Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea : Rekord C 1972 si Rekord P2 1961 (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/73273-masina-mea-rekord-1972-rekord-p2-1961-a.html)

bAndrei 02-04-08 23:12

Masina mea : Rekord C 1972 si Rekord P2 1961
 
4 Attachment(s)
Salutare tuturor, iata ca incep si eu aici o scurta descriere.
Momentan in lucru Rekord C 1972, undeva in martie, se pare ca ultimul lot, 1900cc, momentan in curs de restaurare, a fost si mai e ceva de munca dar din fericire e la prima reparatie, si repar doar daunele timpului nu si ale altor "meseriasi"

kirin 04-04-08 12:35

Re: Rekord C 1972 si Rekord P2 1961
 
pune si P2

bAndrei 04-04-08 12:40

Re: Rekord C 1972 si Rekord P2 1961
 
5 Attachment(s)
noo bine...incep cu cel din 1961, motor 1700cc, schimbator la volan cutie 3 trepte

bAndrei 04-04-08 12:46

Re: Rekord C 1972 si Rekord P2 1961
 
5 Attachment(s)
si ar mai fi cel din 1962, tot 1700 cc, de data asta 2 usi

pablo.odg 04-04-08 13:15

Re: Rekord C 1972 si Rekord P2 1961
 
is niste bijuterii toate masinile. ai de gand doar sa le restaurezi, sau sa le si "actualizezi" putin?

bAndrei 04-04-08 15:39

Re: Rekord C 1972 si Rekord P2 1961
 
deocamdata doar sa le restaurez, in lucru este cel din '72..pt mai multe detalii...

http://forum.opelclassic.ro/viewtopic.php?f=17&t=58

bAndrei 08-08-08 14:41

Re: Rekord C 1972 si Rekord P2 1961
 
5 Attachment(s)
inca una proaspata...frige. tocmai a ajuns de pe meleguri brasovene, primele imagini nocturne


All times are GMT +2. The time now is 18:29.

- Copyright 2026 4Tuning