Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   Nu stiu ce vreau (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/71853-stiu-vreau.html)

bulldog_cox 22-03-08 20:08

Nu stiu ce vreau
 
am o mare dilema...nu stiu ce vreau, dupa Pasti vreau sa ma duc in Germania sa iau o masinuzta:D in jur la 20000 dar nu sunt "batuti"
-imi plac urmatoarele: 2.0l TFSI(audi, skoda, vw pana in 30-40000km) ,Audi A4 , Bmw seriile 3 si 5...deja vreau prea multe:)
--ma gandesc mult la TFSI (in special skoda RS)dar nu sunt lamurit cu consumul...stiu ca e in jur de 8 afara si 11 in oras la un mers normal...nu stiu ce inseamna mers normal afara...adica..care ar fi viteza maxima?pentru consumul asta...
--consumul :x !! motivul pentru care ma gandesc la varianta de 170cp(audi,RS, Passat) de 2.0l ....dar nici performatele nu sunt aceleasi...
--seria 5...sunt cele mai frumoase...dar mi se pare jalnic un seria 5(la bani astia cu multi km) cu motor de 2.0l....si daca sare de 2 litri...vin impozitele si RCA(cu care faci mai nimic..)...si daca e motor mare deja ma gandesc si la un x5 sau touareg.
--deocamdata sunt student....mai am 1 an.....bani 80% de la parinti....deocamdata...
--mai apare ceva...daca iau RS se va devaloriza foarte mult fata de un BMW care e BMW pana la urma..

deloc nu sunt hotarat...va rog ajutati-ma si voi
multumesc

ionut_cluj 22-03-08 20:33

Re: Nu stiu ce vreau
 
BMW, daca vrei sa nu pierzi multi bani, Accord 2,4 daca vrei senzatii tari. parerea mea.

bulldog_cox 22-03-08 21:22

Re: Nu stiu ce vreau
 
multumesc....ma dezamagesc taxele pentru motoarele mai mari de 2.0:(

Cosmin255 23-03-08 11:46

Re: Nu stiu ce vreau
 
Audi A4 2.0 e ok in bugetul tau

BAMBAKE 23-03-08 13:23

Re: Nu stiu ce vreau
 
5-ar fara discutie..te face sa nu iti mai aduci niciodata aminte de tfsi..si alte acareturi...

rocky_cosmin89 23-03-08 17:43

Re: Nu stiu ce vreau
 
sfatul meu ... in primul rand trebuie sa te hotarasti la o anumita gama de masini ... si trebuie sa shtii ce vrei de la masina si ce o sa faci cu ea...adica de ex daca o iei pt tuning...moficari....sau daca vrei sa mergi pe munti cu ea...etc...am dat doar exemple....dupa aceea, la ce clasa....hatchback...medie...mare....coupe....spor t......ai pus acolo la un loc o gramada de masini incomparabile.... :)
spor la treaba ;) si inca ceva....dupa care sa te limitezi la un pretz....si sa te gandesti si la cheltuielile viitoare...: consum, service etc.

bulldog_cox 24-03-08 00:31

Re: Nu stiu ce vreau
 
mda.... pai acest punct de vedere service,consumabile,etc... ma face sa nu ma gandesc la seria 5,nu vreau coupe,vreau o masina mai spatioasa care sa si traga...

am condus seria 5 cu 3.0l diesel...si am vazut ce poate si sunt sigur ca ala o sa imi scoata tfsi-urile din cap dar service-ul....motor mare,impozit si RCA mare...si normal ca tre sa faci si un casco, kit ca e bmw sau skoda....

22VIN 24-03-08 18:25

Re: Nu stiu ce vreau
 
nu inteleg de ce vrei sa "arunci" 20mii euro pe un SH. parerea mea ca de la 15000euro (si asa e mult) in sus nu merita nici un SH. sunt suficiente masini noi in banii astia. printre care si un mitsubishi lancer cu f multe optiuni, si un honda civic (si sedan) cu 140cp la bord, si opel astra GTC, sunt foarte multe si sunt noi. gandeste-te bine pt ca ce e nou e nou si ai mai multa satisfactie. nici un pic de uzura, si 0km la bord.
sincer, mie mi-ar parea rau sa stiu ca am dat 20mii euro pe o masina care are o zgarietura pe colo, stiu ca s-a mers cu ea, niste uzura pe colo in interior etc

~ EWN ~ 26-03-08 18:58

Re: Nu stiu ce vreau
 
Cum au zis si altii Honda Accord ar fi perfecta cu motorul de 2.4, super masina, super motor, super fiabilitate, si super scumpa taxa de prima inmatriculare :)) daca nu Honda, atunci Skoda Octavia RS 2.0 TFSI dar Honda e Honda :D

ionut_cluj 26-03-08 22:23

Re: Nu stiu ce vreau
 
un A3 SportBack S-line Quattro 2,0 TFSI 200 cp te-ar interesa?

bulldog_cox 27-03-08 14:58

Re: Nu stiu ce vreau
 
mda...si la A3 m-am gandit sportback 2.0 tfsi..

ionut_cluj 27-03-08 21:47

Re: Nu stiu ce vreau
 
am unul la un partener... 2005, piele, navi, jante 18', negru-metalizat, bixenon...alea... 17.700 euro cu tva si transport inclus.

bulldog_cox 28-03-08 01:00

Re: Nu stiu ce vreau
 
cand sunt hotarat asupra situatiei o sa te caut,vreau sa iau cu leasing..si din germania .vreau sa merg eu dupa ea.
multumesc

ionut_cluj 28-03-08 08:58

Re: Nu stiu ce vreau
 
o poti lua in leasing pt ca sunt handler (dealer) si poti veni linistit dupa ea.

vectra_gts 28-03-08 14:05

Re: Nu stiu ce vreau
 
alfa romeo 159 nu iti place?


All times are GMT +2. The time now is 00:33.

- Copyright 2024 4Tuning