Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Skoda (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda.html)
-   -   un pic de ajutor ...va rog (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda/73551-pic-ajutor-rog.html)

vlady_20 05-04-08 02:33

un pic de ajutor ...va rog
 
rog posesorii se skoda octavia sa-mi spuna cat consuma un motor 1,8 benzina 20v{mixt,urban,extraurban}....dar un motor de 1,6 benzina?....vreau sa imi cumpar una..insa nu stiu daca sunt "sugative" sau nu...ms anticipat

vioami 06-04-08 13:58

Re: un pic de ajutor ...va rog
 
Bine ai venit vlady 20! Orasul este cumva Braila?

Stuey 12-04-08 14:14

Re: un pic de ajutor ...va rog
 
Quote:

Originally Posted by vlady_20 (Post 1466849)
rog posesorii se skoda octavia sa-mi spuna cat consuma un motor 1,8 benzina 20v{mixt,urban,extraurban}....dar un motor de 1,6 benzina?....vreau sa imi cumpar una..insa nu stiu daca sunt "sugative" sau nu...ms anticipat

Eu am 1,6 benzina...si consumul..e cam ca in carte..depinde cum mergi (eu merg destul de agresiv, dar cateodata mai merg si economic -adik normal :-P-) mixt cam 7, in oras (bucuresti) cam 9-10 % si in afara...imi ia 5,7 -6 %. Eu zic ca e acceptabil :) (Am mers si cu viteza mare...peste limita admisa..mult peste :) si am avut consum de 8 %

MENTOR_SQUAD 13-04-08 12:47

Re: un pic de ajutor ...va rog
 
Octavia 1 / Tour (consum minim-maxim reale, masurate in Bucresti, in conditiile in care masina este in stare tehnica buna, deci variabilele sunt doar traficul si soferul)

1.6MPI 8v 102CP:
- urban: 8-13%
-extraurban: 5-9%

1.8T MPI 20v 150CP:
- urban: 8-16%
-extraurban: 5-13%

Daca ai de ales intre cele 2 motorizari pe Tour masina noua, nu sta in cumpana: mergi pe 1.8T. Chiar si in cazul masinilor SH, tot ultima as alege-o. Bafta !


All times are GMT +2. The time now is 23:37.

- Copyright 2026 4Tuning