Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Dj 05 PMD (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/72494-dj-05-pmd.html)

DJ-05-PMD 27-03-08 09:41

Dj 05 PMD
 
De curand am achizitionat PMD-ul lui Mitza care de altfel este coleg cu mine aici la Serpico,la fel si Dany...este primul meu Oltean :D Mi-au placut de mic copil Oltcit-urile si acum ce sa fac,am pus mana pe o bijuterie... Deocamdata nu am poze cu masina,este in reconstructie,bara fata refacuta+vopsit,bara spate vopsit,tre sa termin interiorul,trebuie pusa la punct muzica.... dar asa ca idee am gasit o poza mai veche....
DJ-05-PMD

Gabi 27-03-08 09:43

Re: Pmd
 
Felicitari pentru achizitie ! Sper sa ai aceleasi gusturi bune pe care le-au avut (si au) fratii PMD si... s-o pastrezi vie, ca e pacat de ea! Anu' trecut eram hotarat s-o iau eu, da' au intervenit alte probleme si am sarit din schema!

DJ-05-PMD 27-03-08 09:45

Re: Pmd
 
Deocamdata noroc cu Mitza...pt ca el se ocupa de ea,eu doar stau si invat si il ajut si eu :)
Multumesc...

FuriaOarba 27-03-08 10:13

Re: Pmd
 
vroiam sa-ti trimit schemele la instalatia electrica,da daca se ocupa mitza,sigur stie ce face deci nu cred ca mai e nevoie!succes cu olteanu!+pentru pasiune.servus nu'ma bine

Danutz Bratosin 27-03-08 10:56

Re: Pmd
 
asteptam poze noi cu ea....
sper sa ai grija de ea cum a avut si Mitza:)

bodyspeed 27-03-08 19:25

Re: Dj 05 Pmd
 
Quote:

Originally Posted by DJ-05-PMD (Post 1449878)
De curand am achizitionat PMD-ul lui Mitza care de altfel este coleg cu mine aici la Serpico,la fel si Dany...este primul meu Oltean :D Mi-au placut de mic copil Oltcit-urile si acum ce sa fac,am pus mana pe o bijuterie... Deocamdata nu am poze cu masina,este in reconstructie,bara fata refacuta+vopsit,bara spate vopsit,tre sa termin interiorul,trebuie pusa la punct muzica.... dar asa ca idee am gasit o poza mai veche....
DJ-05-PMD

sa o stapanesti sanatos si fara incidente,
inainte de a vrea gabi sa o ia.., am vrut si eu ..merita si merita fiecare banut dat pe ea, este o bijuterie...
La mine a intervenit altceva... sau mai bine zis altcineva.. e in semanatura e CME-ul,,,:D

Danutz Bratosin 27-03-08 20:23

Re: Dj 05 PMD
 
mai multe detalii....body?
ce model e...ce are pe la motor...(park era turbo)....ce mai sti si u despre masina:)

Dumitru Cristian 27-03-08 20:34

Re: Dj 05 PMD
 
Salut!
Felicitari pentru achizitie! Si pe mine m-ar interesa detalii tehnice:D

bodyspeed 27-03-08 20:46

Re: Dj 05 PMD
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 1451103)
mai multe detalii....body?
ce model e...ce are pe la motor...(park era turbo)....ce mai sti si u despre masina:)

Oltcitul din cate stiu eu.... : la motor nu are turbo, dar daca proprietarul va vrea..cred ca MITZA e incantat sa il faca... , stiu ca motorul e refacut complet e nou ....;)
mai multe detalii sa le spuna actualul proprietar ;)

denis94 29-03-08 20:28

Re: Dj 05 PMD
 
frumoasa masina sa ai grija de ea!

DJ-01-CEW 29-03-08 22:07

Re: Dj 05 PMD
 
cand te-oi vedea la volanul lu 05-PMD.....atunci poti spune k e al tau....pana atunci............................................ ......intelegi ce vreau sa zic.

Co5m1n eXtreme 08-04-08 22:17

Re: Dj 05 PMD
 
1 Attachment(s)
:arrow::arrow::rolleyes2:arrow::arrow:

Dumitru Cristian 08-04-08 22:22

Re: Dj 05 PMD
 
No coment! Bestiala si nici nu e terminata!

DJ-05-PMD 14-04-08 13:30

Re: Dj 05 PMD
 
Imi cer scuze ca nu am revenit mai devreme insa am avut treaba...masina este din '91...motorul este de Franta,cutia la fel (4+1),caburator de franta Solex...masina are ceva modificari pe la motor...deocamdata mai trebuie facuta bara din fata,ori refacuta ori alta noua,o sa duc masina asta seara la FHL sau la Fibrocom,apoi trebuiesc revopsite barile fata spate,montata sita in fata,reglata directia si umblat pe la toba...saptamana asta ar trebui sa fie gata!
Iar pt cei care fac parte din grupul lui Gica-Contra,nu am fost la volanul ei pana acum pt ca Mitza s-a ocupat de ea si doreste sa o faca boboc :)
Toate cele bune :)

daniel_SFR 16-04-08 16:24

Re: Dj 05 PMD
 
editat de valib.

P.s: e problema lui cum o conduce, e masina lui, proprietatea lui. Daca iti pasa de masina atat de tare, trebuia sa o cumperi tu.;)
Te-as ruga frumos sa nu mai fii atat de rautacios, chiar daca poate ai si tu dreptate. Dar e masina lui de acum inainte, si face ce si cum doreste cu ea.


All times are GMT +2. The time now is 19:25.

- Copyright 2024 4Tuning