantat iti recomand un Glob disco infiletat in plafon si un set de lasere care sa bata direct in el .

si cip tuning de 40 reni putere :D

elspa 01-01-09 23:58

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
http://www.srz.ro/pagini/vag%2018t.html

aviator 03-01-09 14:13

Re: Vw Golf 5 Gti - Modificari Posibile
 
Cred ca o sa fie o masina foarte intresanta dar fara stralucire.
Daca tot bagi in ea de ce nu alegi ce e mai bun?


All times are GMT +2. The time now is 17:30.

- Copyright 2026 4Tuning