Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   E30...mai multi cai (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/70780-e30-cai.html)

E30-170cp 13-03-08 00:54

E30...mai multi cai
 
salut sunt nou paici si sunt sigur ca voi fi luat peste picior dar incerc....am un E30 325 12v 170cp si vreau sa i maresc puterea...si nu ma prea pricep...cineva mi a zis sa umblu la qloasa...sa i pun un cip si serpisori...nu vreau mai mult de 200cp...va rog spuneti mi ce trebuie sa i fac si de unde procur piesele respective...multumesc

elspa 14-03-08 07:23

Re: E30...mai multi cai
 
2 Attachment(s)
serpisori iti pot aduce eu, castigi cam 10-12 cp la motorul tau
pret 1150 ron

cold air intake cam 8 cp la motorul tau
650 ron

axe cu came, limited slip differential, kit turbo, etc....cam orice, doar gandestete cat vrei sa investesti in el...

VaLeX 14-03-08 13:38

Re: E30...mai multi cai
 
cip tuning se poate face la un urs din '89 ?

si daca da , cati cai poti castiga si un pret la acest proces

ms


All times are GMT +2. The time now is 17:42.

- Copyright 2026 4Tuning