Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Geox' (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/73534-machete-lucru-geox.html)

Geox` 04-04-08 23:52

Machete in lucru - Geox'
 
6 Attachment(s)
Bmw E46 M3
Scara: 1/18
Fabricant:Made in china:-|
Propietar:George_geox
Stare:UnderConstruction

Bmw`u era modificat de cand l-am loat(nu prea imi place),nu am umblat decat la partea electrica i-am adaugat o baterie (Varta 9V)de camera video,si in rest alte panarame care vor fi scoase,deaja am dezmembrato si astept idei.

DonCorleone 05-04-08 01:31

Re: 'Macheta' Bmw
 
1. folie NEAGRA geamuri - autorizata RAR :P
2. o vopsea misto, eventual in 2 culori (observ ca e din plastic.. acum nu stiu daca e mai avantajos sau nu, baietii de pe aici vopsesc machete de metal si se chinuie sa dea jos vopseaua veche, la plastic nu cred ca e cazul)
3. de body kit/spoilere/praguri nu cred ca mai e loc, deja e "tunarita" in sensul asta :P oricum nu stiu daca la plastic merge trucul cu kit/poxilina etc.
:arrow:cam atat parerea mea

Geox` 05-04-08 11:07

Re: 'Macheta' Bmw
 
7 Attachment(s)
Aseara i-am mai facut ceva pana gasesc chit pt plastic!
Acuma am o intrebare:Am un prieten care are un elicopter cu engine nitro si nu are telecomanda la el,si vreau sa-i cumpar eu motoru si vroiam sa stiu dak trebuie sa-mi cumpar telecomanda sau merge pe asta care o am acum:?:eu zic ca trebuie si telecomanda:sad:si nu dau pe motor cat dau pe telecomanda!oricum fuge ia si asa da...o sa pun un filmuletz.sa vedeti...

gelu_r 05-04-08 12:34

Re: 'Macheta' Bmw
 
de unde ai jantele???? pana la urma e cu telecomanda?

Geox` 05-04-08 13:56

Re: 'Macheta' Bmw
 
Da masina e cu telecomanda,iar cat despre 'jante' nu sunt jante ci` capace:|as fi vrut eu sa fie jante!!ce ziceti cum arata:?:

virusel 05-04-08 14:48

Re: 'Macheta' Bmw
 
cat ai dat pe ea?

Geox` 05-04-08 14:49

Re: 'Macheta' Bmw
 
500 lei vechi:D

Geox` 08-04-08 10:49

Re: 'Macheta in lucru' - Bmw
 
Am gasit si de une sa ma inspir:arrow:https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=50334:dance:

Naitzu 08-04-08 20:01

Re: 'Macheta' Bmw
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 1467273)
de unde ai jantele???? pana la urma e cu telecomanda?

cred k jantele sunt.. hartie lipita peste ...dar nu bag mana in foc..

Geox` 09-04-08 08:15

Re: 'Macheta' Bmw
 
Quote:

Originally Posted by Naitzu (Post 1473785)
cred k jantele sunt.. hartie lipita peste ...dar nu bag mana in foc..

Da,sunt jantele vechi iar peste ele am lipit autocolantu:smile:se vad destul de bine:D

Geox` 09-04-08 18:34

Re: 'Macheta in lucru' - Bmw
 
4 Attachment(s)
Astazi am facut si porbagajul sa se deschida,probabil vor urma si usile :D:arrow:

manu_96xls 09-04-08 19:30

Re: 'Macheta in lucru' - Bmw
 
Vad ca ai idei bune. Bravo pentru ca te-ai gandit sa faci unele elemente sa se deschida.
Bafta la vopsit:) Si cine stie poate pe langa portbagaj si usi rezolvi si cu capota:D

Geox` 10-04-08 11:32

Re: 'Macheta in lucru' - Bmw
 
As` face dak as face rost de motor de macheta(motor are da nu e k cel de la machete):lol: deocamdat sa le fac pe astea:D
-am o problema la porbagaj cand deschid porbagaju loveste in geam sper sa rezolv asta.dak are cineva vreo poza sa-mi arate sistemul de descidere la o macheta).;)

Geox` 18-05-08 18:14

Re: 'Macheta in lucru' - Bmw
 
Ma poate ajuta cineva in leg cu problema aceasta?:rolleyes2
Am un prieten care are un elicopter cu engine nitro si nu are telecomanda la el,si vreau sa-i cumpar eu motoru si vroiam sa stiu dak trebuie sa-mi cumpar telecomanda sau merge pe asta care o am acumeu zic ca trebuie si telecomanda si nu dau pe motor cat dau pe telecomanda!:?:ce parere aveti?

dorin_cdg 18-05-08 18:57

Re: 'Macheta in lucru' - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by george_fufly (Post 1539973)
Ma poate ajuta cineva in leg cu problema aceasta?:rolleyes2
Am un prieten care are un elicopter cu engine nitro si nu are telecomanda la el,si vreau sa-i cumpar eu motoru si vroiam sa stiu dak trebuie sa-mi cumpar telecomanda sau merge pe asta care o am acumeu zic ca trebuie si telecomanda si nu dau pe motor cat dau pe telecomanda!:?:ce parere aveti?

motorul nu prea are legatura cu statia emitatoare....singura legatura trebuie sa fie intre emitator (radio-telecomanda) si receptor. :D


All times are GMT +2. The time now is 20:38.

- Copyright 2024 4Tuning