![]() |
E30/Ursulet: 2 usi sau 4 usi?
ce preferati? e singurul model unde coupe-ul nu e detasat mai tare decat sedanul, cum e la pisica, e46 si cum va fi si la generatia prezenta.
|
Nu te supara, dar care e scopul acestui topic?
Astept un motiv intemeiat! daca nu.... |
poate vreau sa-mi iau e30 si nu-s decis cu ce tip de caroserie. whats the fucking problem? parca scriu topicuri pe spatiu vostru de pe hard disk. lol
ps. rosonic, nu intrebarea ta m-a deranjat ci comentariile 'expertilor'. |
Re:
Quote:
|
chiar, rosonic.. delete it, please. se pare ca unora le e greu sa spuna CE AR ALEGE EI IN LOCUL MEU. e destul de clar ca ma intereseaza doar ca styling si nu am preferinte in legatura spatiului si numarului de usi, nu?'
stupid. |
dak il vrei pentru fugareala, si dak vrei sa-l modific , clar modelul in 2 usi, dak il vrei sa iti mai cari si familia, dar este singura berlina sport pe care ti-o permiti... 4 usi clar
dak imi spui mai multe detalii, tare bine ar fi :lol: |
ar fi vorba de o masina de fun (pentru treburi serioase am alt mijloc de transport... economic, elegant si sigur)... deci ar merge si 2 usi. intrebam de curiozitate... multi sunt de parere ca ursii arata mai bine in 4 usi... si parca si eu tind in directia aia... mai ales ca mi se pare o masina frumoasa stock, doar coborata si cu niste jante deosebite, late. pentru modificari, aripi latite si alte smecherii e mai bun in 2 usi.
apropo, intre timp in peisaj a aparut o calibra turbo 4x4 impecabila, 290cp, de la primul proprietar in romania de vreo 6 ani, cu piele, incalzire scaune, full electric, aer conditionat, etc... ma atrage! |
ursuletul e urat fiind un model vechi si inestetic, cui ii place ii place din alte considerente, fiindca imaginea lui e demodata de 15 ani deacum.(de exemplu mie imi place pentru ca e un bmw, pt ca e un clasic si pt ca modelul asta are rezultate exelente prin cursele de strada :lol: :lol: ),deci nu poti spune ca in 4 usi e mai frumos decat in 2 usi sau invers.
daca il vrei pt fun, ia-ti in 2 portiere, ai mai multe posbilitati de tuning, si e si mai usoara, deci vei obtine rezultate mai spectaculoase. dak iti permiti sa iei calibra, cumpar-o, mie mi se pare cel mai reusit model pe care l-a avut opel pana la ora actuala, deci e cea mai buna alegere daca nu te deranjeaza faptul ca nu se mai produce de cativa ani buni |
la calibra am ramas si eu cu gandul. mai ramane pana ma intorc in romania sa decid daca merita diferenta (mare) de bani intre ursulet si calibra respectiva... mai e si chestia ca la ursulet nu am unul anume la care ma gandesc, si majoritatea sunt praf... la calibra stiu de care vorbesc si e impecabila, si mai noua ('95 parca). 4x4 turbo asta mai si consuma in unele cazuri mai putin ca un 325i care e cu 3 clase inferior la performante... lipseste doar tractiunea spate ;)
nu ma deranjeaza faptul ca nu se produce nici una dintre ele... amandoua sunt oricum populare la dezmembrari si oricum n-am bani sau placere sa iau vreo miata, 3er, mg, astra bertone, impreza etc. doar pentru fun... |
Re:
Quote:
|
Re: E30/Ursulet: 2 usi sau 4 usi?
el se gandeste la cerculete si burnout-uri..
si e altfel cu 4x4,la unele modele e aproape imposibil tocmai din cauza tractiunii lor..mult mai simplu cu rwd |
| All times are GMT +2. The time now is 04:01. |
- Copyright 2026 4Tuning