Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Informatie bord BMW E36 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/72829-informatie-bord-bmw-e36.html)

burnout_bmw 30-03-08 19:04

Informatie bord BMW E36
 
Am si eu o intrebare pentru cei care cunosc mai bine.... daca se potriveste bordul de pe E36 4usi pe E36 2 usi coupe(nu compact), este la fel, este mai mare? a facut cineva transferul asta?

Va multumesc

burnout_bmw 31-03-08 18:24

Re: Informatie bord BMW E36
 
Chiar nu stie nimeni daca bordul de pe 4 usi are aceleasi dimensiuni ca cel cu 2usi coupe?

Guwy 31-03-08 21:18

Re: Informatie bord BMW E36
 
Quote:

Originally Posted by burnout_bmw (Post 1458117)
Chiar nu stie nimeni daca bordul de pe 4 usi are aceleasi dimensiuni ca cel cu 2usi coupe?

Da are aceleasi dimensiuni .

burnout_bmw 01-04-08 20:04

Re: Informatie bord BMW E36
 
ok, multumesc mult.

Ai tu cumva unul de vanzare (doar daca este negru complet, ca al meu e gri) si la ce bani? ma intereseaza doar coaja +torpedoul.

burnout_bmw 02-04-08 22:26

Re: Informatie bord BMW E36
 
Ca sa nu mai deschid alt topic va mai rog sa ma lamuriti cu ceva: mai demult mi s-a stricat senzorul de impulsuri de pe arborele cotit neavand altul am improvizat unul de la un camion, mecanicul spunandu-mi ca nu are nimic, dupa ce l-am pus indicatorul instant de consum nu mai indica decat maxim 22, ulterior a aratat din ce in ce mai putin pana a ajuns sa arate maxim 6, acum am cumparat senzor (sh) si tot la fel indica. Care ar putea fi cauza?

eventual rog un moderator sa modifice titlul topicului.

Multumesc

sacal19 10-04-08 11:04

Re: Informatie bord BMW E36
 
am eu un bord .. de 318 is.. da se potrivesc cel de la un coupe la 4 usi .. daca te intereseaza .. 0767596869

mistreku 10-04-08 20:34

Re: Informatie bord BMW E36
 
care shtie ca sunt codurile alea de la 1 la 6 care tzi le arata calc de bord cand il resetezi? tot la E36

DAN18bt 09-11-08 16:29

Re: Informatie bord BMW E36
 
Am o problema la 318i! Nu mi afiseaza nimic in ecranul de bord! M am uitat la panoul de sigurante si am obs ca i lipseste una! M am uitat si mai atent si am vazut ca in locul in care lipseste are un singur pin celalalt fiind cazut sau cine stie... Siguranta e :bord display! Sa fie de la ea? Ce e de facut?

Sah@Mat 12-09-10 17:56

Re: Informatie bord BMW E36
 
:-P interesant topic , ai incercat sa modifici nu de alta da ideea mi sa parut interesanta...:D

daflyer_oradea 13-09-10 13:20

Re: Informatie bord BMW E36
 
din cate stiu eu nu se potriveste bordul de coupe la 4 usi si nici invers...eu am incercat demult, si...nu merge.

Sparkle_81 14-09-10 06:05

Re: Informatie bord BMW E36
 
Cred ca sa inteles gresit : initiatorul se referea la coaja bord iar ceilalti au inteles ceasirile de bord . Di cate stiu coaja de bord de pe coupe nu merge pe sedan sau viceversa ; Coaja de coupe este mai scurta .


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

- Copyright 2026 4Tuning